ایده شروع کسب و کار
برای رسیدن به موفقیت و اهدافی که در سر دارید، نیازی به هزینه های هنگفت و زیادی برای شروع کسب و کار نیست چرا که با ایده های ساده هم می توان به آنها رسید.

پیشنهاد حرفه ای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه

بیایید درباره ایده های تجاری صحبت کنیم. مهم نیست که درامد شغل تمام وقت شما چقدر است، یافتن بهترین ایده های تجاری جانبی نیز دارای حقوق و مزایای خوبی است. دست یابی به ایده های کسب و کار خانگی با درآمد قابل توجه و بیش از آنچه که در شغل روزانه خود داشتید، کاری دشوار است. در این قسمت از نمناک ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه آورده شده و شما می توانید در کنار کار روزانه خود از مزایای این مشاغل نیز بهره ببرید.

تمام ایده هایی که در ادامه خواهید خواند بدون سرمایه و یا با داشتن سرمایه ای خیلی ناچیز قابل انجام هستند. شما می توانید هر کدام از این موارد مرتبط با مهارت و تحصیلات تان را انتخاب کرده و شروع کنید. اگر موردی بود که علاقه داشتید ولی مهارت کافی برای انجام آن را نداشتید نگران نباشید چرا که فضای مجازی پراست از آموزش های رایگاه که می توانید با تماشای آنها به مهارت لازم دست پیدا کنید، پس تصمیم بگیرید و شروع کنید.

1. راه اندازی وبلاگ

 این یکی از بهترین ایده های تجاری ارزان قیمت است که می توانید از همین امروز شروع کنید. فکر می کنید وبلاگ نویسی دیگر منبع درآمد مناسبی نیست؟ آمار های اخیر وبلاگ نویسی نشان می دهد که ده ها هزار وبلاگ نویس در حال ایجاد محتوای سودآور در موضوعات متنوعی از جمله کتابخوانی، آشپزی در منزل، سفر، فیلم، سبک زندگی، تجارت، مالی، شخصی و موارد دیگر هستند.

وبلاگ

بهترین مزیت آن این است که هزینه وبلاگ نویسی زیاد نیست و افراد وبلاگ های خود را با بازاریابی شرکت های وابسته رونق می دهند. قدم شما برای راه اندازی یک وبلاگ، دستیابی سریع به جنبه امور فنی و جذب مخاطب است.

 اگر می خواهید روند راه اندازی وبلاگ خود را تسریع کنید ، توصیه می کنم یک صفحه جذاب بسازید و زمان خود برای ایجاد محتوا و برقراری ارتباط با مخاطبان صرف کنید. همچنین برای رشد وبلاگ خود باید از ابزارهای مناسب وبلاگ نویسی استفاده کنید.

هنگامی که وبلاگ خود را از ساختید باید برای درک بهتر خوانندگان خود سرمایه گذاری کنید تا بتوانید مخاطب بیشتری جدب کنید. مطمعنا طراحی و ساخت وبلاگ می تواند یکی از درآمدزا ترین شغل ها باشد.

2.طراحی گرافیک

این ایده تجاری مناسب برای افراد خلاق است. اگرچه داشتن پیش زمینه رسمی در طراحی گرافیک کاملاً مفید خواهد بود، اما یادگیری مبانی طراحی گرافیک به تنهایی بسیار آسان است.

امروزه با استفاده از نرم افزار ها و حتی گوشی موبایل می توان طراحی گرافیک انجام داد. با کمی خلاقیت و انگیزه می توانید پوسترهای تبلیغاتی بسازید و در اینترنت به فروش بگذارید . یا حتی می توانید یک شرکت راه اندازی کنید و با عکس از مشاغل کوچک، طراحی های خلاقانه انجام دهید اما قبل از شروع به کار باید مهارت های خود را تقویت کنید.

می توانید با مطالعه کتاب اصلی مدرسه طراحی گرافیک شروع به کار کنید و با مطالعه کتاب های دیگر خلاقیت خود را افزایش دهید. می توانید از کلاس های آنلاین برای یادگیری استفاده کنید و  پس از آن که در کار خود متخصص شدید، تحصیلات خود را ادامه داده و به ارائه تجارب عملی بیشتر بپردازید.

طراحی گرفایک

3. کد نویسی و توسعه وب

 بیشتر افراد در این تجارت با یادگیری نحوه کد نویسی شروع می کنند. به عنوان یک توسعه دهنده وب، مهارت های شما بسیار مورد تقاضا هستند. با برنامه های آموزش آنلاین ارزان و رایگان می توانید در عرض چند ماه در ساخت وب سایت ها سرعت بگیرید و حرفه ای شوید.

 می توانید در ابتدا توسعه وب را به عنوان ایده تجاری جانبی شروع  کنید تا نمونه کارهای خود را بسازید و مشتریان تان را در زمینه طراحی وبلاگ جدید جذب کنید. با گذشت زمان، روابط بیشتری ایجاد خواهید کرد، تجربه بیشتری خواهید داشت و در نهایت می توانید این نوع ایده های تجاری را تبدیل به یک منبع درآمد تمام وقت کنید.

4. طراحی وب

 این ایده تجاری با ترکیبی از خلاقیت و تحلیل است. طراحان وب برای شرکت های فناوری بسیار ارزشمند هستند، به همین دلیل امروزه تبدیل شدن به یک طراح وب مستقل، ایده برتر کسب و کار است. 

طراحی وب در واقع ادغام هنر و ایجاد یک تجربه زیبا و ارزش محور با استفاده از یک وب سایت یا برنامه است. همیشه وب سایت های جدیدی وجود دارند که نیاز به طراحی وب حرفه ای دارند و با مطالعه ی کتاب ها می توانید به این هنر دست یبابید. پیدا کردن راه درست برای دستیابی به این مهارت، تضمینی برای آینده ی شما است. 

طراحی وب

5. دوره های آنلاین

 یکی از ساده ترین ایده های تجارت آنلاین مبتنی بر آموزش با  استفاده از تخصص شما می باشد. استفاده از مهارت های خود برای سودآوری یکی از بهترین ایده های تجارت خانگی است. اگر در کاری متخصص هستید ، به احتمال زیاد مخاطبان آنلاینی هستند که مایل به پرداخت هزینه باشند تا در زمینه تخصص شما آموزش ببینند. 

اگر می خواهید با استفاده از مهارت های خود، یک دوره ی آنلاین ترتیب دهید تا به دیگران تجارب ارزشمند زندگی را بیاموزید؛ می توانید با ایجاد یک دوره آنلاین عالی شروع به کار کنید  سپس می توانید اقدام به ثبت نام دوره های خود کنید.

6. کتاب های الکترونیکی

 اگر از نوشتن لذت می برید، فروش کتاب الکترونیکی می تواند تجارت آنلاین بسیارعالی باشد. ارائه ی مهارت ها و دانش در یک کتاب الکترونیکی می تواند برای کسانی که به دنبال یادگیری یک مهارت، پیشرفت در شغل خود و یا راه اندازی مشاغل شخصی خود هستند با ارزش باشد.

در صورت داشتن یک پیشنهاد ارزشمند، شما می توانید مخاطب خود را پیدا کنید. می توانید کتاب الکترونیکی را به یکی از بهترین ایده های تجاری تبدیل کنید که اگر مهارت نوشتن دارید؛ می توانید آن را اجرا کنید. شما حتی می توانید ناشران سنتی کتاب را برای قرارداد کتاب ترغیب کنید سپس یکی از برترین کتاب های تجاری را بنویسید و برند شخصی خود را بسازید.

کتاب های الکترونیکی

7. بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی متقاضی زیادی دارد و می تواند مشاور خوبی باشد. می توانید با ایجاد حساب کاربری اینستاگرام و تبلیغات در آن مخاطب زیادی جذب کنید. با داشتن مهارت بازاریابی و صد ها هزار فالوور به راحتی می توانید با اشتراک هر پست به درآمد عالی دست یابید. بازاریابی اینستاگرام ایده ی  تجاری سودآوری است. 

8. مربیگری آنلاین

آیا مهارتی دارید که می توانید به دیگران آموزش دهید؟ این ایده تجارت خانگی می تواند عالی باشد. اگر مهارتی دارید و بسیاربه آن علاقه مند هستید، می توانید با آموزش آنلاین آن مهارت درآمدزایی کنید؛ فقط حتما یک سیستم مدیریتی برای کارخود برنامه ریزی کنید. همچنین میتوانید با برگذاری تالارهای گفتگو به ایده ی خود رونق بیشتری دهید و مخاطب بیشتری جذب کنید.

مربیگری آنلاین

9. پادکست

 اگر از تحقیق، گفتگو و داستان لذت می برید، این یک تجارت عالی است. اگر بتوانید مخاطبانی را برای پادکست خود پیدا کنید، این یک روش عالی برای درآمدزایی می باشد. همچنین می توانید برای پادکست های خود حامیان مالی و اسپانسرپیدا کنید.

به طور طبیعی ، اگر مخاطب آنلاین داشته باشید می توانید پادکست های خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید پادکست هایی با موضوع افزایش درآمد تولید کنید.

10. دریافت پورسانت از طریق فروش

پیش از این هم در بخش رازهای موفقیت و سبک زندگی نمناک خواندید که اگر تبحر در فروش دارید، این یک ایده خوب تجاری است که باید امتحانش کنید. اگر مهارت در برقراری ارتباط با مردم و فروش محصولات را دارید، این ایده می تواند یک ایده تجارت خانگی عالی برای شما باشد.

بسیاری از شرکت های نوپا به دنبال فروشندگان نیمه وقت و ساعتی هستند. این بدان معناست که شما  قادر خواهید بود این ایده را به یک تجارت خانگی تبدیل کنید. استراتژی های فروش خود را توسعه دهید ، به یک نماینده فروش داخلی تبدیل شوید و مهارت های ارتباطی خود را افزایش دهید. 

پورسانت

11. تدریس آنلاین زبان انگلیسی

 باور کنید یا نکنید، آموزش زبان انگلیسی می تواند یک ایده تجاری بسیار پردرآمد باشد. آموزش و تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم راهی عالی برای به کارگیری مهارت ها در زمینه ایده های تجاری با درآمدزایی بالا است، نیازی به گفتن نیست که از این طریق می توانید درهای جهان را برای سفر به دنیا باز کنید.

پس از انجام این کار از راه دور، به مکانی حرفه ای تر از میز غذاخوری خود برای ملاقات با دانشجویان نیاز خواهید داشت. می توانید با افزایش مهارت خود برای جذب دانشجو، درآمدزایی بالایی داشته باشید.

12. آموزش مهارت تست زنی

اگر در آزمون های خود موفق بوده اید، این می تواند یک ایده ی تجاری باشد. والدین حاضرند پول زیادی برای بالابردن نمرات امتحانی فرزندانشان بپردازند. شما نیز می توانید با آموزش و کسب مهارت تست زنی و آزمون به درآمد بالایی دست یابید. حتی می توانید به دانش آموزان در جهت انجام تکالیفشان کمک کنید.

مهارت تست زنی

13. بازاریابی اینترنتی از طریق گوگل

اگر می توانید کمپین های تبلیغاتی ایجاد کنید، این ایده مشاغل خانگی برای شما مناسب است. اگر علاقه مند به تبلیغات در گوگل هستید می توانید به کمپین تبلیغاتی گوگل بپیوندید و از این طریق درآمدزایی کنید. این یک بازاریابی آنلاین می باشد که یک ایده تجارت خانگی عالی برای شماست.

14. طراحی پاورپوینت

حالا وقت آن است که از مهارت پاورپوینت خود برای درآمدزایی استفاده کنید. امروزه اکثر افراد برای ارائه کار خود از پاورپوینت استفاده می کنند. شما می توانید با به کارگیری از خلاقیت و مهارت خود شروع به ساخت پاورپوینت کنید و برای ساخت هر اسلاید پول خوبی دریافت کنید. برای معرفی  خود هم می توانید از تبلیغات آنلاین استفاده کنید.

طراحی پاورپوینت

15. طراحی دکوراسیون داخلی

این یک ایده تجارت خانگی برای علاقه مندان به طراحی می باشد. افراد زیادی هستند که برای طراحی منزلشان نیازمند ایده های جذاب هستند. شما می توانید با طراحی وب سایت هایی جهت مشاوره دکوراسیون درآمدزایی کنید. این ایده یکی از پول سازترین مشاغل خانگی می باشد.

16. سرایداری

شغلی با درآمد بالا ودرعین حال آسان که یکی از مشاغلی است که بدون نیاز به سرمایه در کنار شغل دیگر می توانید انجامش دهید. همچنین می توانید بدون پرداخت اجاره خانه در محلی زندگی کنید و ماهیانه پول دریافت کنید. این کار برای افرادی که به شهر دیگر مهاجرت می کنند نیز مناسب است.

17. پرستار بچه

این مورد، شغلی برای دوست داران کودکان است و شما می توانید ساعاتی در روز را به این کار اختصاص دهید و خانواده ها پول خوبی در قبال نگهداری از فرزندشان به شما می پردازند.

پرستار بچه

18. مشاور املاک

ایده مناسب برای کسانی که می خواهند برای خود کار کنند. آیا کسی را می شناسید که املاک خود را اجاره دهد؟ شما می توانید مشاور املاک وی باشید. شما می توانید درآمد مناسبی از این کار بدست آورید. می توانید برای املاک مستاجر پیدا کنید و یا منزلی را به فروش برسانید و پورسانت خود را دریافت کنید.

19. مقاله نویسی

با استفاده از این ایده می توانید به دانشجویان کمک کنید. در صورت ویرایش و مشاوره ی دانشجویان در مورد نحوه ی نگارش پایان نامه و مقاله، می توانید کسب درآمد کنید. به نظر میرسد این یکی از جذاب ترین ایده های مشاغل خانگی باشد. گاهی والدین برای ویرایش تحقیقات فرزندان خود نیز به شما پول می پردازند. البته شما فقط باید به عنوان مشاور در نگارش مقالات و تحقیقات به آن ها کمک کنید.

مقاله نویسی

20. عکاسی پرتره

اگر به عکاسی علاقه دارید، این یکی از ایده های شغلی مناسب می باشد. اگر دوربین حرفه ای دارید می توانید به راحتی با عکاسی کسب درآمد کنید. با عکاسی رایگان برای دوستان و خانواده شروع کنید سپس با بالابردن مهارت خود می توانید به عنوان یک تجارت خانگی از آن کسب درآمد کنید.

اگر همه ابزار عکاسی را در اختیار ندارید می توانید اجاره کنید. همچنین می توانید عکاسی از مجالس و عروسی ها را نیز انجام دهید. البته اگر بتوانید کار خود را حرفه ای انجام دهید، عکاسی می تواند به عنوان شغل تمام وقت در نظر گرفته شود. 

21. راننده

اگرخودروی شخصی دارید، رانندگی یکی از راحت ترین ایده های تجارت برای شماست ، البته انتظار درآمد بالا از آن نداشته باشید. تاکسی اینترنتی این روز ها از استقبال بالایی برخوردار است . رانندگی در یکی از این شبکه ها در هنگام شب و یا آخر هفته ها می تواند بعنوان یکی از مشاغل نیمه وقت در نظر گرفته شود. البته قبل از ورود به این شغل به فکر هزینه بنزین و استحلاک ماشین باشید. 

رانندگی

22. اجاره ماشین

اگر ماشینی دارید که زیاد از آن استفاده نمی کنید، می توانید آن را اجاره دهید. اگر ماشینی دارید که اغلب در پارکینگ است، می توانید با اجاره ی آن درآمد کسب کنید. می توانید ماشین خود را بدون راننده و همراه با راننده اجاره دهید. 

23. جمع آوری کلکسیونی از کار های هنری

این کار سرمایه گذاری پر ریسک می باشد و گاهی سودآور است. این نوع تجارت، زمان ، صبر و اشتیاق زیادی را می طلبد. اگر به هنر علاقه دارید ، می توانید نمایشگاهی از کارهای هنری خود راه بیاندازید. البته این ایده یک شبه شما را پولدار نمی کند اما ممکن است نقاشی یک دانشجو بعد از چندین سال بسیار با ارزش شود.

24. کیترینگ

اگر به آشپزی و سرو غذا علاقمند هستید، این یک تجارت خانگی پولساز است. به عنوان یک سرآشپز می توانید با مهارت خود کسب درآمد کنید. این مهارت می تواند به کار تمام وقت نیز تبدیل شود.

در این کار اگر مشتری اول راضی باشد؛ ممکن است افراد دیگر را نیز ترغیب به سفارش از شما کند بنابراین اگر کارخود را به درستی انجام دهید می توانید یک تجارت پردرآمد داشته باشید.

کیترینگ

25. ساخت برنامه

با ساخت برنامه و با سرمایه کم می توانید تجارت خود را رونق بخشید. روزانه برنامه های جدیدی به سیستم دیجیتال وارد می شوند و با قیمت های زیادی به فروش می رسند. با یادگیری مهارت رمز گذاری می توانید برنامه های مورد نیاز را بسازید.

امروزه حتی می توان بدون داشتن علم برنامه نویسی، برنامه ساخت که البته نیازمند ایده بکر و دست اول می باشد. حتی اگر نتوانید به درآمد دست یبابد، حداقل مهارت ارزشمندی را آموخته اید. 

26. خبرنگار خبرهای آنلاین

بیشتر افرادی که در اخبار پیشرفت می کنند، اعتماد به نفس بالایی دارند. این روز ها برای خبرنگاری نیازی به مدرک ندارید همچنین وب سایت های خبری زیادی هستند که نیازمند خبرنگار محلی می باشند. این یک ایده تجاری برای ارائه محتوای جذاب به سازمان های خبری است.

خبرنگاری

27. ثبت اخترع

مخترع شدن زمان زیادی می برد اما ارزشش را دارد. البته هر کسی توانایی ثبت اختراع ندارد اما اگر کسی بتواند وسیله مفیدی اختراع کند، مطمعنا به پول زیادی دست خواهد یافت.

28. ویراستاری

اگر جزئی نگر هستید، می توانید در این کار پیشرفت کنید. تا زمانی که نوشتار وجود دارد، ویراستار نیز وجود خواهد داشت. با ویرایش و تصحیح نوشتار می توانید به درآمد ساعتی خوبی دست یابید. ویراستاری می تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد. شما می توانید با ساخت آگهی و ارسال آن ها به نشریه ها، درآمد زیادی کسب کنید. ویرایش یکی از خدمات پرطرفدار می باشد.

ویراستاری

29. تجزیه و تحلیل داده ها

اگر عاشق اطلاعات آماری و عدد می باشید، این می تواند یک تجارت مناسب برای شما باشد. بسیاری از شرکت ها نیازمند افرادی هستند که بتوانند داده ها و اطلاعات را تحلیل کنند. شما نیز می توانید با استفاده از سیستم عامل هایی این کار را انجام دهید و به عنوان شغل دوم از آن کسب درآمد کنید.

30. مربی خصوصی تناسب اندام

کمک به تناسب اندام همیشه یکی از قابل اعتمادترین ایده های تجاری می باشد. اگر علاقمند به تناسب اندام هستید، مربی خصوصی تناسب اندام می تواند به عنوان یک ایده تجاری از نظر جسمی و مالی سودمند باشد. 

31. مربی یوگا یا مدیتیشن

امسال این تجارت به یک ایده عملی تجارت آنلاین تبدیل شده است. یوگا یکی از محبوب ترین و پرتقاضا ترین ورزش ها در شرایط کنونی می باشد. این یکی دیگر از ایده های کسب و کار سودمند از نظر جسمی است. می توانید در باشگاه های اطراف منزلتان کلاس خصوصی برگزار کنید و تعادل مالی و جسمی خود را حفظ کنید.

مربی یوگا

32. ترجمه

در این تجارت باید چند زبانه باشید. اگر تسلط شما بر روی یک زبان و دستور زبان آن خوب است، ترجمه می تواند ایده ی تجاری خوبی برایتان باشد. می توانید وقت خود را تنظیم کنید و حتی از راه دور هم این کار را انجام دهید.

33. راهنمای تور

اگر منطقه خود را به خوبی می شناسید، این تجارت می تواند سودآور باشد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که مسافران مرتبا از آنجا بازدید می کنند و عاشق ملاقات با افراد جدید هستید، می توانید به شرکت مسافربری نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید و به این تجارت بپردازید. 

راهنمای تور

34. مدرس موسیقی

در سال های اخیر این ایده بسیار محبوب تجارت آنلاین شده است. آیا شما به اندازه ی کافی در موسیقی مهارت دارید؟ می توانید در زمینه ی موسیقی و تولید صدا به دیگران آموزش هایی بدهید. این یک ایده ی تجاری است که می تواند علاقه شما به موسیقی را به سود تبدیل کند. 

35. تعمیرات و دوخت لباس

افراد در این تجارت با مهارت دست خود کار می کنند. مد، سبک و آراستگی همچنان یک ایده ی تجارت سودآوراست که می توانید در ساعات خالی خود انجام دهید. اگر توانایی تعمیر لباس را دارید می توانید به افراد کمک کنید تا لباس خود را تغییر دهند و یا اندازه کنند. شما در این تجارت می توانید با نخ و سوزن معجزه کنید. 

دوخت لباس

36. پخت غذا و آموزش آشپزی

اگر عاشق پخت و پز هستید می توانید با ورز دادن خمیر و پخت شیرینی و کیک خانگی به درآمد خوبی دست یابید. شما می توانید این را در کنار کار اصلی خود انجام دهید. طعم و عطر کیک و نان خانگی برای بسیاری از افراد دلپذیر است پس اگر مهارت لازم در این کار را دارید یک دوره آموزش آنلاین غیر حضوری یا حضوری برگزار کنید.

37. حسابداری 

این ایده ی تجارت به غیر از تبحر به پیش نیازهای کمی احتیاج دارد. این روزها بسیاری از شرکت های کوچک و تازه تاسیس به حسابدار نیاز دارند . مهارت شما در این کار می تواند برای تان سودآور باشد. می توانید این کار را به صورت نیمه وقت و دورکاری انجام دهید. 

حسابداری

38. پرستار سالمند

قبل از شروع این کار حتما باید فرد معتبری باشید. مطمعنا مراقبت از افراد سالمند به مجموعه گسترده تری از مدارک نیاز دارد. شما برای پیشرفت در این تجارت به محبت واقعی نسبت به سالمندان، دانش کافی و کمک های اولیه نیاز دارید. 

39. شتشوی فرش و مبلمان در محل

چه باورکنید چه نکنید، تمیز کردن فرش و مبلمان با دستگاه بخار می تواند درآمد بالایی داشته باشد. فرش ها به خانه گرمی می بخشند  اما با گذشت زمان آلودگی و لکه چهره ی زشتی به آن ها می دهد.

با کمک تجهیزاتی مانند جاروبرقی، برس فرش، دستگاه بخار و مواد شوینده می توانید یک کسب و کار خانگی راه بیاندازید. امکان اجاره این تجهیزات وجود دارد. می توانید در آخر هفته ها به این تجارت بپردازید و درآمدزایی کنید. 

شستشوی مبل

40. نظافت منزل

نظافت منزل و شرکت ها یک ایده ی مناسب برای تجارت های کوچک می باشد. با نظافت منزل می توانید یک تجارت خانگی برای خود مهیا کنید. نظافت منزل شامل نظافت فرش ها، پرده ها، پنجره ها و دیوارها می باشد و به وسایل نظافت نیاز دارد. 

41. تعمییرات کامپیوتر

افراد در این تجارت باید مهارت های فنی لازم را داشته باشند. با استفاده از مهارت های نرم افزاری و سخت افزاری به این کسب و کار بپردازید. شما می توانید این کار را تک نفره و یا در غالب یک تیم انجام دهید. می توانید از طریق پیام رسان داخلی و خدمات تصویری به ارائه خدمات بپردازید. این تجارت نیازمند مهارت های خاصی است.

تعمیر کامپیوتر

42. آموزش کامپیوتر

مشابه تجارت های دوره های آنلاین، این دوره نیز می توان سودآور باشد. همه برای رقابت در عصر دیجیتال باید دارای مهارت فنی باشند. اگر اهل فن هستید، می توانید با ارائه درس و آموزش در محل یا از طریق فضای مجازی بپردازید. حتی می توانید سایتی برای ارائه آموزش تولید کنید. این کار یک تجارت خانگی جانبی می باشد. 

43. مشاور املاک و مستقلات

با استفاده از یک برنامه ریزی ایده آل، مشاور املاک و مستقلات می تواند یک تجارت عالی باشد. برای حرفه ای ها که می دانند چگونه به جنبه های حقوقی، مالی و تجاری املاک و مستقلات مشتری پایبند باشند، این ایده بسیار مناسب می باشد. به ویژه اگر شما یک تیم تشکیل دهید تا بتوانید معاملات بیشتری انجام دهید. 

مشاور املاک

44. ساخت جواهرات دست ساز

با فروش جواهرات دست ساز در فضای مجازی می توانید به این تجارت دست یابید. افرادی هستند که با ساخت این جواهرات به مبالغ حیرت انگیزی دست یافته اند. با ارائه ی ایده های جدید و خلاقانه می توانید کالاهای دست ساز خود را به فروش بالا برسانید . این یک صنعت کوتاه مدت و سود ساز است. 

45. خرید یک وب سایت

به سرمایه اندکی برای این کار نیاز دارید، اما می تواند بسیار سودآور باشد. وب سایت ها شباهتی به سهام دارند و برخی از آن ها می تواند برای شما ارزش آفرینی کنند. شما می توانید وب سایت ها را به عنوان کسب و کار جانبی خریداری کنید و به امید کسب درآمد در آینده بفروشید. ارزش یک وب سایت بر اساس ترافیک کاربران، دامنه و درآمد دریافتی آن است. 

خرید وب سایت

46. ساخت نرم افزار سفارشی

حتی برای افرادی که تجربه ی کافی ندارند نیز می تواند بسیار سودآور باشد. امروزه نرم افزارها مشاغل را پیش می برند . افرادی هستند که برای کسب سود شرکت هایی را راه اندازی می کنند و به نرم افزار های خاصی نیاز دارند. این ایده می تواند فرصت های گسترده ای برای تجارت ایجاد کند. با استفاده از یک سری برنامه ها، ساخت نرم افزار کار راحتی می باشد و مدت زمان زیادی برای ساخت نیاز ندارد. 

47. مربیگری تیم های ورزشی

تناسب اندام و آموزش یک ورزش می تواند برای شما جذاب باشد. هیچ چیز بهتر از انجام بازی مورد علاقه ی شما لذت بخش نیست  اما دریافت پول برای مربیگری یک رشته ی ورزشی به جذابیت آن می افزاید . با تشکیل یک تیم ورزشی می توانید تجارت پول سازی برای خود راه اندازی کنید. مربیگری نیمه وقت و تمام وقت شغلی پرطرفدار در زمینه ی ورزشی است. 

مربیگری

48. خدمات تمیز کردن پنجره

گاهی منازل و شرکت ها نیازمند این خدمات می باشند. نگاه واضح از درون به بیرون بسیار لذت بخش است. بسیاری از صاحبان خانه ها و به ویژه مدیران دفاتر متقاضی این خدمات هستند. اگر می خواهید آن را به عنوان یک تجارت انجام دهید، می توانید با کسب مهارت و تجهیزات اولیه این کار را انجام دهید. 

49. شغل چاپ تیشرت

با ورود به این شغلی که سرمایه خاصی نیاز ندارد، به آن علاقمند خواهید شد. فروش تیشرت می تواند شغلی درآمدزا باشد اما اگر به آن خلاقیت اضافه کنید می توانید آن را با ارزش تر کنید. با ایجاد طرح های جذاب و حتی عکس افراد بر روی تیشرت می توانید درآمدزایی کنید و حتی این کار نیمه وقت می تواند به کار تمام وقت تبدیل شود. 

49 ایده شروع کسب و کار پردرآمد بدون سرمایه

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی