آشپرخانه عروس
عروس ها دوست دارند زیباترین آشپزخانه را داشته باشند پس تزئینات زیادی را انجام میدهند اما این کار نتیجه ی معکوس داده و باعث اشتباهاتی در چیدمان آشپزخانه میشود.

عروس این بلاها رو سر آشپزخونت نیار

جهاز برون و چیدمان و دیدن جهیزیه عروس جزو رسومات خوشبختانه در حال انقراض مراسم عروسی است. در این رسم که هنوز در برخی خانواده های ایرانی وجود دارد، خانواده و نزدیکان عروس، جهیزیه اش را می‌چینند و برخی اقوام عروس و داماد، برای دیدن جهیزیه دعوت می‌شوند به همین خاطر برخی از افراد در چیدن آشپزخانه عروس دچار اشتباهاتی می شوند که سبب نازیبا شدن آشپزخانه خواهد شد پس عروس خانم های عزیز با این قسمت از دنیای مد نمناک همراه شوید تا بتوانید با رعایت یک سری نکات ریز جهیزیه و آشپزخانه ی شیکی داشته باشید.

در معرض دید قرار دادن کاسه، بشقاب

بسیاری از عروس خانم ها زمان چیدن وسایل آشپزخانه سعی می کنند همه چیز را در معرض نمایش و دید دیگران قرار دهند، عروس خانم های گرامی این کار سبب نازیبایی آشپزخانه می شود و کار عبث و بیهوده ای است که نشان دهنده این می باشد که شما به حرف همه اهمیت می دهید.

صورتی و کودکانه کردن آشپزخانه

برخی عروس خانم ها فقط به سلیقه خود در چیدمان خانه توجه می کنند اما این کار اشتباه است زیرا همسر شما نیز با شما در خانه می خواهد زندگی کند پس همه چیز را رنگی و صورتی نکنید.

لوازم آشپزخان صورتی

تزئین مرغ و گوشت

گوشت و مرغ را درسته و تزئین شده در یخچال قرار ندهید زیرا یخ می زند و برای خرد کردن باید یخ زدایی گردد پس مرغ و گوشت را تزئین نکنید.

تزئین سبزی و میوه

اصلا نیازی نیست که یخچال خود را پر از میوه و سبزی کنید، بلکه به اندازه دو نفر خرید کنید و از ظروف نظم دهنده برای یخچال استفاده نمایید.

گذاشتن قابلمه ها در معرض دید

قابمله ها جزو وسایل لوکس محسوب نمی شوند پس از خرید استند بپرهیزید و قابلمه ها را در معرض دید قرار ندهید و در کابینت بگذارید.

مگنت یخچال

همه ما روزانه چندین بار به سراغ یخچال خانه می‌رویم. چسباندن خاطرات روی یخچال از پرطرفدارترین ایده‌ها در سالهای اخیر است اما چسباندن عکس و مگنت بیش از حد به یخچالتان اشتباه است.

مگنت یخچال

مارک لوازم برقی

همه افراد می دانند که جهیزیه شما نو است پس حتما مارک لوازم برقی بزرگ آشپزخانه و پلاستیک های روی آن را بکنید.

خرید های اضافه

بسیاری از عروس خانم ها وسایل اضافه می خرند مثلا چند دست قوری کتری و سماور و چای ساز می خرند یا انواع قابلمه روحی، تفلون، پیرکس و... را تهیه می کنند.

تزئین سیب زمینی پیاز

عروس خانم های عزیز برای جهیزیه از تزئین سیب زمینی و پیاز بپرهیزید و سیب زمینی و پیازها را ساده و تمیز در جای مورد نظر قرار دهید.

خرید زیاد ظروف مسی

در صورت داشتن سرویس چینی، آرکوپال، کریستال نیازی به خرید زیاد ظروف مسی نیست. ظروف مسی بسیار گران قیمت هستند پس تنها چند وسیله کارآمد را تهیه کنید.

ظروف مسی

گذاشتن میز غذاخوری کلاسیک

قرار دادن میز غذا خوری کلاسیک در آشپزخانه کار اشتباهی است پس میز غذا خوری کلاسیک را در آشپزخانه نگذارید و میزی را انتخاب کنید که جاگیر و بزرگ نباشد مخصوصا اگر آشپزخانه تان کوچک است.

قراردادن وسایل بر روی لوازم برقی

روی وسایل برقی مانند لباس شویی، یخچال، ماشین ظرفشویی و... وسیله قرار ندهید و وسایلتان را تا حد ممکن درون کابینت ها جا دهید.

کاور کشیدن بر روی وسایل

وسایل هایتان را کاور نکشید و کادوپیچ نکنید، شما وسیله ها را برای استفاده خریده اید پس روی لوازم برقی پر مصرف خود کاور نکشید.

قرار دادن ظروف در کابینت زیر سینک

در کابینت زیر سینک ظرف و ظروف و وسیله قرار ندهید، چون امکان چکه کردن آب و خراب شدن وسایل زیاد است، بهتر است در کابینت زیر سینک مواد شوینده قرار دهید.

سینک آشپزخانه

خریدن کنسول قاشق و چنگال

کنسول قاشق و چنگال یکی از اضافه ترین وسایلی است که برای جهیزیه می خرید زیرا جای زیادی را در آشپزخانه اشغال می کند به خصوص اگر آشپزخانه شما کوچک باشد.

شلوغ چیدن آشپزخانه

در آخر عروس خانم های گرامی در چیدن آشپزخانه سعی کنید هر وسیله ای را سر جای خودش در کابینت قرار دهید. باور کنید آشپزخانه خلوت سبب آرامش اعضای خانواده و خودتان می شود و شیک تر و زیبا تراست پس آشپزخانه را بیهوده و به خاطر حرف اطرافیان شلوغ نکنید، بیش از حد بشقاب، چاقو، قاشق و... نخرید و به اندازه خرید کنید تا خانواده هایتان در معرض فشار اقتصادی قرار نگیرند.

واسه لاکچری بودن آشپزخانه عروس، این اشتباهو نکنید

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی