خودرو دست دوم

بازار داغ خرید خودرو دست دوم

کد مطلب : 87482زمان مطالعه : 3 دقیقه
همیشه در زمان تصمیم‌گیری، افراد با چالش خرید خودروی نو یا دسته دو مواجه می‌شوند، در این مطلب به شما خواهیم گفت که خرید خودروی دسته دو چرا می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.

دلایل استقبال از خرید خودرو دست دوم در ایران

خرید خودرو دست دوم این روزها به یکی از پرچالش‌ترین معاملات روزمره تبدیل شده است، خودروهایی که طی سال‌های اخیر با روند صعودی قیمت همراه شدند و آن را به یک کالای سرمایه‌ای بدل کردند. از سویی دیگر ممنوعیت واردات خودرو از سال 97 به کشور باعث شد تا عرضه خودروهای صفر خارجی کمتر شود و میل به خرید خودروهای کارکرده بیش از پیش شود.

همزمان با ممنوعیت واردات خودرو، نوسانات نرخ ارز نیز مزید بر افزایش قیمت خودروها و شوک‌های قیمتی به بازار خودروهای دست دوم شد.

بنابراین افراد زمان بسیاری را باید منتظر ثبت نام خودرو و خرید خودرو صفر باشند. همه این مشکلات دست به دست هم داده تا بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم ایرانی داغ شود. اگر اولین بار است که می‌خواهید ماشین بخرید و دلتان راضی نمی‌شود که خودرو کارکرده انتخاب کنید، دلایل زیر را بخوانید و در نهایت برای خرید فوری ماشین دست دوم یا انتظار طولانی خرید خودرو صفر تصمیم بگیرید.

1) خرید خودرو و تحویل سریع و فوری ماشین دست دوم

ماشین دست دوم همین حالا هم قابل سند زدن و خریدن است. چه چیزی بهتر از اینکه به محض دادن پول ماشین می‌توانید آن را تحویل بگیرید و استفاده کنید؟ اگر قلبتان هر لحظه برای نشستن پشت فرمان ماشین خودتان می‌تپد و حتی یک لحظه هم آرام و قرار ندارید، خرید خودرو دست دوم بهترین فرصت برای ماشین دار شدن شما است. چون در این حالت نیازی نیست که ماه‌ها در صف طولانی انتظار باقی بمانید و ماشینی که بپسندید همان فردا می‌تواند زیر پای شما باشد.

2) امکانات جانبی ماشین دست دوم

ماشینی که از کارخانه تحویل می‌گیرید شبیه هزاران ماشین صفر تولید شده دیگر است که هیچ امکانات خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است. این ماشین‌ها نه ضبط مناسبی دارند و نه روکش صندلی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده مناسب استفاده مداوم است. برای ماشین صفر دزدگیر طراحی نشده و لاستیک‌های آن ممکن است به خاطر زیاد ماندن در انبار عمرشان را کرده باشند؛ بنابراین علاوه بر پولی که برای خریدن این خودروها می‌پردازید، باید مبلغی را هم برای آماده کردن ماشین برای استفاده روزمره در نظر بگیرید.

اما وقتی خرید خودرو کارکرده را در برنامه‌هایتان دارید، این امکان برایتان وجود دارد که خودرو را از جوانان ماشین دوست بخرید و صاحب یک ماشین همه‌چیز تمام شوید. معمولاً این افراد وقتی می‌خواهند ماشین خودشان را بفروشند ضبط و باند، روکش صندلی و... را روی آن برای خریدار جدید می‌گذارند و مبلغ مشخص و مناسبی را روی قیمت ماشین لحاظ می‌کنند.

3) قیمت مناسب‌تر ماشین دست دوم

قیمت ماشین را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل رونق گرفتن بازار ماشین‌های دست دوم خارجی و ایرانی دانست. چون وقتی قرار است ماشین صفر بخرید، مبلغ آن مشخص است و هیچ بازه قیمتی بالا یا پایینی برای خریداران دیده نمی‌شود؛ اما برای ماشین‌های دست دوم بازار قفل نشده! هر سال سازنده‌ها ماشین‌هایی را تولید و روانه بازار کرده‌اند و خریداران آن‌ها ممکن است حتی پس از چند ماه استفاده قصد فروش خودروها را داشته باشند.

این تنوع سال ساخت باعث شده که قیمت‌های متنوعی برای ماشین‌های با مدل‌های مختلف وجود داشته باشد و قیمت برای خریداران منعطف‌تر شود. با وجود این شرایط، به راحتی می‌توانید مدل‌های ماشین مد نظرتان را با خودرویی که قصد خرید آن را دارید تطبیق دهید و آن را بخرید.

4) تنوع مدل‌های خودروهای دست دوم

همیشه خرید ماشین نو لذت بخش نیست! چون بعضی از خریداران علاقه خاصی به یک مدل خاصی از خودروهای داخلی و خارجی دارند و ممکن است این ماشین‌ها دیگر تولید نشوند. برای این دسته از افراد سال تولید ماشین به اندازه خود آن مهم نیست. بلکه این سوار شدن پشت فرمان ماشین علاقه‌شان است که آن‌ها را سر ذوق می‌آورد.

از جمله امکاناتی که خرید ماشین دست دوم برای کاربران فراهم می‌کند می‌توان به این گزینه هم اشاره کرد. مهم نیست خودروی مورد پسند شما امسال هم توسط کمپانی سازنده تولید می‌شود یا نه، هر لحظه که اراده کنید می‌توانید ماشین مورد علاقه خودتان را از بین خودروهای کم کارکرد موجود در بازار پیدا کرده و بخرید.

خرید ماشین دست دوم از مرجع معتبر

برای خرید ماشین دست دوم مشکلات ریز و درشتی هم پیش روی خریداران وجود دارد. سالم بودن ماشین و تصادفی نبودن آن از یک طرف و نداشتن مشکلات فنی ماشین دست دوم از طرف دیگر دست خریداران را برای تهیه این مدل ماشین‌ها می‌بندد. به همین خاطر است که برای خریدن هر ماشینی که صفر کارخانه‌ای نیست باید کارشناسان آن را بررسی کنند و پس از قیمت‌گذاری و تایید سلامتی ماشین خریدار مبلغ آن را بپردازد.

بازار داغ خرید خودرو دست دوم

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی