شغل رویایی
افراد به شغل های مختلفی علاقه دارند اما نمیدانند کدام یک میتواند شغل رویایی آنها باشد درحالی که برای پیدا کردن شغل رویایی باید نکاتی را در نظر گرفت.

چرا شغل رویاییمو پیدا نمی کنم

وقتی که وارد یک شغل جدید می شوید، چیزی که باعث می‌ شود تا انتها آن را دنبال کنید، این است که به شغل تان علاقه داشته باشید. حتماً بسیاری از شما شغل های رویایی در سرتان دارید اما متاسفانه به آن نرسیده اید. در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک علت هایی که چرا شغل رویایی خودتان را پیدا نمی کنید؛ را به شما توضیح می دهیم.

بالاترین موقعیت و درجه در یک شغل؛ لزوما مساوی با شغل رویایی نیست

حتما شنیده اید که می گویند شما نمی توانید در انبار کاه یک سوزن پیدا کنید. پیدا کردن شغلی کامل و عالی هم همین گونه است. شما آگاهی و رویا سازی از یک شغل ایده ال در ذهن تان دارید که اصلاً به واقعیت شبیه نیست. پس از خودتان سوالات زیر را بپرسید:
  • چه چیزی برای من بیشترین حد شادی را فراهم می‌ آورد؟
  • قرار است با زندگیم چه کار کنم؟
  • چگونه استعدادم را بشناسم؟
  • چگونه به محدودیت‌ هایم پی ببرم؟
  • چه چیزی باعث شده که به عنوان شغلی مورد نظرم نرسم؟
  • اگر به شغل مورد نظرم برسم، چه احساسی خواهم داشت؟

فکرکردن

برای رسیدن به حقیقت شغل رویایی باید بدانید که...

با ایجاد یک نقشه ذهنی برای رسیدن به موفقیت، قطعاً فشار ذهنی از روی شما برداشته می‌ شود و تازه می فهمید که باید به چه شغلی فکر کنید.

بهترین انگیزه از درون شما می آید

شاید شما در طول زندگی بیش از یک شغل داشته باشید که در دسته بندی شغل‌ های رویایتان قرار می‌ گیرد. به این فکر کنید که همیشه فضای زیادی برای رشد و پیشرفت دارید. همیشه باید انگیزه داشته باشید و روی مراحل زندگی خود تمرکز کنید و احساس خوبی بدست بیاورید. پس بهتر است که انگیزه را در درون خودتان ایجاد کنید و به دنبال شغل هایی بروید که به آن ها علاقمند هستید و با انجامشان حال دل تان خوب است.

شغل رویایی همیشه مساوی با درآمد زیاد نیست

به یاد داشته باشید که اهداف شما باید بر اساس سن تان باشد. این که شما به شغل رویایی برسید، به این معنی نیست که همیشه درآمد زیادی داشته باشید، قطعاً رسیدن به درامد زیاد از یک شغل نیازمند این است که شما در آن شغل چند سالی کار کنید و به مهارت کافی برسید. پس نمی توانید از همان اول درآمد بالایی داشته باشید؛ بنابراین برای رسیدن به آن همیشه باید همه جوانب را مد نظر قرار دهید.
پول

ممکن است که ایده شغل رویایی تغییر کند

ممکن است که شما هم اکنون یک شغل را شغل رویایی خود بدانید و دفعه بعدی شغل دیگری را دوست داشته باشید. پس باید خوب فکر کنید و ببینید که دقیقا چه می خواهید زیرا ممکن است عقیده تان تغییر کند و وارد شغلی بشوید و بفهمید که به آن چیزی که می خواستید؛ نرسیدید.

ماهیت انسان این است که همیشه چیزی بیشتر می خواهد

شغلی که هم اکنون در حال انجامش هستید، باید همان چیزی باشد که سال‌ های پیش رویایش را در ذهن تان داشتید اما اکنون به آن رسیدید و توجهی به آن ندارید، زیرا ماهیت و طبیعت انسان همیشه می‌ خواهد بیشتر از آنچه که باید، را داشته باشد.

گزینه های زیادی پیش روی شماست

شما می توانید شغل های بسیار زیادی داشته باشید که مورد علاقه‌تان باشد. پس اگر به شغل مورد نظر نرسیدید، نگران نباشید. خوشبختانه هنوز گزینه دارید و می‌ توانید بهترین ها را داشته باشید؛‌ پس ناامید نشوید.
دو راهی

باید سبک زندگی خوبی برای خودتان ایجاد کنید

به جای این که فقط فکر کنید و برای شغل رویایی خود تصویر سازی کنید، سبک زندگی خود را رویایی کنید. شما آزادی عمل دارید و می توانید شرایط را برای خودتان به بهترین شکل ممکن رقم بزنید و در نتیجه بهتر است که برای رسیدن به شغل مورد نظر خود، اول از همه سبک زندگی تان را تغییر دهید و آن طور که دوست دارید، زندگی کنید تا خواسته هایتان را بیشتر جذب کنید.

نمی توانید هر روز خوشحال باشید

شاید با خودتان فکر کنید که اگر در شغل رویایی خود وارد شوید، هر روز انرژی دارید و سرشار از شور و شوق هستید اما به این فکر کنید که همیشه هم اینگونه نیست و حتی اگر رویایی ترین شغل ممکن هم داشته باشید، باز هم سختی هایی را متحمل می شوید.

همه چیز به ذهن آگاهی شما بستگی دارد

تا به حال چند بار به خودتان گفته اید که اگر فلان ارتقا را در شغلم پیدا کنم، شاد و سرزنده خواهم شد؟ اما پس از این که این اتفاق برایتان افتاد، شادی زیادی نداشتید؟ چرا که بیشتر می‌ خواستید. همه این ها به خاطر این است که شما ذهن‌آگاهی منحصر به فردی دارید و مدام به دنبال کسب چیز های مختلف هستید و هیچ گاه قانع نمی شوید. پس به این فکر کنید که به جای شغل رویایی بهتر است؛ تمرکز خود را روی این بگذارید که چه چیز هایی باعث ایجاد حس خوب می‌ شود که فقط منحصر به داشتن شغل رویایی نخواهد بود.

فکرکردن

مزایا و معایب را در نظر بگیرید

قطعاً اگر بهترین شغل را هم داشته باشید، معایبی دارد. پس قبل از این که وارد شغل مورد نظرتان شوید، مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید تا در صورتی که به آن دست پیدا کردید، دچار سرخوردگی نشوید و نگاه واقع بینانه ای به آن داشته باشید.

چرا شغل رویایی ام را پیدا نمیکنم؟ حقیقتی که نمیدانی

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی