کیک بدون بیکینگ پودر
درست کردن کیک بدون بکینگ پودر و پف دار کردن کیک مستلزم رعایت نکات مهمی است و ما در این مطلب 6 جایگزین بکینگ پودر را معرفی میکنیم.

طرز تهیه کیک بدون بیکینگ پودر :

شاید باورش سخت باشه که کیک را بدون بکینگ پودر تصور کنیم ولی گاهی بنا به دلایلی نمی توانیم از بکینگ پودر استفاده کنیم و باید بتوانیم از مواد جایگزین استفاده کنیم تا کیک خانگی که درست میکنیم مثل قبل پف دار و خوش طعم باشه با نمناک همراه باشید تا 9 جایگزین بکینگ پودر در تهیه کیک را به شما معرفی کنیم.

جایگزین های بیکینگ پودر در طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر:

ترکیب جوش شیرین با آب دوغ:

آب دوغ به دلیل خاصیت اسیدی که دارد وقتی با جوش شیرین ترکیب میکنیم می تواند همان خاصیت بکینگ پودر که باعث پف دار شدن کیک می شود را داشته باشد.(100 گرم آب دوغ با 1 گرم جوش شیرین ترکیب شود)

ترکیب جوش شیرین با ملاس:

ملاس بیشتر به عنوان شکر تصفیه شده استفاده می شود و ملاس خاصیت اسیدی فوق العاده ایی دارد و برای 80 گرم ملاس  1 گرم جوش شیرین نیاز است. 

کیک بدون بکینگ پودر

ترکیب جوش شیرین با آبلیمو یا سرکه:

آبلیمو و سرکه هر دو حالت اسیدی دارد و به راحتی با جوش شیرین که حالت باز دارد واکنش نشان می دهند و شما می توانید به جای استفاده از 10 گرم بکینگ پودر از 2 گرم جوش شیرین و 5 گرم آبلیمو و یا سرکه استفاده کنید.

ترکیب جوش شیرین با آب گاز دار:

آب گازدار حاوی جوش شیرین است و مواقعی بجای بکینگ پودر استفاده می کنیم که خیلی بدنیال حجیم شدن کیک و شیرینی نباشیم چون این آب مقدار کمی حجیم می کند و برای استفاده در پنکیک بسیار مناسب می باشد.همچنین آب گازدار را می توانید در تمام کیک ها به جای آب معمولی استفاده کنید که باعث می شود کیک و شیرینی شما سبک شود.

جایگزین بکینگ پودر

ترکیب جوش شیرین با پودر کرم تاتار:

پودر تارتار یک اسید قوی است که به آن هیدروژن پتاسیم می گویند و برای پف کردن کیک بسیار مناسب می باشد و می توانید بجای هر 10 گرم بکینگ پودر ،2 گرم جوش شیرین و 4 گرم پودر تارتار استفاده کنید.

استفاده از سفیده تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ اگه به خوبی زده بشه جایگزین خوبی برای بکینگ پودر می تواند باشد و کیک را به خوبی پف دار میکند.توجه داشته باشید که سفیده را درآخرین مرحله به مواد کیک اضافه کنید و فقط ترکیب کنید نیاز نیست هم بزنید چون پف کیک گرفته می شود.

ترکیب جوش شیرین با ماست:

یکی از ساده ترین جایگزین بکینگ پودر ماست است چون حالت اسیدی دارد و با ترکیب آن با جوش شیرین باعث پف کیک می شود.به جای 10 گرم بکینگ پودر از ،2 گرم جوش شیرین و 100 گرم ماست استفاده کنید.

بهترین جایگزین بکینگ پودر

ترکیب جوش شیرین با باترملیک:

باترمیلک یک اسید است و به آسانی با جوش شیرین که یک باز است واکنش نشان می دهد و وقتی در پختن کیک از آن استفاده کنیم این واکنش باعث ایجاد حباب هایی می شود و کیک به خوبی پف می کند.به جای 10 گرم بکینگ پودر از ،2 گرم جوش شیرین و 100 گرم باترمیلک استفاده کنید.

ترکیب جوش شیرین با شیر ترش:

شیر ترش خود به عنوان جانشین باترمیلک نیز شناخته می شود و همچنین می توانید با ترکیب آن با جوش شیرین در موقع کیک پزی، کیک خود را پف دار کنید.به جای 10 گرم بکینگ پودر از ،2 گرم جوش شیرین و 100 گرم شیر ترش استفاده کنید.

نکته مهم :وقتی مایعات جدیدی مانند شیر ترش و... به کیک اضافه می کنید به همان اندازه از مایعات دستور تهیه کیک کم کنید تا کیک شما خراب نشود. 

چطور کیک بدون بیکینگ پودر درست کنیم؟ (9 جایگزین بکینگ پودر)

3.898
این مطلب مفید بود ؟7523
وبگردی