دوربین عکاسی
دوربین های دیجیتال را به جرئت می توان یکی از پرطرفدارترین ابداعات بشر دانست. در این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه دوربین عکاسی بخریم ؟

دوربین های دیجیتال را به جرئت می توان یکی از پرطرفدارترین ابداعات بشر دانست. این دوربین ها با سازوکار نسبتا ساده تری نسبت به دوربین های آنالوگ و امکانات بیشتر محبوبیت زیادی به دست آوردند، از طرفی ظهور شبکه های اجتماعی و تغییر سبک زندگی مردم، موجب شد عکس و ویدئو کاربری جدید پیدا کند استفاده از دوربین های دیجیتال بسیار گسترش یابد. 

از سوی دیگر شرکت های سازنده ی دوربین نیز با درنظر گرفتن نیاز افراد مختلف دوربین های متنوعی در سطح مبتدی، نیمه حرفه ای و حرفه ای تولید می کنند. قیمت مناسب و امکانات مطلوب همه و همه موجب شده است که علاوه بر عکاسان حرفه ای، افرادی که فقط به عکاسی علاقه دارند هم دوربین مورد نظر خود را خریداری کنند و از عکاسی لذت ببرند. 

در حال حاضر با نگاهی گذرا به قیمت دوربین ها می توان مشاهده کرد که ارزان ترین دوربین های مبتدی به شکل چشم گیری افزایش قیمت داشته است و خرید آن تنها برای سرگرمی به سادگی گذشته نخواهد بود. از طرفی دوبین یک ابزار کار حرفه ای است و افراد و کسب و کارهای زیادی به تهیه عکس و ویدئو احتیاج دارند، در چنین شرایطی خرید دوربین حرفه ای، هر چه قدر هم گران باشد اجتناب ناپذیر است. به همین علت است که بسیاری از افراد به خرید قسطی روی آورده اند و آن را راه حلی سریع و مطمئن برای تامین وسایل مورد نیاز خود می دانند. 

عکاسی تنها داشتن دوربین نیست

برای انجام کارهای حرفه ای عکاسی، دوربین تنها بخشی از تجیهزات است. به عنوان مثال لنز دوربین از دیگر عوامل تاثیرگذار در کیفیت عکاسی است. لنزهای بسیار حرفه ای و با کیفیت ممکن است قیمتی معادل یک دوربین حرفه ای داشته یا حتی از آن گران قیمت تر باشند. از دیگر لوازم مورد نیاز عکاس ها می توان به تجهیزات نورپردازی، نگهدارنده های حرفه ای دوربین، کارت حافظه ی قدرتمند و دیگر لوازم جانبی اشاره کرد. 

به این ترتیب  یک عکاس برای  تهیه ی یک دوربین نیمه حرفه ای یا حرفه ای و متعلقات آن به مبلغ قابل توجهی نیاز دارد. از طرفی خرید نقدی این تجهیزات در شرایط اقتصادی پرنوسان کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. جدای از قیمت های متفاوت و متناقض، در دسترس نبودن کالا و عدم تمایل فروشندگان به فروش کالا از دیگر مشکلاتی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. از این رو خرید اقساطی دوربین عکاسی از یک فروشگاه معتبر یک روش جایگزین مناسب برای تهیه وسایل مورد نیاز به شمار می آید.

کانن (Canon) و نیکون (Nikon) دو برند پرطرفدار و شناخته شده در سراسر جهان به شمار می آیند و محصولات بسیار متنوعی برای سطوح مختلف عکاسی عرضه کرده اند. هم چنین لنزهای تولید شده توسط این دو برند برای اهداف گوناگون طراحی شده و هر یک برای عکاسی در شاخه ای خاص مناسب است. از دیگر برندهای دوربین که بیشتر مورد توجه عکاسان حرفه ای قرار می گیرد، برند سونی (Sony) و پاناسونیک (Panasonic) است که بسیار گران قیمت هستند. 

برند گوپرو نیز نوعی دوربین فیلم برداری ورزشی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد و می توان از آن برای ثبت لحظات خاص مثل ورزش های هوایی، ورزش های دریایی و موقعیت های خطرناک استفاده کرد. هم چنین برای ولاگرها نیز یک انتخاب عالی محسوب می شود.

 

چگونه دوربین عکاسی بخریم و تجهیزات خود را تکمیل کنیم؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی