شانه ریزش مو
یکی از مهم ترین نکاتی که برای مراقبت از مو باید رعایت کنید انتخاب شانه مناسب است. برخی شانه ها می توانند عامل ریزش موی شما باشند.

در صورت ریزش موها، از این شانه استفاده نکنید

نازک شدن مو به مرور زمان و با بالا رفتن سن اتفاق می‌ افتد؛ البته این اتفاق در دهه بیست سالگی و 30 سالگی رایج ‌تر است و مو ها قدرت و ضخامت خود را از دست می‌ دهند. بعضی از شانه ها هستند که احتمال این وضعیت را افزایش می‌ دهند که در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم تا برای جلوگیری از ریزش مو؛ از آن ها استفاده نکنید.

شانه های دندانه کوچک و سفت ممنوع

برای موهای ضعیف ریزش دار، از شانه های دندانه کوچک و سفت استفاده نکنید. برس ها و شانه ها باید دندانه های فاصله دار داشته باشند. شانه هایی که دندانه های آن ها خیلی به یکدیگر چسبیده است، باعث شکنندگی و کشیدن موهای تان می‌ شود. مهم تر از همه این که بعد از شستن مو ها باید دقت کنید که هرگز از آن ها استفاده نکنید، زیرا در آن زمان مو مستعد شکنندگی است.

شانه دندانه ریز

راه مراقبت از موهای ضعیف و ریزش دار

عوامل مختلفی هستند که در سلامتی مو نقش دارند. موی نازک همیشه به خاطر اشتباه مراقبتی اتفاق نمی‌ افتد و دلایل دیگری هم هستند که عامل ایجاد موی نازک می باشند. بعضی از محصولات مو یا بعضی از مواد شیمیایی، استرس، بعضی از دارو ها، رژیم غذایی و بالا رفتن سن، همگی می تواند عاملی برای کاهش حجم مو باشد. ریزش 50 تا 100 عدد تار مو در طول روز طبیعی است. اگر دست تان را به روی موهای تان بکشید، فقط باید 20 عدد مو اضافه تر روی دست تان بیاید.

موهایتان را به درستی بشویید

وقتی که می خواهید از موهایتان مراقبت کنید، باید دقت داشته باشید که موها را درست بشویید. همچنین باید حواس تان را جمع کنید که هر روز به موهایتان شامپو نزنید، زیرا باعث فشار زیاد به فولیکول های آن می شود. از ماسک و نرم‌کننده باکیفیت استفاده کنید که متناسب با نوعِ موهای تان باشد.

شستن موها

استفاده از لوازم حرارتی را کاهش دهید

بسیار مهم است که در کنار استفاده از شانه های مناسب، اعمال حرارت به موهایتان را هم کاهش دهید، زیرا باعث آسیب به مو می شود و آن را ضعیف و شکننده خواهد کرد.

اگه ریزش مو داری، این شانه رو به موهات نزن

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی