لباس مردانه
اگر قصد خرید لباس مردانه برای سال نو را دارید این نکات میتوانند به عنوان راهنمایی مفید برای شما در خرید لباس باشند و کمکتان کنند تا خوش تیپ تر شوید.

راهنمای خرید لباس عید مردانه برای شیک پوشی آقایان

خرید لباس عید برای مردان هم به اندازه لباس عید خانم ها، اهمیت دارد و آقایان هم دوست دارند در دید و بازدیدهای ایام نوروز، شیک پوشی و جذابیت لازم را داشته باشند.
مردان شیک پوش طبق اصول خاصی لباس انتخاب و خرید می کنند و لباس هایی را انتخاب می کنند که برازنده آنها باشد. با نزدیک شدن عید و داغ شدن بازار خرید لباس عید، اگر شما هم می خواهید اصول شیک پوشی را بدانید، مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک را به شما توصیه می کنیم.

استایل عید مردانه

راهنمای خرید لباس برای آقایان

برای خرید لباس مردانه عید، علاوه بر نکات و مواردی که در مطلب قبلی عنوان شد، از آنچه در ادامه عنوان شده است، راهنمایی بگیرید.

اصول خرید انواع شلوار تک برای آقایان جوان

با توجه به نزدیک بودن عید نوروز، اگر می خواهید برای عید خوشتیپ باشید، می توانید شلوارهای زیر را بخرید و با لباستان ست کنید. در انتخاب شلوار تک خود عجله نکنید و با حوصله تمام برند ها و مراکز خرید را بگردید تا یک شلوار تک مناسب خود را پیدا کنید.

شلوارهای جین

یکی از شلوارهایی که می توانید برای عید خریدداری کنید و آن را با دیگر لباس های خود هماهنگ نمایید، شلوار جین است. در خرید شلوارجین دقت فراوان داشته باشید و به کیفیت و جنس شلوار توجه نمایید. شلوار انتخابی شما باید کاملا اندازه تان باشد.

ما به آقایان جوان توصیه می کنیم اگر چه شلوارهای پاره یکی از ترندهای سال هستند اما اگر بالای 25 سال سن دارید، بهتر است که دور این شلوارها را خط بکشید تا شخصیتتان زیر سوال نرود و شلوارهایی مانند شلوارهای جین سنگ شور را انتخاب نمایید که نه خیلی تینیجری و نه خیلی سنگین و دمده باشند.

شلوار پارچه ای

شلوار پارچه ای اگر چه در بین آقایان جوان طرفداران کمتری دارد اما این نوع شلوار مناسب استایل رسمی و بیزینسی است. در هنگام خرید شلوار پارچه ای دقت کنید قد شلوارتان بدون پوشیدن کفش به زمین برسد و قد شلوار باید اندازه ای باشد که هنگام راه رفتن جورابتان پیدا نباشد. برای داشتن تیپ و ظاهری رسمی بهتر است شلوارهای رسمی و پارچه ای را با کفش های رسمی و پیراهن های ساده بپوشید.

شلوار پارچه ای مردانه

شلوارهای تنگ

شلوارهای تنگ یا لوله تفنگی یکی از انتخاب های مناسب برای جوانان است. در انتخاب شلوارهای تنگ دقت کنید که این شلوارها متناسب سایز شما باشند. خریدداری شلوارهایی که برای شما تنگ است سبب کاهش جریان خون در پاهای شما می شود و برای سلامتی مضر است.

برای ست کردن این شلوارها لازم نیست حتما پوتین چلسی یا یک جفت کتانی بپوشید بلکه می توانید برند های سنت لورانت و یا بالمین را انتخاب کنید زیرا این دو برند با کلاس وفادار به این مدل از شلوارها هستند.

شلوار کتان

شلوار کتان مناسب که با دوام و سبک است محبوب بسیاری از آقایان ایرانی است. این نوع شلوار را می توان در موقعیت های مختلف استفاده نمود. بهتر است رنگ شلوار کتان خود را با کفشتان ست کنید.

شلوار کتان

شلوار اسلش

شلوار های اسلش شلوارهایی راحت و سبک و در عین حال قابل پوشیدن در اکثر موقعیت ها هستند که با وارد شدن به بازار تحول بزرگی در انتخاب شلوار آقایان به وجود آورده اند.

چه شلواری و چه کفشی؟

کفش ها، به خصوص در سن جوانی، نقش مهمی را در ظاهر شما ایفا خواهند کرد. از این رو باید آنها را با دقت زیادی انتخاب کنید.

کفش های مجلسی و چرمی

شلوار جین را نمی توانید با هر کفشی ست کنید بلکه بهتر است شلوار جین را با کفش های مجلسی و چرمی ست نمایید.

کفش عید مردانه

کفش قایقی یا کالج

به همراه شلوار کتان رنگی می توانید در بهار و تابستان کفش های قایقی یا کالج و در زمستان بوت های قایقی بپوشید.

کتانی

کتانی محبوب بسیاری از آقایان جوان است که می توانند آن را با شلوارهای اسپرت مانند شلوار جین یا اسلش بپوشند. این کفش ها نه تنها راحت اند، بلکه بسیار هم توی چشم هستند و به ظاهر شما جذابیت می دهند.

بوت های چوکا

بوت های چوکا و جنس های چرم جیر برای ست شدن با شلوار اسلش شاید مناسب باشند اما بهترین انتخاب همان کتانی ها هستند. مردان قد کوتاه، نباید کفش بوت و ساق بلند بپوشید زیرا اینگونه کوتاهی قدشان جلب توجه می کند.

بوت های چوکا

کت

هر آقایی باید حداقل یک دست کت و شلوار داشته باشد تا در مهمانی های رسمی به تن کند. کت های 2 دکمه برای مهمانی ها رایج تر است و کت هایی که دکمه کمتری دارند رسمی تر هستند. کت های 2 دکمه برای مرد ان کوتاه تر و کت های 3 د کمه برای مردان بلند تر مناسب هستند.

دقت کنید سرشانه های کت جذب شانه ها باشد نه بزرگ تر از شانه هایتان.

اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهی دارید کت های کوتاه تر برای شما برازنده تر است.

بعد از پوشیدن کت، اگر دست هایتان را بکشید، آستین کت باید تا بند انگشت شستتان برسد. و کت باید پشتتان را نیز به خوبی بپوشاند.

یقه ی کتتان باید یک سانت از یقه ی پیراهنتان را نشان دهد.

شلوار شما نیز باید کاملا اندازه تان باشد تا زیبا و جذاب به نظر برسید.

نکات خرید لباس مردانه

کت تک و اسپرت

کت تک مردانه مدت هاست که به یکی از ضرورت های استایل شیک آقایان تبدیل شده است و برخی از آقایان جوان برای عید نوروز کت تک خریداری می کنند. یکی از مهم ترین و در واقع اولین مزیت کت تک مردانه این است که به راحتی و با انجام چند عمل ساده می توان با انواع استایل های روزانه هماهنگ شد.

می توانید با پوشیدن یک پیراهن سفید و کروات مشکی به همراه یک کت تک مشکی به استایلی رسمی و مجلسی دست پیدا کنید و با پوشیدن یک تیشرت سفید و شلوار جین با کت کرم به استایلی اسپرت و شیک برسید.

تی شرت

تیشرت هایی که طراحی گرافیکی دارند، بسیار جذاب اند و برای تینیجرها و افراد نوجوان مناسب اند اما این لباس ها برای آقایان جنتلمن و جوان که دیگران آنها را دیگر مانند یک نوجوان نمی بینند و انتظارشان از آنها بالاتر رفته است، مناسب نمی باشد.

پس بهتر است این آقایان لباس هایی با طرح های ساده تر مثلا تی شرت هایی که طرح لوگویی ساده روی آن حک شده را انتخاب کنند و به جای طرح تی شرت، روی کیفیت آن تمرکز کنند.

ساعت

ساعت یکی دیگر از واجبات تیپ آقایان جوان است. آقایان جوان در خرید ساعت دقت کنند و علاوه بر زیبایی و مارک، باید کارکرد ساعت برایشان اهمیت داشته باشد پس اگر دوست دارید با ساعت مچی تان به دیگران نشان دهید که برای استایل تان اهمیت زیادی قائلید، به دنبال برندهای معتبر و با کیفیت باشید.

ساعت مردانه

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه یکی از لباس های واجب برای آقایان است که در انواع مختلفی وجود دارد. با توجه به اندام و استایل خود پیراهن مردانه مناسبی را انتخاب کنید. دقت کنید اندازه پیراهن مناسب باشد.

اگر پیراهنتان از قسمت شانه ها به خوبی اندازه تان باشد، مطمئن شوید که سایز مناسب را برداشته اید. وقتی دکمه های پیراهن را کامل بستید، باید انگشت سبابه تان در فاصله ی بین یقه و گردنتان جا بگیرد تا متوجه شود که خوب اندازه تان است.

نکات دیگر

  • زمانی که کمربند را روی شلوارهای پارچه ای می بندید، آن را خیلی سفت و محکم نکشید زیرا اینگونه شکمتان بزرگتر به نظر می رسد.
  • مطابق مد لباس بپوشید، اما در این کار زیاده روی نکنید و از مدهای عجیب و غریب دوری کنید.
  • لباسی را انتخاب کنید که مطابق اندام شما باشد و زشتی ها و عیب های اندام شما را بپوشاند.
  • برای فهمیدن کاستی های اندامتان از یک خیاط ماهر کمک بگیرید و لباس هایتان را با راهنمایی های او انتخاب کنید.

خرید لباس عید مردانه به سبک مد روز + ترفندها

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی