تولد
ورزش مامانا
برای حفظ سلامتی و تناسب اندام لازم است ورزش کنید، اگر مادر هستید یا به علت کار زیاد وقت باشگاه رفتن ندارید میتوانید تمرینات ورزشی را در منزل انجام دهید.

حرکات ورزشی مخصوص مامانا و خانم های پر مشغله

متخصصان بر این عقیده هستند که شما در طول هفته حداقل به 150 دقیقه ورزش با شدت معمولی نیاز دارید تا بدن سالمی داشته باشید و در نتیجه اگر آن را به 5 روز در هفته تقسیم کنید، یعنی باید در این پنج روز 30 دقیقه ورزش انجام دهید. ما قصد داریم در این قسمت از نمناک حرکات ورزشی را به مادرهایی آموزش دهیم که پرمشغله هستند و وقت رفتن به باشگاه را ندارند.

پوش آپ با دیوار

شما می توانید به سادگی مقابل یک دیوار بایستید و پاهای خود را جفت کرده و از دیوار فاصله دهید. دستان خود را بکشید؛ کف دست تان باید روی دیوار قرار بگیرد و سپس بدن خود را با نیروی دست ها به سمت دیوار ببرید. فکر کنید که در حال انجام تمرین شنا با دیوار هستید؛ سپس دست های خود را صاف کرده و دوباره بدن تان را عقب ببرید. انجام این حرکت عضلات سه سر، دست لگن و شکم را درگیر می کند.

پوش آپ

ایستادن با یک پا

شاید برایتان عجیب باشد اما ایستادن روی یک پا نه تنها سطح تعادل را بالا می‌ برد، بلکه باعث می‌ شود که شما روی مرکز بدن تان تمرکز کنید که می‌ توانید این کار را هنگام انجام روتین صبحگاهی یا شبانه یا مثلاً هنگام مسواک زدن دندان به انجام برسانید. 60 ثانیه روی یک پا بایستید و سپس پای خود را تغییر دهید.

کرانچ ایستاده

همزمان که در طول روز در حال انجام کار های مربوط به منزل هستید، سر جایتان بایستید و کرانچ را به صورت ایستاده انجام دهید. البته هنگام حمام کردن هم می‌ توانید آن را به انجام برسانید؛ به این صورت که هر دو دست را از آرنج خم کرده و کف دست را کنار گوش تان بگیرید؛ سپس یکی از دست هایاتان را از قسمت آرنج به زانو و پا در همان طرف بدن نزدیک کنید و بعد دستان و پاهای خود را صاف کنید. همین حرکت را برای طرف دیگر هم انجام دهید. انجام این کار باعث حفظ تعادل و کالری سوزی می شود.

پیاده‌روی

پیاده‌روی یک ورزش واقعی است و شما می توانید آن را انجام دهید. هدف ما این است که به طور میانگین در هر بار پیاده‌روی؛7000 قدم بردارید. البته خیلی زیاده روی نکنید. اول می‌ توانید از مقدار کم شروع کنید و بعد آن را افزایش دهید.

راه رفتن

چرخش به سبک روسی

در این ورزش عضلاتی مورد هدف قرار می گیرد که مربوط به ستون فقرات هستند. صاف بایستید. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. یک بطری را پر از آب کنید که کمی وزن بگیرد و با دست تان آن را مقابل بدن خود نگه دارید؛ سپس بالا تنه تان را به سمت چپ و راست بچرخانید و همزمان با آن، بطری را در دست تان نگه دارید.

حرکت پل باسن

می توانید حرکت پل باسن را وقتی که روی تخت دراز کشیده اید به انجام برسانید. به این صورت که دراز بکشید، کف پای شما به روی زمین باشد؛ سپس باسن و بالا تنه خود را از روی زمین جدا کنید اما شانه های تان روی زمین قرار بگیرد.

دوش گرفتن با آب گرم و سرد

در این روش شما باید آب سرد و گرم را پشت سر هم باز کنید و چند بار این کار را انجام دهید. با انجام این کار هم انرژی تان افزایش پیدا می‌ کند و هم سیستم ایمنی تقویت می گردد. سه بار پشت سر هم این حرکت را انجام دهید.

دوش گرفتن

کیک بک

نام این ورزش برای بسیاری از افراد آشنا است. شما می‌ توانید صاف بایستید؛ سپس یک دست و یک پای خود را کش دهید و از زمین جدا کنید وبعد؛ برای طرف دیگر بدن هم این کار را انجام دهید.

قیچی با پا

در این حرکت باید روی زمین دراز بکشید و کاملاً صاف بخوابید؛ سپس یکی از پاهای خود را خم کرده و به سمت بالا بیاورید و زاویه 90 درجه با بالا تنه درست کنید و بعد برای پای دیگر هم این کار را انجام دهید.

چند ورزش راحت واسه خانم ها و مامانای پرمشغله

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی