ادبیات

هرکه بامش بیش برفش بیشتر

داستان جالب ضرب المثل هر که بامش بیش برفش بیشتر

تاریخ انتشار : 3 مهر 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه
ضرب المثل های ایرانی داستان های بسیار جالبی دارند که پندهای زیبایی به ما در زندگی می آموزند، هرکه بامش بیش برفش بیشتر یکی از رایج ترین ضرب المثل ها است.
استاد شهریار

عاشقی، ازدواج و عکسهای خانوادگی استاد شهریار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استاد محمد حسین بهجت ملقب به شهریار یکی از شاعران نامدار ایرانی است که در ادامه این مطلب قدیمی ترین عکس های این اسطوره ادب فارسی را در اختیارتان قرار میدهیم.
ثروتمندترین نویسنده جهان

خانمی که با یه خودکار از کارخونه دارها بیشتر پول درمیاره!!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وقتی پای میلیاردرها و ثروتمندترین افراد جهان به میان می آید، ذهن ما به سمت مردان کارخانه و سهام داری می رود که قدرت زیادی دارند اما همیشه اینطور نیست.
کتاب

چگونه کتاب ترجمه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر می‌خواهید کتابی را به زبان فارسی یا هر زبان دیگری ترجمه کنید، باید یک سری مراحل مشخص را طی کنید. از مهم‌ترین مراحل ترجمه کتاب می‌توان به تعیین هدف، شناسایی بازار هدف، انتخاب مترجم یا موسسه ترجمه و ویرایش و بازخوانی کتاب اشاره کرد.
نیما یوشیج

متن کامل شعر آی آدم های نیما یوشیج

زمان مطالعه : 2 دقیقه
علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج شاعر معاصر ایرانی و بنیانگذار شعر نوی فارسی بود. آی آدم ها نام شعر معروف و پرطرفدار این شاعر بزرگ است.
ابوالقاسم فردوسی

سخنان ناب و آموزنده فردوسی بزرگ

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ابوالقاسم فردوسی شاعر حماسه سرای ایرانی که به حکیم سخن مشهور است سخنان ناب و آموزنده ای را در شاهنامه، اثر جاودانه خود بیان کرده است که در ادامه می خوانید.
روز مادر

شعرهای زیبا و احساسی روز مادر

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اگر به دنبال تبریک با احساس و خاص برای روز مادر و روز زن هستید با این جملات ناب و شعرهای زیبا و احساسی این روز خجسته را به آن ها تبریک بگویید.
ضرب المثل

ضرب المثل های جالب لری با معنی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در هر شهر و قومیت ضرب المثل هایی وجود دارد که با توجه به شرایط به کار برده می شوند. و همه انسان ها با زبان، لحجه و فرهنگ متفاوت از آنها استفاده می کنند.
هرچه کنی به خود کنی

داستان جالب ضرب المثل هرچه کنی به خود کنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاکنون حتما ضرب المثل هرچه کنی به خود کنی را شنیده اید. اما از داستان و ماجرای جالب و خواندنی این ضرب المثل باستانی ایرانی هم اطلاع دارید؟
حافظ شيرازی

از همسر و تک فرزند حافظ تا اشعار ناب او

زمان مطالعه : 9 دقیقه
شمس الدین محمد حافظ ملقب به حافظ شیرازی مشهورترین شاعر تاریخ ایران زمین است که اشعار و غزل های زیبای او در جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.
روز حافظ

اشعار زیبا برای تبریک بزرگداشت حافظ شیرازی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خواجه شمس الدین محمدبن محمد حافظ شیرازی، از بزرگترین و تاثیر گذارترین شاعران ادبیات فارسی است که اکثر شعر های آن غزل است.
ضرب المثل آش شله قلمکار

ریشه و داستان ضرب المثل آش شله قلمکار

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ضرب المثل آش شله قلمکار یکی از ضرب المثل های رایج در میان مردم است که بسیار به کار می برند، این ضرب المثل ریشه و داستان جالبی دارد.
شعر مولانا

سبک شعر مولانا و محبوب ترین اشعار وی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مولانا یا همان جلال الدین محمد بلخی یکی از مشهورترین شاعران ایرانی است که اشعار زیبایی درباره عشق، زندگی و خداوند سروده است.
جوینده یابنده است

ماجرای جالب ضرب المثل "جوینده یابنده است"

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضرب المثل ها برگرفته از داستان های قدیمی هستند که تا امروز هم در زندگی ما تاثیر گذار بوده اند مانند ضرب المثل پرکاربرد "جوینده یابنده است".
استاد شهریار

برگی از زندگی استاد نامی ایران؛ شهریار

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زندگینامه کامل استاد سید محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار شاعر نامدار ایرانی را در بخش فرهنگ و هنر نمناک بخوانید.
صفحه 1 از 10