سلامت روان

رفع استرس
با شناخت نقطه هایی مهم و موثر در چند بخش مختلف بدن به راحتی و بسیار سریع تر از حد انتظار می توانید روش های کاهش و رفع استرس را در منزل انجام دهید.
افسردگی پاییزی

افسردگی پاییزی سراغ تان آمده اگر ...

زمان مطالعه : 6 دقیقه
افسردگی فصلی نوعی از اختلالات خلقی است که اغلب این اختلال افسردگی در ماه های پاییز و زمستان شروع می شوند و با تغییر فصل برطرف می شود.
آرامش اعصاب

آرامش اعصاب به هر روشی که دوست داری

زمان مطالعه : 18 دقیقه
داشتن آرامش اعصاب در طول روز، می تواند برای هر یک از ما حیاتی واقع شود چرا که در رسیدن به اهداف تاثیر بسزایی دارد که برای رسیدن به آن باید...
احساس کلافگی

احساس کلافگی با شما چه می کند ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این روزهای کرونایی که افراد معمولا به علت ماندن زیاد در منزل احساس کلافگی می کنند، این احساس خستگی و کلافگی چه تاثیراتی بر روی بدن می گذارد؟
علل افسردگی

علامتی که ثابت میکنه افسرده ای

زمان مطالعه : 2 دقیقه
افسردگی از مشکلاتی است که شاید افراد زیادی دچار آن باشند اما هنوز نمی دانند. افسردگی علامت هایی دارد که می توانید سریع تر تشخیص دهید و آن را درمان کنید.
رهایی از استرس

فوری ترین راه رهایی از استرس در شرایط خاص

زمان مطالعه : 13 دقیقه
استرس و اضطراب به مرور زمان سلامت انسان را به خطر می اندازد پس باید برای رهایی از استرس از ترفندی مناسب و موثر استفاده کنید.
اختلال دوقطبی

نشانه های بارز اختلال دوقطبی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اختلال دوقطبی یک بیماری ذهنی است که در آن افراد مدام روحیه شان تغییر می کند. علائم و نشانه های این اختلال را بشناسید تا در خود یا دیگران سریعتر تشخیص دهید.
دلشوره و اضطراب

راهکار رفع دلشوره و اضطراب

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تپش قلب، تندتند نفس کشیدن و لرزش دست ها تنها نشانه کوچکی از دلشوره و اضطراب داشتن است که البته با رعایت چند نکته می توان به راحتی به مبارزه با آنها بروید.
عوارض دیر خوابیدن

وقتی دیر میخوابید چه اتفاقی برایتان می افتد ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از افراد هرگز توجه ای به زود خوابیدن شب و اهمیت داشتن خواب کافی شبانه ندارند! در حالی که ابتلا به دیابت، ناباروری و مشکلات قلبی تنها چند مورد از عوارض دیر خوابیدن است.
مشغله ذهنی

تاثیر مشغله ذهنی بیشتر در سلامت مغز !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بعضی افراد فکر می کنند که مشغله ذهنی زیاد باعث کهولت مغز می شود در صورتیکه اینطور نیست و مشغله های فکری باعث تقویت عملکرد مغز می شوند.
اعتیاد

روش های ترک اعتیاد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله شما را یاری می‌کنیم، روش های ترک اعتیاد علمی و جدید را برای رهایی از این مشکل انتخاب کنید. چرا که امروزه اعتیاد یک مشکل بزرگ اجتماعی شناخته شده است و تمام زوایای زندگی فرد را اعم از جسم و روان تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
مشت زدن

چرا مردها موقع عصبانیت به دیوار مشت میزنن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از رایج ترین کارها در بین آقایان، مشت زدن به دیوار هنگام خشم و عصبانیت است اما کسی نمی داند دلیل این واکنش مردها چیست.
کند ذهنی

ویروسی که موجب و علت کند ذهنی می شود

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در بدن انسان ها ویروسی وجود دارد که بر رفتار و ذهن انسان تاثیر می گذارد و موجب کند ذهنی و اختلال شناختی در انسان می شود.
دلیل گریه بی دلیل

دلیل گریه های بی دلیلم چیست؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر بدون هیچ دلیلی اشک می ریزید، نگران نباشید. علت گریه های بی دلیل فقط افسردگی نیست بلکه می تواند دلایل مختلفی که از نظر علمی ثابت شده اند، باشد.
افسردگی

درمان بی خوابی ناشی از افسردگی در زنان و مردان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
درمان بی خوابی ناشی از افسردگی به دلیل رابطه علت و معلولی این دو عارضه بسیار اهمیت دارد.عوامل روحی و روانی مانند استرس نیز بر کیفیت خواب شبانه تاثیرگذارند. اگر فرد نتواند خوب بخوابد، علائم افسردگی او تشدید می‌شوند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
صفحه 1 از 33