کودک

راه تنبیه کودک
اغلب والدین بر این باورند که شیوه تنبیه کردن کودکشان مناسب و صحیح است، اما هرگز اینگونه نیست و باید در صورت اجبار تنبیه کردن کودک بدون تخریب اعتماد به نفس او انجام شود.
تقویت چشم ضعیف کودک

خوردنی های ضروری برای تقویت چشم کودک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه چشم کودکان به دلیل بازی های رایانه ای بیشتر در معرض خطر قرار می گیرد. شما می توانید برای جلوگیری از این خطرات و تقویت چشم ضعیف کودک تان از تغذیه مناسب و مقوی برای آن ها استفاده کنید.
افکار ترسناک

راه حل افکار ترسناک و نگران کننده ی کودکان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بسیاری از کودکان در مواجهه با فشارهای روانی دچار استرس و افکار ترسناک می شوند. یکی از وظایف مهم والدین شناسایی افکار نگران کننده و تقویت افکار مثبت در کودکان است.
انتخاب اسباب بازی

مامان باباهای هوشیار چه اسباب بازی برای بچه میخرن؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اسباب بازی یکی از موثرترین وسیله ها در رشد و پرورش کودک است والدین با انتخاب یک اسباب بازی اشتباه تاثیرات مخربی را بر فرزندشان می گذارند.
اختلال خواب در کودکان

این اختلالات خواب در کودکان را جدی بگیرید چون جدی است!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در برخی از اوقات کودکان دچار اخلال در خواب می شوند و شما باید برخی از اختلالات خواب در کودک خودتان را حتما جدی بگیرید به دلیل اینکه جدی هستند.
مشکلات تکلم کودکان

تمرین ساده برای کودکانی که لکنت زبان دارند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مشکلات تکلم کودکان یکی از بزرگترین چالش هایی است که والدین باآن مواجه هستند، با شناسایی به موقع این مشکل در کودکان با این تمرینات ساده در منزل به دلبندانتان کمک کنید.
فرزند نوجوان

نوجوان دوست دارد با او اینگونه رفتار کنید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از معمولی ترین انواع درگیری هایی که در خانواده بوجود می آید، مخالفت مکرر با پدر و مادر با فرزند نوجوان خود است که در این مطلب شما را با طرز صحیح برخورد با نوجوانان آشنا می کنیم.
کودک بی نظم

روانشناس میگوید با کودک بی نظم چه کنید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
تقلید از دوستان، سخت گیری بیش از حد، اعتراض به والدین و... از دلایل اصلی نامنظم و شلخته بودن کودکان است، والدین با چند روش اصولی و صحیح می توانند کودکان را منظم کنند.
کودک تنبل

6 استراتژی ساده برای تبدیل کودک تنبل به بچه زرنگ

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هیچ پدر و مادری از داشتن کودک تنبل و بی حال شادمان نمی شود ، تحرک و فعالیت سالم بخش مهمی از تربیت فرزند است پس با راه و روش تاثیر گذار و صحیح کودک را از تنبلی به تحرک هدایت کنید.
فریز کردن غذای کودک

فریز کردن صحیح و اصولی غذای کودک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فریز کردن غذای کودک باید با رعایت نکات ایمنی و روش صحیح انجام شود تا به سلامت کودک آسیبی نرساند.
آموزش همدلی به کودکان

آموزش همدلی و درک احساسات دیگران به کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین در تربیت کودکان باید همدلی ، دلسوزی و درک دیگران را با روشهای صحیح و درست به آن ها آموزش دهید تا کودکان یاد بگیرند چگونه احساسات خود را ابراز کنند.
فرزند پروری

قوانین مهم فرزند پروری مثبت و موفق

زمان مطالعه : 7 دقیقه
فرزند پروری مثبت یعنی به جای اینکه مدام به فرزندتان گوشزد کنید که کاری را انجام ندهد او را تشویق به انجام کارهایی کنید که باید انجام دهد.
بی اشتهایی کودکان

درمان بی اشتهایی کودکان از این راه

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از رایج ترین مشکلات مادران با نوزادان و کودکان بی اشتهایی، بی میلی و عدم رشد آن ها می باشد که اغلب به دلیل رفتار والدین هنگام غذا دادن می باشد.
بازی والدین با کودکان

بهترین بازی با کودک وقتی خسته اید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین شاغل زمانی که به خانه می رسند با وجود خستگی و بی حوصلگی می توانند زمانی را برای فرزندشان اختصاص دهند و با بازی ها ساده آن ها را سرگرم کنند.
پول

از چه زمانی و چگونه درباره پول با کودک صحبت کنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آشنایی کودکان با پول و اینکه چگونه پول را بدست می آوریم و باید چگونه آن را خرج کنیم و تشویق کودکان به پس انداز ، می تواند در آینده اقتصادی آن ها نقش بسیار مهمی داشته باشد.
صفحه 1 از 85