ادبیات

اشعار ملاصدرا
صدرالدین شیرازی مشهور به ملاصدرا، فیلسوف، عارف و بنیانگذار مکتب فلسفی است. ملاصدرا علاوه بر اینها اشعار زیبا و معروفی از خود به جای گذاشته است.
اشعار زیبای خیام

زیباترین اشعار و رباعیات خیام

زمان مطالعه : 5 دقیقه
“حکیم عمر خیام” یکی از فیلسوفان، شاعران، نویسندگان و... معروف کشورمان است که اشعار زیادی در زمینه های مختلف در طول عمر خویش سروده است.
زندگینامه خیام

زندگینامه کامل خیام از تولد تا مرگ + آثار

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خیام نیشابوری ریاضیدان، اخترشناس، شاعر ایرانی و طراح تقویم جلالی بود. روز 28 اردیبهشت به نام روز بزرگداشت این حکیم و دانشمند بزرگ ایرانی نامگذاری شده است.
قالب شعری فردوسی

اسرار شاهنامه فردوسی و قالب شعری آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شاهنامه اثر بزرگ حکیم ابوالقاسم فردوسی، یکی از بزرگترین شاعران ایرانی می باشد که تاثیر بسزایی در زبان فارسی و تاریخ و فرهنگ ایران داشته است.
شیخ بهایی

زندگینامه “شیخ بهایی” شاعر و عارف ایرانی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بهاءالدین محمد بن حسین معروف به “شیخ بهایی” شاعر، حکیم و ریاضیدان ایرانی از نوادگان حارث همدانی یکی از یاران با وفای امیرالمؤمنین است که در بلعبک متولد شد.
سعدی

پاسخ سوالات رایج درمورد سعدی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
به بهانه ی روز بزرگداشت سعدی شیرازی ، به سوالات مهمی که در ذهن اکثر ما درمورد این شاعر مشهور ایرانی وجود دارد پاسخ خواهیم داد .
قاتل عطار نیشابوری

ماجرای قتل و قاتل عطار نیشابوری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
عطار نیشابوری یکی از شاعران برجسته تاریخ ایران می باشد که در مورد قاتل عطار نیشابوری و نحوه به قتل رسیدن این شاعر بزرگ چند روایت وجود دارد.
اشعار عطار

منتخب زیباترین اشعار عطار نیشابوری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عطار نیشابوری یکی از شاعران بزرگ است که به سبب اثرهای ماندگارش همیشه از او به خوبی یاد می شود، شعرهای عالی بسیاری از عطار نیشابوری در وصف خداوند وجود دارد.
زندگینامه عطار نیشابوری

زندگینامه پر فراز و نشیب عطار نیشابوری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عطار نیشابوری یکی از بزرگترین شعرا و عارفان تاریخ پر افتخار ایران می باشد که آثار ارزشمند زیادی را از خود به یادگار گذاشته است.
اشعار ماه رمضان

اشعار زیبا ویژه ماه مبارک رمضان

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اشعار زیبا و دلنشینی برای ماه مبارک و پرفضیلت رمضان سروده شده اند که از آن ها می توانید به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان استفاده کنید.
جدانویسی یا سرهم نویسی

کدام کلمات را جدا و کدامیک را سرهم بنویسیم ؟

زمان مطالعه : 17 دقیقه
زبان فارسی اصول و قواعد خاص خود را دارد پس قواعد جدانویسی یا سرهم نویسی کلمات فارسی را آموزش دیده و به آن احترام بگذاریم.
تک بیتی های عاشقانه

زیباترین تک بیتی های عاشقانه از شاعران بزرگ

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر قصد خواندن جمله های عاشقانه و یا ارسال آن ها برای افراد دارید، تک بیتی های عاشقانه و رمانتیک بسیار زیبایی از شاعران بزرگ وجود دارد.
سال نو شعر حافظ

تبریک سال نو با اشعار زیبای حافظ

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هر شخصی با راه و روش خود سال نو را تبریک می گوید و چه بهتره که پیام تبریک سال نو با شعر حافظ مزین شده باشد.
شعر مولانا

سبک شعر مولانا و محبوب ترین اشعار وی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مولانا یا همان جلال الدین محمد بلخی یکی از مشهورترین شاعران ایرانی است که اشعار زیبایی درباره عشق، زندگی و خداوند سروده است.
شعر عید نوروز

اشعار کوتاه عاشقانه مناسب عید نوروز

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شعر خواندن در عید نوروز یکی از رسوم این عید باستانی است پس آشنایی با گلچینی از بهترین اشعار عید نوروز می تواند جذاب باشد.
صفحه 1 از 9