جا شمعی
راز و رمز استفاده از جا شمعی و جاعودی در خانه برای عید نوروز را با هم بررسی کرده تا در سال جدید چیدمانی متفاوت و جذاب برای خانه خود داشته باشیم.

استفاده از جا شمعی و جاعودی در خانه برای عید نوروز

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که از جاشمعی و جاعودی چگونه در خانه خود استفاده کنیم و استفاده از آن چه فوایدی دارد. در مطلب، راز و رمز استفاده از جا شمعی و جاعودی در خانه برای عید نوروز را با هم بررسی کرده تا در سال جدید چیدمانی متفاوت و جذاب برای خانه خود داشته باشیم.

تاریخچه استفاده از جاشمعی و جا عودی

شاید تصپر کنید که استفاده از جاشمعی و جاعودی در چند سال اخیر رواج پیدا کرده است. اما این تصور یک تصور کاملا غلط است. زیرا یکی از وسایل مهم و مورد استفاده در ایران باستان جاشمعی و جاعودی بوده است.  
شاید تعجب کنید اگر بگوییم استفاده از جاعودی در ایران باستان نماد قدرت و ابلاغ قدرت بوده است. برای مثال در مراسم عروسی جاعودی را پیشاپیش عروس و داماد حمل می‌کردند و به عنوان قدرت و اقتدار برای شروع یک دور جدید در زندگی است.

 جا شمعی نیز به عنوان نماد آتش و نور از گذشته تا به امروز در زندگی ما فرهنگ ما جایگاه ویژه‌ای دارد. امروزه شاهد استفاده از شمع در بسیاری از مراسمات مذهبی و آیینی هستیم. در شب یلدا از شمع برای نماد روشنایی و پشت سر گذاستن شب‌های بلند استفاده می‌شود.

در نتیجه همان طور که مشاهده می کنید استفاده از این دو عنصر از گذشته تا به امروز رواج داشته و تنها شکل استفاده از ان تغییر کرده است.

جاشعی و جا عودی در دکوراسیون خانه

زیبایی دکوراسیون منزل برای همه‌ی اعضای خانواده مهم است البته زیبایی منزل اهمیت دو چندانی برای خانم خانه دارد. زیرا مسئولیت دکوراسیون خانه به عهده اوست. جاشمعی و جاعودی شاید جز کوچک‌ترین عناصری باشد که تاثیر مهمی در تزئین منزل دارد. در واقع جاشمعی و جاعودی از آن دسته وسایل تزئینی است که باعث می‌شود تغییر و تحول در محیط ایجاد کند‌ به همین جهت هنگام خرید آن حساسیت بیشتری به خرج داده می‌شود‌. جاشمعی‌ها در ابعاد و شکل‌های متنوع‌ای طراحی می‌شوند تنوع این محصول پاسخگوی هر سلیقه‌ای است. در نتیجه بهتر است راز و رمز استفاده از جا شمعی و جاعودی در خانه برای عید نوروز را با هم مرور کنیم تا به هدف نهایی، یعنی زیبایی خانه برسیم:

جت شمعی زیبا

  • قرار دادن جاشمعی و جاعودی در کنار هم بر روی کنسول:تهیه یک جاشمعی و جاعودی ست در ابعاد و رنگ‌های مختلف بر روی میز کنسول باعث می‌شود تا زیبایی خاصی را در محیط خانه خود داشته باشید.
  • قرار دادن جاشمعی و جاعودی در کنار هم بر روی بغل مبلی: قرار دادن جاشمعی و جاعودی بر روی میز بغل مبلی به همراه یک گلدان تزیینی می‌تواند نمای متفاوتی به اتاق پذیرایی شما بدهد.
  • استفاده از جاشمعی به صورت مجزا در محیط‌های مختلف خانه:استفاده از جاشمعی ایستاده در گوشه و کنار خانه به همراه یک آباژور یا گلدان بلند می توان یک محیط گرم را برای خانه شما فراهم کند.
  • استفاده از جاعودی بر روی اپن:از جاعودی می‌توانید بر روی اپن آشپزخانه استفاده کنید و به کمک آن بوی پخت و پز را از محیط خانه دور کنید.
  • استفاده از جاشمعی در راه پله‌ها: با قرار دادن جاشمعی به همراه شمع در راه پله ها می‌تواننید این قیمت از خانه را نیز به یک مکان گرم و با حذابیت بالا تبدیل کنید. این چیدمان به ویژه برای خانه‌های دوبلکس بسیار جذاب و کاربردی است.

جا عودی

  • استفاده از  جاشمعی و جاعودی بر روی میز ناهار خوری:با استفاده از جاشمعی و جاعودی بر روی میز ناهارخوری می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید یک محیط عاشقانه و رمانتیک را برای خود و اعضای خانواده خود فراهم کنید. همچنین می‌توانید برای نورپردازی میز غذا در هنگام سرو غذا نیز از آن استفاده کنید.
  • استفاده از  جاشمعی و جاعودی بر روی میز بر روی شومینه:یکی از محیط مکان‌های مناسب برای استفاده از جاشمعی و جاعودی، شومینه است. 

همان طور که مشاهده کردید در این مطلب به بررسی برخی از مکان‌های مناسب برای استفاده از جاشمعی و جاعودی پرداختیم. این مکان‌های نام برده تنها برای ایده گرفتن بیان شده و شما می توانید متنایب با خانه و سبک دکوراسیون داخلی خود در مکان‌های دیگر هم از  این دو عنصر تزیینی خانه استفاده کنید.

خرید جاشمعی و جاعودی 

برای خرید جاعودی و جاشمعی چوبی، سفالی،‌ ایستاده و رومیزی می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مراجعه کرده و یا به فروشگاه‌های محل زندگی خود مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی ساپن هوم تولید کننده انواع لوازم چوبی است. زیرا قیمت‌ها در این فروشگاه پایین بوده و از جنس مرغوب و با کیفیت برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند.

راز و رمز استفاده از جا شمعی و جاعودی در خانه برای عید نوروز

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی