تغذیه

مزایای خوردن پای مرغ
مصرف منظم پای مرغ به سلامت استخوان ها و جوانسازی پوست کمک بزرگی می کند همچنین برای رشد کودکان نیز مفید است.
ویتامین ها

اندازه مجاز مصرف انواع ویتامین ها چقدر است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ویتامین ها در مواد غذایی که آن ها را مصرف می کنیم وجود دارند ولی برخی از آن ها را نمی توان بیش از اندازه مصرف نمود زیرا می تواند مشکل ساز باشد.
عمل قلب باز

خط قرمزهای تغذیه بعد از عمل باز قلب

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بعد از عمل جراحی قلب باز برای بهبودی سریع تر و سلامت قلب و عروق باید تغذیه و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از خوردن مواد غذایی مضر بپرهیزید.
کله پاچه

این قسمت از کله پاچه را هرگز نخورید !!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کله پاچه یکی از غذاهای بسیار سنگین است و پروتئین و چربی بالایی دارد که قسمت هایی از آن مفید و قسمت هایی از آن بسیار مضر هستند که خوردن آن ها توصیه نمی شود.
تغذیه سالمندان

آنچه سالمندان نباید بخورند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رعایت اصول تغذیه سالمندان و استفاده از رژیم غذایی سالم می توانید به سادگی بسیاری از بیماری های دوران سالمندی را از خود دور کنید.
پرخوری شب

7 قدم تا مهار پرخوری شب

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از بدترین عادات غذایی که باعث افزایش وزن هم می شود، پرخوری های آخر شب می باشد. برای مهار و ترک عادت پرخوری شبانه از این ترفندهای ساده استفاده کنید.
اشتباهات تغذیه ای

بدترین اشتباهات تغذیه ای ما ایرانی ها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی اشتباهات غذایی ما ایرانی ها مربوط به عادت های اشتباه تغذیه ای است، با خوردن همان غذاهایی که فکر می کنیم مقوی و سالم هستند بدنمان را در معرض ابتلا به انواع بیماری ها قرار می دهیم.
دمنوش صبحگاهی

دمنوش صبحگاهی برای سلامت و سرحالی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
انتخاب صحیح نوشیدنی در آغاز هر روز موجب شادابی و تعادل جسمی و روحی می شود زیرا دمنوش های گیاهی فواید فراوانی داشته و سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت می کنند.
انواع عسل

آشنایی با 48 نوع عسل ؛ این شفابخش طبیعی

زمان مطالعه : 17 دقیقه
عسل ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع گلی که شهد از آن تولید شده طبقه بندی می شوند. عسل ها از لحاظ رنگ، بافت، طعم، بو و فواید با یکدیگر متفاوت هستند.
خواص پیاز

31 دلیل برای آنکه پیاز بخورید

زمان مطالعه : 17 دقیقه
مصرف پیاز از فواید و خواص بسیار بالایی برخوردار است که در درمان بیماری های مختلف موثر است، البته مصرف بیش از اندازه پیاز می تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد.
خواص خاکشیر

خواص عالی خاکشیر برای همه از نظر طب سنتی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خاکشیر از خواص و فوایدی بسیاری برخوردار است، همچنین خاکشیر خواصی برای پوست و مو و برای زنان باردار دارد که البته این ها تنها خواص خاکشیر نیست.
عوارض نوشابه

اونا که هر روز نوشابه میخورن، چه بلایی سرشون میاد؟

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه افراد از مضر بودن نوشابه آگاه هستند اما باز هم مصرف میکنند. درصورت اطلاع پیدا کردن از آسیب های جبران ناپذیر مصرف زیاد نوشابه باعث کاهش نوشیدن آن میشود.
خربزه تلخ

خربزه ی تلخ با خواص درمانی شیرین تر از عسل

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خربزه تلخ دارای خواص و فواید درمانی بسیاری می باشد و برای سلامت بدن هم بسیار مفید است، از خواص خربزه تلخ می توان کمک به سیستم ایمنی بدن، کاهش وزن و جلوگیری از ریزش مو اشاره کرد.
داروهای خانگی

درمانی که داخل آشپزخانه شماست و خبر ندارید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای درمان برخی مشکلات و بیماری ها می توان از داروهای ساده طب سنتی استفاده کرد که اکثر این داروهای طب سنتی در آشپزخانه هر یک از ما به سادگی پیدا می شوند.
دل و جگر

دانستنی های مهم درباره دل و جگر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دل و جگر طرفداران بسیاری دارد که در این گزارش به خواص و عوارض مصرف دل ، جگر ، خوش گوشت، قلوه و قلب اشاره کرده ایم که دانستن آنها بسیار ضروری است.
صفحه 1 از 141