نقاشی ساختمان
بسته به دیدگاه شما کاغذ دیواری می تواند نعمت یا نفرین باشد. در صورتی که بخواهید سطوح نامناسب را کاغذ دیواری بکشید معجزه می کند. اما اگر از آن خوشتان نیاید باید آن را بکنید و روی آن رنگ بزنید. اگر در این باره اطلاعات بیشتری می خواهید راهنمای نقاشی ساختمان سنجاق همراه باشید.

آیا می توان روی چسب کاغذ دیواری نقاشی کرد؟

اگر می خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می توانید هزینه نقاشی ساختمان را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن نقاش ساختمان در تهران باشید می توانید سفارش برای نقاشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

معمولا کندن کاغذ دیواری های قدیمی از روی دیوار سخت است چون به دستگاه بخار یا مایع مخصوص نیاز دارد. در صورتی که کاغذ دیواری را بکنید چسب آن به جا می ماند. رنگ آمیزی روی کاغذ دیواری ممکن است اما کمی سخت و زمان بر می باشد.

چسب کاغذ دیواری چیست

کندن کاغذ دیواری
معمولا چسب کاغذ دیواری برای انواع پوشش های دیواری استفاده می شود. از جمله کاغذ دیواری سبک خمیری، غیر خمیری و وینیل. از آنجایی که چسباندن کاغذ دیواری کمی سخت است بنابراین بهتر است آن را روی دیوار تنظیم کرده و بعد بچسبانید. چسب این فرصت را به شما می دهد. چسب بیشتر کاغذ دیواری ها حلال در آب است. معمولا ماده اصلی تشکیل دهنده چسب کاغذ دیواری نشاسته یا کائولین (نوعی گل) است.

نقاشی روی چسب کاغذ دیواری

معمولا نقاشی روی چسب کاغذ دیواری توصیه نمی شود. بیشتر رنگ های نقاشی حلال در آب هستند و چسب های کاغذ دیواری هم همینطور. بنابراین با مخلوط شدن رنگ و چسب، چسب واکنش نشان می دهد و برآمدگی ایجاد می شود. همچنین با مخلوط کردن چسب و رنگ قدرت چسبندگی رنگ روی سطح کم می شود. بعدا ممکن است سطح رنگ شده ترک بردارد. با این وجود نقاشی روی چسب کاغذ دیواری می تواند گزینه ای باشد که آن را در نظر بگیرید.
برای افزایش شانس موفقیت:
 • با استفاده از بتونه روغنی دو لایه حلال در آب را جدا کنید.
 • به جای یک لایه رنگ ضخیم چند لایه رنگ باریک بزنید.
 • بگذارید رنگ کاملا خشک شود و بعد لایه دیگری رنگ بزنید. چون ممکن است لکه های سفید چسب از زیر لایه زیرین معلوم باشند.

نحوه برداشتن چسب کاغذ دیواری

رنگ کردن دیوار
برای کندن چسب کاغذ دیواری از روی دیوار اول با شستن چسب را بکنید. اگر موثر واقع نشد از سنباده استفاده کنید.
 1. آماده سازی محلول:در یک سطل یک گالنی آب داغ، 1 فنجان سرکه و 1 قاشق چایخوری مایع شوینده را مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند.
 2. مالیدن محلول به دیوار:دستکش پوشیده و با اسفنج محلول را به دیوار بمالید. هر بار قسمت کوچکی را تمیز کنید. مواظب باشید دیوار خیس نشود.
 3. کندن چسب:بعد از تمیز کردن چسب با کاردک آن را بکنید. زود دست به کار شوید تا چسب خشک نشود. کاردک را در زاویه کم روی چسب نگه دارید.
 4. خشک شدن دیوار:اگر مالیدن و کندن چسب موثر نبود، سنباده بکشید. اول بگذارید دیوار خشک شود. بسته به دما و گردش هوای خانه ممکن است یکی دو روز طول بکشد تا سطح خشک شود.
 5. استفاده از سنباده برقی:می توانید با استفاده از سنباده برقی چسب روی سطح را بکنید. در این صورت به سطح صاف می رسد.

روش های جایگزین برای کندن یا نقاشی روی چسب کاغذ دیواری

رنگ کردن دیوار ساختمان
اگر نقاشی روی چسب کاغذ دیواری یا کندن چسب موثر نبود، می توانید این راه ها را دنبال کنید:
 • گچ کاری: می توانید با کاردک یا غلتک یک لایه بریک گچ روی دیوار بزنید. مقدار گچ باید به اندازه ای باشد که فقط چسب را بپوشاند. بعد از خشک شدن گچ می توانید مثل همیشه آن را رنگ کنید. فقط یادتان باشد اول سطح را بتونه کنید بعد رنگ بزنید.
 • پنل بندی: پنل های چوبی اعم از چوب واقعی و چوب ونیر چسب کاغذ دیواری را می پوشانند. پنل می تواند به فضای خانه شکل جالبی بدهد.
 • کاغذ دیواری: کاغذ دیواری جدید می تواند کاغذ دیواری قدیمی یا چسب آن را بپوشاند. اگر کاغذ دیواری با طرح و رنگ موردنظرتان را پیدا کردید می توانید با استفاده از آن سطح و چسب کهنه را بپوشانید.

راهنمای ترفندهای نقاشی ساختمان سنجاق

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی