شمع سازی
شمع سازی یکی از را ه های کسب درآمد هست که میتواید با رعایت اصول به راحتی انجام بدید اما یک سری فوت و فن داره که شاید هر کسی اون رو به شما آموزش نده.

راز شمع بدون اشک و دود که هیچ کس به شما نمیگه

چند سال پیش بود که برای خرید وسایل شمع سازی رفتم بازار. بعد کلی گشتن بالاخره کارم تموم شد و خوشحال و خندون رفتم خونه که شمع های خوشگل خودمو درست کنم. اما شرایط اونجور که فکر می کردم پیش نرفت! کلی دود فضای خونه رو پر کرده بود و شمع ها با اشک آب میشدن میومدن پایین. حالا شانس آوردم این شمع ها رو به کسی هدیه ندادم یا تو مهمونی ازش استفاده نکردم و گرنه چه آبروریزی ای میشد... 

اولش فکر میکردم اشتباه از شمع سازی منه اما بعدا متوجه شدم از لوازمیه که خریدم. تو ادامه بهتون میگم ترفند ساخت شمع بدون اشک و دود چیه؟ و بهتون میگم چه تکنیکی استفاده کنین که لوازم شمع سازی نامرغوب(من میگم بنجل) به شما نفروشن.

با من همراه باشین

سوالی که اکثر هنرجو ها و علاقه مندها به شمع و شمع سازی میپرسن اینه که مگه شمع بدون اشک و دود هم داریم؟ (این سوال به خاطر اینه که ذهنیت ها از شمع، همون شمع های سر قبری یا نهایتا شمع های بی کیفیت بازاری هست.)

جواب من به این سوال اینه که بلههههه داریم. شمع قلمی 30 سانتی داریم که 8 ساعت بدون اشک و ودود میسوزه. ست استوانه ای داریم که یک هفته بدون اشک و دود میسوزه! همه اولش از این جواب من تعجب میکنن اما وقتی تست سوخت شمع ها رو میبینن و کیفیت مواد اولیه به کار رفته رو متوجه میشن به این معجزه شمع پرفکت(برند شمع پرفکت) ایمان میارن.

شمع بدون دود

اول از همه بیاین سوالات زیر رو با هم بررسی می کنیم.

  • اصلا چرا اشک و دود به وجود میاد؟(چیکار کنم که یه شمع با کیفیت و بدون اشک و دود داشته باشم؟)
  • لوازم شمع سازی مرغوب چه ویژگی هایی دارن؟
  • کجا شمع و لوازم شمع سازی با کیفیت داره؟

دلیل اشک و دود شمع

امان از مواد اولیه بی کیفیت...

یه ضرب المثل هست که میگه هر چی بکاری همونو درو میکنی. این قضیه تو شمع سازی هم کاربرد داره. یه عده دلال و واسطه برای سود بیشتر خودشون، بازار رو پر کردن از جنس های بی کیفیت. اون عزیزی هم که از این وسایل شمع سازی استفاده کنه مطمئنا شمع با کیفیتی نمیتونه بسازه. کیفیت پارافین و فیتیله و قالب و غیره باید بالا باشه که شمع شما بدون اشک و دود بشه.

دلیل دیگه ( به جز لوازم شمع سازی بی کیفیت) اینه که نسبت ضخامت فیتیله به قطر شمع رعایت نشده. 

اگه ضخامت فیتیله بیشتر از مقدار تعادل خودش باشه زورش از شمع بیشتر میشه و پارافین رو زودتر آب میکنه و باعث اشک و دود میشه و اگر از نسبت مشخص خودش کمتر بشه زورش نمیرسه آب کنه شمع رو و شعله به مرور با دود کردن خاموش میشه.

3 وسیله یا 3 معجزه برای شمع سازی؟

ضروری ترین وسایل ساخت شمع پارافین، فیتیله و قالب شمعه.

وسایل شمع سازی

ترفند تشخیص پارافین خوب اینه که رنگ زرد نداشته باشه و بدون تاول باشه. علاوه بر اون اگه پارافین رو فشار بدین و به داخل فرو بره یعنی درصد چربی بالایی داره و سوخت شمع شما رو داغون میکنه.

در مورد فیتیله باید بگنم بهترین جنس از نخ پنبه هست. تو جنس های بازاری اکثرا پلاستیک قاطی کردن و همین باعث میشه شمع دود کنه و فضای خونه شما پر از بو و دود بشه. بهترین روش خرید فیتیله مرغوب، خرید از مرجع شمع و لوازم شمع سازی هست.

قالب شمع  یعنی ظاهر شمع و ظاهر هم یعنی خوشگلی و خاص بودن شمع. اگر جنس قالب از مواد بی کیفیت باشه به سرعت دفرمه، شکسته و یا پاره میشه که همین باعث صرف هزینه زیاد برای شما میشه(علاوه بر این که شمع خوبی هم به شما نمیده). من توصیه میکنم از برند معتبر قالب تهیه کنین.

سلطان کیفیت شمع و لوازم شمع سازی

کیفیت به حرف نیست به عمله. من کیفیت رو با تست محصولاتم نشون دادم.

ساخت شمع بدون دود

 خیلی از هنرجوها داستان لوازمی که از جاهای دیگه تهیه کردن رو برام تعریف میکنن که فروشنده بهشون گفته این پارافین 1 درصده و وقتی شمع باهاش درست کردن دیدن که بهشون دروغ گفتن و جنس بی کیفیت بهشون انداختن!!!

حالا یک راه اینه وارد بازار بشین و آزمون و خطا کنین (که البته وقت وانرژی و پول شما رو هدر میده). راه دوم اینه که وسایلتون رو از یک برند معتبر که سال هاست در زمینه شمع و لوازم شمع سازی تجربه داره، تهیه کنین. تو مجموعه شمع پرفکت بهترین لوازم شمع سازی رو گردآوری کردیم تا با خیال راحت و بدون دغدغه از کیفیت شمع تولید شده لذت ببرین.

کافیه تو گوگل سرچ کنی "شمع پرفکت"

شمع فقط 4 تا وارمر بی کیفیت نیست! شمع فقط چند تا شمع مدادی تو قبرستون ها نیست! شمع برای خودش دنیایی داره. خاص ترین مراسم ها با شمع های خاص و لاکچری شمع آرایی میشه. همین فضای احساسی و خاطره انگیز به وجود اومده توسط شمع، مراسم ما رو به یادموندنی و متفاوت میکنه.

راز شمع بدون اشک و دود که هیچ کس به شما نمیگه

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : جاشمعی شمع
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی