تولد
حرکت برپی
در زمان صحبت از تمرینات ورزشی برخی از تمرینات تاثیر بیشتری روی عضلات دارد همانند تمرین برپی که تاثیر چند وجهی آن روی بدن شما معجزه خواهد کرد.

حرکت برپی چیست و تمرینات برپی چگونه انجام می شوند؟

وقتی که صحبت از تمرینات ورزشی می شود، برپی یکی از قوی ترین تمریناتی است که اکثر گروه‌ های عضلانی در بدن را به چالش می کشد. در واقع برپی نامِ یکی از فیزیولوژیست های معروف به نام رویال اچ برپی است که این تمرین را به عنوان یک تست در سال 1930 اختراع کرد.

در آن 4 پوزیشن مختلف برای افزایش ضربان قلب و افزایش سرعت برگشت بدن به حالت نرمال و طبیعی اتفاق می افتد. این تمرین ترکیبی از حرکات قدرتی و ایروبیک است که نه تنها ضربان قلب را بالا می برد؛ بلکه باعث تقویت ماهیچه و به چالش کشیدنِ عضلات هم خواهد شد.

فواید تمرین برپی

حالا که با مفهوم حرکت برپی آشنا شدید، با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا فواید حرکت برپی نیز برایتان شرح دهیم.

ورزش

به کار گرفتن کل ماهیچه ها

یکی از مهم ترین چیزهایی که در مورد این تمرین وجود دارد، این است که کل ماهیچه ها؛ اعم از قسمت بازو، شکم، ران و عضلات سرینی را به خاطر فشار آوردن به وزن کل بدن به کار می گیرد و هر دو قسمتِ بالا و پایین بدن درگیر تمرین می شود.

چربی سوزی و کالری سوزی

این تمرین باعث می ‌شود که چربی بدن به سرعت سوزانده شود؛ مخصوصا به سوزانده شدن چربی اطراف شکم خیلی کمک می‌ کند و در نتیجه عاملی برای جلوگیری از چاقی، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، عروقی، دیابت و مشکلات نورولوژیکی است.

افزایش استقامت و قدرت بدنی

این تمرین باعث جلوگیری از آسیب، درد و مشکلات بدنی می شود و گروهی از عضلات را درگیر می کند که باعث می شود در حرکت، هماهنگی، تعادل و قدرت این نواحی بهبودی حاصل گردد.

قابل انجام در هر مکانی و بدون نیاز به تجهیزات

یکی دیگر از فواید برپی این است که شما می توانید آن را در هر جایی و بدون نیاز به تجهیزات گران‌قیمت انجام دهید. کافی است که در منزل، داخل پارک یا حتی داخل اتاقِ هتل تصمیم بگیرید که این تمرین را انجام دهید.

برپی

قابلیت تغییرات در تمرین

شما می توانید با توجه به نیاز و هدفی که دارید، تمرین را تغییر دهید. در واقع همه چیز بستگی به این دارد که می‌ خواهید کدام عضله را بیشتر تمرین دهید.

تمرین برپی را چگونه باید انجام داد؟

برای انجام این تمرین باید صاف بایستید و دو دست خود را کنار بدن تان نگه دارید. پوزیشن حرکت اسکات را به خودتان بگیرید.

  1. زانوها را کمی خم نگه دارید.
  2. کمرتان کاملاً صاف باشد و پاهای تان را به اندازه عرض شانه باز کنید.
  3. در این مرحله باید بدانید که اسکات سومو چگونه انجام می شود.‌
  4. از دو دست خود به عنوان دو تکیه گاه استفاده کنید و کف دست هایتان را روی زمین بگذارید و به پاهای خود به سمت عقب نیرو وارد کنید.
  5. سپس با تکیه بر دستان و انگشتان پا، پوزیشن پلانک را انجام دهید.
  6. زمانی که پوزیشن پلانک به خود گرفتید، حرکتی شبیه شنا را انجام دهید و دوباره پاهای خود را به سمت جلو و دستان خود را به سمت عقب بیاورید و به پوزیشن ایستاده برگردید.

شما می توانید به هر تعداد که خواستید، این حرکت را تکرار کنید.

انواع حرکت برپی

حرکت برپی به چند شیوه انجام می شوند که شامل:

برپی با وزنه

در این حرکت دمبل را هم باید به تمرین اضافه کنید‌. به جای اینکه پرش داشته باشید و دوباره بایستید، باید با دمبلی که بالای سرتان نگه داشته اید و دستان خود را به سمت بالا کشیده اید، تمرین را انجام دهید و وزنه و دمبل ها را به کنار بدن خود پایین بیاورید و بعد به حالت ایستاده برگردید.

برپی با توپ

برای تمرین برپی باید از اسکات شروع کنید و همزمان کناره های توپ را بگیرید. دستان خود را به سمت زمین پایین بیاورید و همزمان که حرکت پوش آب انجام می دهید، توپ را دوباره دستتان بگیرید. در همان حالت صاف بایستید و توپ را بالای سر خود ببرید.

برپی با توپ

برپی کوهنوردی

برای انجام این حرکت کمی خم شوید و به حالت پوزیشن پلانک برگردید. یکی از زانو های خود را به سمت قفسه سینه خم کنید، سپس حرکت را برای زانوهای خود جابه‌جا کنید و در نهایت به حالت ایستاده برگردید.

برپی اسپایدرمن

این تمرین تاثیرگذار باعث می شود که هم بالاتنه و هم پایین تنه شما به چالش کشیده شود. برای انجام آن با پوش اپ باید زانوی راست به آرنج سمت راست برسد؛ سپس یک پوش آپ دیگر انجام دهید و زانوی چپ را به آرنج چپ برسانید و دوباره به پوزیشن ایستاده برگردید.

برپی پرشی

در این حرکت باید مقابل یک جعبه بایستید و با استفاده از آن، حرکت پوش اپ را انجام دهید. برای انجام پوش اپ باید به سمت پایین بیاید و مقابل جعبه پرش داشته باشید.

برپی چه حرکتی است که چربی ذوب میکند؟+ آموزش و فواید

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
وبگردی