تاریخ و تمدن

سوغاتی اراک
هنرمند و هنر پرور بودن مردمان اراک زبان زد است و صنایع دستی استان مرکزی جزء معروف ترین هنرها شناخته شده است که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.
صنایع دستی گلستان

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف گلستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمدن دیرینه استان گلستان، آنجا را به یکی از مراکز بزرگ صنایع دستی در ایران تبدیل کرده است. شناخت این صنایع دستی خالی از لطف نیست.
صنایع دستی قم

صنایع دستی بسیار شیک و معروف قم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استان قم از استان های متمدن و باستانی کشور عزیزمان است که با حضور در این استان، توصیه می شود حتما از صنایع دستی محبوب آن بازدید نمائید.
صنایع دستی زنجان

صنایع دستی و سوغات معروف زنجان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی زنجان از زیباترین سوغاتی هایی هستند که میتوان هنگام سفر به این شهر خرید. آشنایی با این صنایع به شما برای انتخاب به یادماندنی ترین سوغاتی کمک میکند.
جشن های پاییزی ایران

جشن های پاییزی ایران؛ از مهرگان تا سوکوت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با مهم ترین جشن های پاییزی ایران باستان و زمان برگزاری آن آشنا کنیم.
کریسمس

روز و تاریخ دقیق کریسمس امسال (1401 - 2023)

تاریخ انتشار : 5 آذر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
جشن کریسمس یکی از بزرگترین جشنهای مذهب مسیحیان است که هر سال در روز مشخصی برگزار شده و تاریخ دقیق آن در تقویم های مختلف ذکر شده است.
سوغات تهران

صنایع دستی و سوغات معروف تهران

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اگر به تهران سفرکرده و دوست دارید سوغاتی از این استان به یادگار داشته باشید باید بدانید که برخلاف تصور برخی افراد، تهران سوغاتی و صنایع زیبا و ارزشمندی دارد.
صنایع دستی کهگیلویه

صنایع دستی و سوغات اصلی کهگیلویه و بویراحمد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کهگیلویه و بویر احمد از زیباترین استان ها ایران برای سفر است. هنر مردم این استان ریشه در فرهنگ کهن این سرزمین دارد و صنایع دستی آن شما را شگفت زده خواهد کرد.
صنایع دستی خراسان جنوبی

صنایع دستی و سوغات زیبای خراسان جنوبی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
استان خراسان جنوبی جزء استان های پهناور کشور است و مردم بسیار خوب و هنرمندی دارد که صنایع دستی زیبای خراسان جنوبی هنر دست این مردم است.
صنایع چهارمحال و بختیاری

صنایع دستی و سوغات توریستی چهارمحال و بختیاری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تاریخ و شیوه زندگی مردم چهارمحال و بختیاری باعث شده این استان مهد تولید صنایع دستی خاص و زیبا باشد و حتما هنگام سفر به این استان آن ها را از نزدیک تماشا کنید.
سوغات بندرعباس

زیباترین صنایع دستی و سوغات بندر عباس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بندرعباس از زیباترین بنادر ایران است که صنایع دستی متنوع و در عین حال خارق العاده این شهر از فرهنگ و تمدن غنی بندرعباس سرچشمه گرفته است.
صنایع دستی مازندران

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف مازندران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
صنایع دستی هر استان از هنر و فرهنگ مردمان آن استان سرچشمه میگیرد، از این رو مازندران به دلیل تمدن دیرینه مهد هنر بوده است و صنایع دستی و سوغات ارزشمندی دارد.
صنایع دستی قشم

صنایع دستی و سوغات هنری معروف قشم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
صنایع دستی قشم از هنرهای خاص زنان و مردان این جزیره سر چشمه میگیرد که در عین زیبا بودن استفاده از آن ها برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.
سوغات خراسان شمالی

صنایع دستی و سوغات توریستی خراسان شمالی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
صنایع دستی خراسان شمالی میراث نفیس از تاریخ کهن این سرزمین است که قدمت دیرینه دارند، هنگام سفر به این شهر از صنایع دستی و هنری خراسان شمالی غافل نشوید.
سوغات سبزوار

صنایع دستی و سوغات هنرمندانه سبزوار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سوغات سبزوار به دلیل تنوع و زیبا بودن مورد توجه بسیاری از ایرانیان و گردشگران خارجی کشور قرار گرفته است. آشنایی با صنایع دستی ابن شهر خالی از لطف نیست.
صفحه 1 از 11