محدودیت های ویزای کانادا

کد مطلب : 93290زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله به محدودیت‌های ویزای کانادا، دسته‌های اصلی ویزای آن و شرایط اخذ ویزا از این کشور محبوب گردشگران و دانشجویان پرداخته‌ایم.

کانادا یک مقصد محبوب برای مسافران از‌جمله گردشگران، دانشجویان، افراد تجاری و کسانی است که دنبال نقل‌مکان هستند. همه ملیت‌ها نیازی به دریافت ویزای کانادا ندارند. ملیت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند ویزای کانادا یا مجوز الکترونیکی سفر را دریافت کنند و برای ورود به کانادا مشکلی نداشته باشند. ویزای کانادا به شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی برای هدفی که نوع ویزای شما مشخص می‌کند سفری ایده‌ئال تجربه کنید. در این مقاله می‌توانید درباره ویزای کشور کانادا و برخی از محدودیت‌های آن بخوانید. اگر قصد اخذ ویزا کانادا دارید یا دوست دارید بدانید چطور باید به این کشور بروید، حتما ادامه این مقاله را بخوانید. مطلب را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید و درباره انواع ویزاهای کانادا با آن‌‌ها گفت‌و‌گو کنید.

چه کسانی برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند

معمولا نیاز به ویزا به هدف سفر شما و کشوری دارد که پاسپورت آن را دارید. برای آن دسته از ملیت‌هایی که نیاز به اخذ  ویزای کانادا دارند، انواع مختلفی برای انتخاب در نظر گرفته شده است. نوع ویزای کشور کانادا که باید برای آن درخواست کنید به عوامل مختلفی از‌جمله مدت‌زمانی که قصد اقامت در کانادا را دارید و هدف شما از سفر بستگی دارد. هم ویزای کانادا یکبار ورود و هم ویزای چند بار ورود برای مقاصد مختلف وجود دارد. دارندگان پاسپورت کشورهایی مانند افغانستان، آلبانی، الجزایر، هند، اندونزی، ایران، عراق، مالزی، تونس، ترکیه، ترکمنستان، اوکراین، اروگوئه، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام و یمن باید قبل از ورود به کانادا ویزا دریافت کنند. البته لیست این کشورهای بسیار بلندتر است و فقط چند مورد در این‌جا آورده شده است. شما می‌توانید لیست کاملی از کشورها را در سایت‌های رسمی ببینید.

انواع ویزای کانادا از نظر تعداد ورود

یکی از اولین محدودیت‌های ویزای کشور کانادا تعیین نوع ویزا است. طبیعی است که هر نوع ویزا اجازه فعالیت خاصی متناسب با هدف نوع ویزا را برای شما فراهم می‌کند. همچنین شما متناسب با نوع ویزای خود می‌توانید مدت مشخصی را در کانادا بمانید. چندین دسته ویزای کانادا وجود دارد که مسافران می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند. نوع ویزا بستگی به این دارد که متقاضی قصد دارد در مدت اقامت در کشور چه کاری انجام دهد. دو نوع ویزای بازدید‌کننده کانادا وجود دارد:ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود.

دسته‌های اصلی ویزای کانادا

دسته‌های اصلی ویزای کانادا

ویزاهای بازدید‌کننده کانادا انواع مختلفی دارند. دسته‌های مختلف ویزای کشور کانادا عبارت‌اند از:

  • ویزای مهاجرتی کانادا
  • ویزای کاری کانادا
  • ویزای تحصیلی کانادا

برای هر دسته ویزا، انواع خاصی از ویزاهای کانادا وجود دارد که می‌توان آنها را دریافت کرد. هر نوع ویزا هدف خاصی دارد و معیارهای خاصی را برای اخذ آن باید فراهم کنید.

شرایط ویزای کانادا

اکثر انواع ویزاهای کانادا به مواد و مدارک تکمیلی متفاوتی نیاز دارند. مدارکی که ارسال می‌کنید به دسته ویزا (مهاجر، بازدید‌کننده، دانشجو، کاری، تجاری و غیره) و نوع ویزا (اکسپرس اینتری، سوپر ویزا، مجوز دانشجویی و غیره) بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، برای درخواست مجوز دانشجویی، همه اتباع خارجی باید مدارک پذیرش، مدرک هویت و مدرک حمایت مالی را ارائه دهند.

چگونه ویزای کانادا بگیرم؟

دریافت ویزای کانادا تا حد زیادی به ملیت و هدف شما از سفر بستگی دارد. تقریبا برای همه متقاضیان، فرایند اصلی شامل مراحل زیر است:

  1. انتخاب دسته و نوع ویزا صحیح
  2. ضمیمه همه موارد کاربردی
  3. ارائه مطالب درخواستی خود به‌صورت آنلاین یا روی کاغذ
  4. ارسال پاسپورت خود (برای درخواست‌های تایید‌شده) برای دریافت ویزا
  5. پیروی از هرگونه دستورالعمل بیشتر از سوی پرسنل صادرکننده

برای ویزای توریستی کانادا چقدر موجودی بانکی لازم است؟

حداقل موجودی بانکی برای ویزای توریستی کانادا مورد‌نیاز نیست، اما متقاضیان باید هزینه درخواست را بپردازند. ویزای بازدیدکننده کانادا برای هر نفر 100 دلار کانادا هزینه دارد و پردازش بیومتریک معمولا 85 دلار کانادا است. آنها همچنین باید مطمئن باشند که بودجه کافی برای پوشش هزینه اقامت خود در کانادا وجود دارد.

شرایط ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا چه آزمون‌هایی لازم است؟

شرایط آزمون بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، یک امتحان رایج که ممکن است برای انواع خاصی از ویزا موردنیاز باشد، آزمون زبان انگلیسی است. رایج‌ترین آنها آیلتس است. ممکن است لازم باشد نتایج این آزمایش همراه با سایر موارد کاربردی ضمیمه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون‌های موردنیاز، متقاضیان می‌توانند لیست مدارک موردنیاز را در وب‌سایت دولت کانادا بررسی کنند یا سری به قسمت ویزاهای سایت علی بابا بزنند.

کشورهای معاف از ویزا

فقط افرادی به‌غیراز شهروندان کانادایی و مقیم دائمی که برای ورود به کانادا نیازی به ویزای بازدید ندارند، افرادی هستند که از ویزا معاف هستند. کانادا با چندین کشور موافقت‌نامه‌هایی دارد که شهروندان آن کشورها را از درخواست ویزا برای بازدید از کانادا برای مدت حداکثر شش ماه معاف می‌کند. اگر اتباع خارجی از کشورهای معاف از ویزا بخواهند از طریق هوا به کانادا سفر کنند، باید مجوز سفر الکترونیکی معتبر داشته باشند. اگر آنها سفر زمینی یا دریایی را انتخاب کنند، فقط به پاسپورت معتبر خود که توسط یک کشور معاف از ویزا صادر شده باشد نیاز دارند. فقط استثنای این مورد شهروندان ایالات متحده هستند.

چرا ویزای بازدید‌کننده رد می‌شود؟

ویزای بازدیدکننده اغلب به دلیل مسائلی مانند مدارک ناقص، بی‌ثباتی مالی، سابقه جنایی، نگرانی‌های بهداشتی، اهداف سفر نامشخص، روابط ضعیف با کشور خود، مشکلات سابقه سفر گذشته، ارائه نادرست، سوابق بیش از حد اقامت یا وضعیت غیرقانونی رد می‌شود. برای درک بهتر این دلایل و طی مناسب روند اخذ ویزای کانادا می‌توانید از کارشناسان سایت علی بابا کمک بگیرید.

محدودیت های ویزای کانادا

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی