فرش
برای خرید فرش ماشینی به چه معیارهایی باید توجه کرد تا فرش تقلبی نخریم؟ چگونه می توان بهترین فرش ماشینی را تشخیص داد و انتخاب کرد؟ قبل از خرید فرش شناسنامه آن را ببینید. در شناسنامه فرش اطلاعات شانه و تراکم فرش درج می شود.

معیار های انتخاب بهترین فرش ماشینی

کاربرد فرش در گذشته صرفا پوشاندن سطحی از زمین یا اتاق ها بود اما امروزه یکی از ارکان مهم در دکوراسیون خانه ها می باشد. ما در این مقاله به شناخت انواع مختلف فرش ها و چگونگی انتخاب بهترین فرش ماشینی ، خواهیم پرداخت.

معیار انتخاب بهترین فرش

اساسی ترین معیار انتخاب بهترین فرش، نحوه بافت آن می باشد که شامل فرش ماشینی و فرش دستباف است. متریال استفاده شده در بافت و طرح و نقش فرش نیز هر کدام از این دو نوع را به چند گروه تقسیم میکند. 
بهترین فرش های ماشینی طبق متریالی که در بافت آن استفاده شده است، شامل پلی استر، پلی پروپیلن و اکریلیک می باشد. پلی استر در بازار به ابریشم مصنوعی نیز معروف است و استفاده از این الیاف باعث می شود که فرش درخشندگی بیشتری داشته باشد. 
فرش های اکریلیک از بین دیگر فرش های ماشینی، شباهت های بیشتری به فرش های پشمی دارند. نکته مهم در مورد تفاوت های فرش اکریلیک و پشمی علاوه بر کیفیت، تفاوت قیمت آنها نیز است. 

معیار های یک فرش با کیفیت

کیفیت متریال استفاده شده در بافت انواع فرش، اساسی ترین عامل تعیین کننده کیفیت فرش به حساب می آید. نوع الیاف به کار رفته در فرش باید به گونه ای باشد که در برابر پاخوردگی، حرارت و رطوبت مقاومت خوبی داشته باشد. متریال به کار رفته در بافت اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشند؛ لطافت فرش از بین رفته و به مرور زمان حالت زبری پیدا میکند. الیافی که برای شیرازه دوزی فرش ها استفاده می شود نیز باید مقاومت بالایی در برابر رطوبت و پوسیدگی داشته باشد. رنگ های استفاده شده در الیاف فرش نیز نباید بعد از شستشو کدر شده و شفافیت خود را از دست بدهد.

مفهوم شانه و تراکم در فرش 

به تعداد گره در یک متر از عرض فرش شانه فرش می گویند. مثلا فرش 1200 شانه یعنی در هر متر از عرض فرش 1200 گره با فته شده است. فرش ها از لحاظ میزان شانه و تراکم نیز با هم تفاوت دارند؛ فرش های ماشینی تراکم بالا، شباهت بیشتری به فرش های دستباف دارند. جنس، شانه و تراکم فرش ها؛ اساسی ترین عوامل در تعیین قیمت فرش می باشند. 

بنابراین هنگام خرید فرش ماشینی حتما به شناسنامه فرش که در پشت فرش وصل می شود حتما دقت کنید. جنس نخ و شانه و تراکم آن در شناسنامه فرش درج می شود. 

فرش ماشینی با کیفبت

راهنمای انتخاب بهترین فرش

پس از شناخت انواع فرش و کیفیت آنها، بهترین فرشی که می توانید خریداری کنید، یک فرش متناسب با نیاز ها و شرایط شماست. 
قدم اول در انتخاب بهترین فرش، توجه به اتاق یا فضایی است که می خواهیم کف آن را فرش کنیم. ما برای اتاق ها یا مسیر های پرتردد باید فرشی انتخاب کنیم که در برابر گرد و غبار و شستشو، مقاومت بالایی داشته باشد. فضاهایی که مستعد آلودگی و کثیفی بیشتر هستند بهتر است از فرش هایی با ترکیب رنگ روشن استفاده نکنند. رنگ روشن فرش ها باعث می شود که کثیفی ها بیشتر به چشم بیایند.

رنگ زمینه فرش در کوچک یا بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز نقش مهمی دارند. فرش هایی با رنگ زمینه روشن باعث بزرگتر و دلبازتر دیده شدن اتاق می شوند. رنگ های تیره مانند زرشکی، سرمه ای و غیره نیز فضای اتاق را کوچک تر نشان می دهند.
 لازم به ذکر است در انتخاب رنگ فرش باید ترکیب رنگ مبلمان، پرده ها و سایر دکوراسیون منزل را نیز در نظر گرفت. ابعاد فرش و اتاق نیز باید با هم متناسب باشند امروزه فرش ها در ابعاد مختلف 4،6،9 و 12 متری بافته می شوند. 

فرش ماشینی زیبا

انتخاب مناسب ترین ابعاد فرش ماشینی 

انتخاب ابعاد فرش هم به ابعاد اتاق شما و هم به سبک دکوراسیون شما بستگی دارد و به طور مثال، ابعاد فرش 9 متری برای اتاق هایی با متراژ حداقل 9 یا 10 متر مناسب است. یکی از پرطرفدار ترین و پرفروش ترین ابعاد در خریداری فرش، فرش 9 متری می باشد.
ابعاد فرش 9 متری در اصل 2.5 در 3.5 متر می باشد. تولید کننده ها ممکن است از ابعاد 3 در 3 نیز برای فرش های 9 متری استفاده کنند. بهترین ابعاد فرش 9 متری 2.5 در 3.5 می باشد چون که حالت مستطیلی فرش، موجب جلوه و زیبایی بیشتر فرش می شود.
بسیاری از افراد هم از قالیچه های 4 متری یا فرش های 6 متری در دکوراسیون خود استفاده می کنند. ابعاد قالیچه های 4 متری هم  1.5 در 2.25 است که برای دکورهای مدرن طرفداران بسیاری دارد. 

فروشگاه ماهورمارکت امکان خرید فروش حضوری و آنلاین 

فرش ماهور با سابقه 25 ساله در تولید و صادرات فرش ماشینی به عنوان واحد نمونه استاندارد و صادرات انتخاب شده است. این شرکت در راستای حمایت از مشتریان فروشگاه بزرگ فرش ماشینی ماهورمارکت را برای عرضه مستقیم فرش ماشینی به قیمت کارخانه تاسیس کرده است.
کلیه فرش ها دارای علامت استاندارد بوده و کیفیت صادراتی به قیمت مصرف کننده عرضه می شوند. همچنین ارسال فرش به کل ایران رایگان است. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت mahoormarket.com  مراجعه کرده یا با شماره 02138437 تماس بگیرد.

فرش تقلبی نخرید! راهنمای خرید فرش

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی