کودک

اهمیت دندان شیری
اغلب والدین به علت دائمی نبودن دندان های شیری کودک اهمیت زیادی به بهداشت آن ها نمی دهند، در حالی که دندان های شیری روی دندان های دائمی تاثیر گذار هستند.
سندروم ثروت

سندروم ثروت در کودک؛ والدین امروزی بخوانند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سندروم ثروت در کودکان اختلالی است که بعضی از کودکان ممکن است دچارش شوند؛ والدین باید نشانه های این اختلال را بدانند و اقدامات لازم را انجام دهند.
تربیت کودک مسئولیت پذیر

تربیت کودک مسئولیت پذیر از راه درست و موثر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای اینکه بتوانید کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنید صبور باشید و بگذارید در کارهایتان به شما کمک کنند و آنها را تشویق کنید ولی برایشان پاداش در نظر نگیرید.
حسادت بین فرزندان

والدینی که مقصر حسادت بین فرزندانشان هستند!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حسادت در بین فرزندان ممکن است با رفتارهای نامناسب و اشتباهات والدین ایجاد می شود پس باید با طرز صحیح رفتار با فرزندان از بروز حسادت در آن ها جلوگیری کنید.
بازی درمانی

هرآنچه که باید در مورد بازی درمانی کودکان بدانید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازی درمانی کودکان یکی از موثرترین روش های اجرایی است که برحسب تشخیص کارشناس انجام می شود ، این روند اصول و مراحلی دارد که باید به درستی انجام شود.
جملات مخرب به کودک

این چند جمله را هرگز به کودک تان نگویید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین برای تربیت کودک خود بدون آگاهی از جملات مخربی استفاده می کنند که تاثیرات منفی بر ذهن و روحیات کودک می گذارد و اعتماد به نفس آن ها را تخریب می کند.
رفتار نامناسب کودکان

10 دلیل رفتار نامناسب کودکان و راه برخورد با آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
والدین باید علت رفتار نامناسب کودکان را بشناسند و به اصلاح الگوهای تربیتی کودک خود بپردازند.
بدرفتاری با کودک

اگه کسی با بچه تون بد رفتاری کرد شما باید چیکار کنید؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هیچ والدینی تحمل بدرفتاری دیگران با فرزندش را ندارد و اجازه چنین کاری را نمیدهد، اما در شرایطی که این اتفاق افتاد باید با آن مقابله شود.
اختلالات نوشتاری کودکان

علامت کودکانی که دچار اختلال در نوشتن هستند

زمان مطالعه : 11 دقیقه
اختلالات نوشتاری کودکان، شرایطی است که نوشتن حروف با دست، آسیب می بیند به طوری که در نوشتن با دست و گاهی اوقات هجی کردن، ناتوانی ایجاد می کند.
تربیت پسران

این حرفا رو هیچ وقت به پسرت نگو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در تربیت فرزند دختر و پسر نکات تربیتی متفاوتی وجود دارد که رعایت آنها به طور صحیح باعث می شود کودکانتان روحیه سالم تر و قوی تری داشته باشند.
فرزند موفق

فرزند دارای این 3 مهارت ، آینده ای موفق دارد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمام والدین دوست دارند که کودکشان در آینده یه موفقیت برسد اما برای رسیدن به این مهم، فرزند شما باید مهارت ها و ویژگی هایی که برای موفقیت لازم است را داشته باشد.
تنبیه بدنی کودک چه عوارضی دارد

اگه بچتو کتک میزنی منتظر این عواقب باش!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین در مقابل با کودکان باید تسلط کامل داشته باشند و خشمگین نشوند، اما متاسفانه بعضی از والدین کنترلی روی رفتار خود ندارند و با کودک بد رفتاری میکنند.
ترس از کوتاهی مو

راه حل شمایی که کودکتان از آرایشگاه میترسد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کودکان به دلایل مختلفی از کوتاه کردن موهایشان ترس بسیاری دارند و آشنایی با علل این ترس و روش های از بین بردن این دغدغه برای والدین عزیز می تواند مفید باشد.
بدترین تنبیه کودک

بدترین تنبیه برای یک کودک که هرگز نباید انجام شوند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از والدین برای تغییر رفتارها و تربیت کودک خود از بدترین تنبیه ها استفاده می کنند اما هیچ اطلاعاتی از عواقب این تنبیهات و تاثیرات منفی که بر روحیات کودکان می گذارد ندارند.
دوچرخه کودکان

دوچرخه مناسب برای کودک 8 ساله

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قبل از خرید دوچرخه برای کودک وقت بگذارید و ‌تحقیق کنید، خصوصا اگر 8 سال سن دارد. این سنی است که کودک خیلی سریع رشد می‌کند و والدین از خرید دوچرخه نامناسب برای فرزندشان وحشت دارند. در این مقاله نکات خرید دوچرخه را بررسی میکنیم
صفحه 1 از 86