تهران

فرهنگ سازی، کلید توسعه بازار مسکن

کد مطلب : 80420زمان مطالعه : 4 دقیقه
با کمک گرفتن از هوش مصنوعی کیلید شما می توانید نیازهای خود در زمینه بازار مسکن را بر طرف کنید.

مسکن یک کالای مصرفی است!

این روزها که اقتصاد کشور بی ثباتی و رکود را پشت سر می گذارد، شناسایی و انتخاب بازاری مطمئن برای سرمایه گذاری های خرد و کلان مردم، به امری سخت تبدیل شده است. بازار مسکن هم که سالهاست، به عنوان امن ترین حوزه سرمایه گذاری شناخته شده و امروز هم با وجود شرایط ناپایدار اقتصادی و رکود چندساله این بخش، همچنان مقصدی بسیار جذاب برای سرمایه گذارها به شمار می رود. 

مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای، مقصد پول های مردم شده است؛

در این شرایط اقتصادی که بازارهای سرمایه پذیر همچون بورس، ارز و طلا در آشفتگی و نوسانات شدید به سر می برند، کدام بخش اقتصادی می تواند مقصد امنی برای سرمایه های سرگردان مردم باشد؟ بله پاسخ بازار مسکن است. چرا که خرید خانه از نظر ریسک سرقت و هزینه نگهداری بسیار موجه است و از منظر سوددهی نیز، همیشه جزو بهترین ها بوده و یکی از کالاهایی که روند صعودی قیمت خود را همیشه حفظ کرده، مسکن است.

گفتنی است خرید خانه، با وجود افزایش بیش از اندازه قیمت ها و رکود بی سابقه موجود در بخش مسکن، همچنان در بین مردم به عنوان مطمئن ترین نوع سرمایه گذاری محسوب می شود.

آمار و اطلاعات شفاف، نقطه عطف این روزهای بازار مسکن؛

از سوی دیگر مدتی است بازار مسکن از عامل مهم دیگری که مردم را به سرمایه گذاری در این بخش جذب می کند برخوردار شده است. این مهم شفافیت و قابل دسترس بودن آمار معاملات و قیمت ها است که یکی از مهمترین عوامل ایجاد بازاری پویا و مورد اطمینان به شمار می رود. از طرفی بروزرسانی این اطلاعات، مردم را به صورت لحظه ای از میزان سرمایه و سود حاصل شده مطلع می کند. نکته قابل توجه در این آمار و اطلاعات، بهره گیری از هوش مصنوعی در فرآیند استخراج، طبقه بندی و انتشار آنها به صورت نمودار است، که دقت و سرعت این امر را بیش از پیش افزایش داده است.

گفتنی است این آمار و اطلاعات را سامانه دانش بنیان کیلید، با استفاده از هوش مصنوعی در بازار مسکن کشور راه اندازی کرده و توانسته ابزارهای متنوعی را برای توسعه فعالیت مشاورین املاک و تسهیل در انجام تمام مراحل معاملات ملکی، برای مردم ایجاد کند. در این راستا مشخصات کاربردی سه محله پرطرفدار تهران را بررسی کرده ایم که در ادامه می خوانید:

خرید آپارتمان در دریان نو؛

محله دریان نو را اکثر ساکنین تهران، به نام طرشت می شناسند. این محله بسیاری قدیمی که در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده، در میان خیابان های ستارخان، شهید بهبودی و بزرگراه های شیخ فضل الله نوری و یادگار امام قرار گرفته است. گفتنی است در گذشته، این محله باغ های بسیاری داشته که با توسعه تمام بخش های شهر تهران و این محله، به مرور تبدیل به آپارتمان های متعدد شده اند. اما همچنان در برخی از خیابان های دریان نو، معدود باغ هایی با دیوار کاهگلی مشاهده می شود که نشان از قدمت دیرینه این محله دارد. 

شایان ذکر است قیمت خرید آپارتمان در دریان نو نیز با تورم قیمت مسکن در سه سال اخیر افزایش پیدا کرد. به طوری که در یکسال گذشته با 121 درصد رشد، از 19 میلیون و 980 هزار تومان به 44 میلیون و 320 هزار تومان در هر متر مربع رسید. شایان ذکر است خرید آپارتمان در دریان نو، نسبت به سایر محله های منطقه 2 تهران، از قیمت متعادل تری برخوردار است. 

میدان دریان نو

خرید آپارتمان در قلهک؛

بسیاری از ساکنین تهران، قلهک را به عنوان یک محله لوکس  واقع در خیابان شریعتی که خانه های بزرگ و خوش ساختی دارد می شناسند. اما قلهک محله ای است که قدمت بسیاری دارد و به عنوان منطقه ای با اصالت، سالهاست میزبان بسیاری از نامداران و بزرگان کشور است.  قلهک که در میان محله های زرگنده، دروس، درب دوم و حسن آباد قرار گرفته، از جایگاه اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است که این امر، درافزایش قیمت خرید آپارتمان در قلهک تاثیر بسیاری گذاشته است. 

به طوری که طبق آمار ارائه شده در بخش اطلاعات بازار مسکن سامانه کیلید، خرید آپارتمان در قلهک طی یکسال اخیر 115 درصد رشد قیمت را تجربه کرده و از 24 میلیون و سیصد هزار تومان در آذر ماه سال98، به 52 میلیون تومان در انتهای آبان ماه امسال رسیده است. 

محله قلهک تهران

خرید آپارتمان در نواب؛

گفتنی است در بین گزینه های انتخاب یک محله مناسب در مناطق مرکزی شهر، خرید آپارتمان در نواب می تواند یکی از بهترین ها باشد. چرا که هم تعداد واحدهای این محله بسیار زیاد است و قدرت انتخاب را افزایش می دهد، هم از نظر شاخصه های سکونت، در سطح نسبتا خوبی قرار دارد. 

شایان ذکر است قیمت خرید آپارتمان در نواب به نسبت جانمایی اش تغییر می کند. اما بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید، نرخ املاک این محله را به طور میانگین 19 میلیون و 840 هزار تومان عنوان کرده است. گفتنی است برای اطلاع از میانه و میانگین نرخ املاک در مناطق مختلف، می توانید وارد بخش شاخص محله، در بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید شده و از آمار معاملات املاک محله مورد نظر خود، مطلع شوید. 

خیابان نواب

فرهنگ سازی، کلید توسعه بازار مسکن

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی