جی پی اس
ردیاب خودرو در حقیقت یک دستگاه کوچک است که مکان خودروی شما را نشان می دهد و بیشتر از آن بخاطر امنیت خودرو و پیدا کردن مسیرهای تردد آن ، استفاده می شود.

انواع ردیاب خودرو آهنربایی و شارژی و بررسی مدل های مختلف در بازار

ردیاب یا جی پی اس خودرو  ، به زبان ساده یک وسیله ساده و کوچک است که در داخل خودرو قرار خواهد گرفت و به واسطه یک سیم کارت امکان ارتباط با صاحب خودرو در صورت سرقت را خواهد داشت. اتفاقات ناگواری چون سرقت ماشین، گاه خسارات جبران ناپذیری دارد و سارقین حرفه ای گاه هرگز ردی از خود به جای نخواهند گذاشت؛ و یا در بعضی مواقع، شما زمانی ماشین خود را می یابید که بسیار دیر شده و تمامی قطعات خودرو به سرقت رفته است. انواع مختلف دستگاه ردیاب خودرو این امکان را دارند که در همان دقایق اولیه سرقت، محل دقیق خودرو را از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی دستگاه موبایل یا تبلت و بر روی پنل ردیابی شما در اختیارتان قرار دهند.

ردیاب خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا گفته شد ردیاب خودرو قطعه ای است که امکان ارسال موقعیت وسیله شما را از طریق نصب یک سیم کارت داراست. از نظر سایز شاید کمی بزرگتر از یک قوطی کبریت باشد و این یعنی در صورت نصب در جایی درست به هیچ عنوان توسط سارق دیده نخواهد شد.

به طور کلی به ردیاب خودرو جی پی اس خودرو نیز گفته می شود. جی پی اس ردیاب طول و عرض جغرافیایی وسیله را از طریق ماهواره به دست می آورد و آن را از طریق سیم کارت و بر روی پنل ردیابی شخص، در اختیار او می گذارد. هزینه خرید یک ردیاب خودرو که به آن ردیاب آهنربایی نیز گفته می شود، در برابر قیمت خودرو بسیار ناچیز است؛ اما مزایای بیشمار آن موجب می شود هر صاحب خودرویی به در اختیار داشتن یکی از آن ترغیب شود. البته اینکه این وسیله ردیاب خودرو لقب گرفته به این معنی نیست که تنها بر روی خودرو قابلیت نصب دارد؛ بلکه به دلیل اندازه کوچک آن، امکان نصب بر روی موتور سیکلت بدون آنکه دیده شود را نیز خواهد داشت. در ادامه همراه ما باشید تا به طور مفصل از مزایای استفاده از ردیاب خودرو، نحوه کارکرد و انواع و قیمت های آن صحبت کنیم.

ردیاب خودرو

معمولا از ردیاب خودرو استفاده های زیادی می شود از جمله:
 • استفاده از آن در خودرو برای موارد ضد سرقت و یا رصد مسافت طی شده افراد مهم زندگی شما
 • استفاده از آن برای موتور سیکلت ها
 • استفاده از آن برای مراقبت از فرزندان و جلوگیری از گم شدن آن ها
 • استفاده از آن برای افراد سالمند که دچار آلزایمر هستند
 • نصب آن بر روی کوادکوپترها برای رصد دقیق مکان فرود آن ها

انواع ردیاب خودرو

اگر بخواهیم ردیاب ماشین را دسته بندی کنیم می توان آن را به دو دسته کلی تقسیم کرد:
 1. انواع ردیاب خودرو از نظر منبع تامین برق
 2. انواع ردیاب خودرو از نظر کارکرد آنلاین و آفلاین

انواع ردیاب خودرو از نظر کارکرد آنلاین و آفلاین

ردیاب های آنلاین به طور 24 ساعته و در هر زمان که اراده کنید از طریق سیستم جی پی اس بکار رفته در آن، امکان ارسال لوکیشن را برای شما خواهند داشت. اما در ردیاب خودرو از نوع آفلاین، ردیاب تمامی مسیرهای طی شده را در خود ذخیره کرده و در انتها شما می توانید خروجی آن را در پنل ردیابی دریافت کنید.
سیستم لوکیشن ردیاب

ردیاب خودرو از نظر منبع تامین برق

 • تامین برق از طریق برق خودرو

ردیاب هایی که تامین برق آن ها از طریق برق خودرو صورت می گیرد، معمولا در مدل های ساده آن کافی است یک سیم مثبت و منفی از خودرو به دو سر ردیاب وصل شود و بدین ترتیب بدون نیاز به شارژ دستگاه، ردیاب فعال خواهد ماند.
 • تامین برق از طریق شارژ باتری

ردیاب های خودرو از نوع شارژی می توانند از طریق باتری فعال باقی بمانند. ظرفیت شارژ باتری با توجه به نوع ردیاب متفاوت است و می توانند از یک روز تا یک سال بدون نیاز به شارژر کار کنند. ردیاب های شارژی خودرو معمولا به شکل آهنربایی طراحی می شوند و به راحتی به واسطه آهنربای قوی تعبیه شده در آن قابلیت نصب را دارند.

معرفی با کیفیت ترین مدل ردیاب آهنربایی

شاید دربین مدل های متنوع ردیاب ماشین کمی در انتخاب خود دچار تردید شده باشید. در ادامه سعی داریم باکیفیت ترین ردیاب خودرو، از نوع آهنربایی را به عنوان پرکاربردترین ردیاب ماشین به شما معرفی نماییم.

ردیاب اتومبیل

سرقت خودرو یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر شخصی رخ دهد. متاسفانه بسیاری از افراد با وجود هزینه های چند صد میلیونی، فکری برای امنیت خودروی خود نمی کنند و فقط به نصب یک دزدگیر ساده که اغلب سارقین حرفه ای به راحتی قادر به از کار انداختن آن هستند، اکتفا می کنند.

استفاده از ردیاب خودرو از نوع آهنربایی یکی از مورد تاییدترین روش های جلوگیری از خسارات ناشی از سرقت خودرو است. از این طریق خودروی شما هرجا که باشد قابلیت ردیابی را خواهد داشت. جی پی اس آهنربایی خودرو مدل 1500 یکی از با کیفیت ترین مدل های ردیاب آهنربایی است. در ادامه ما به مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی های این ردیاب اشاره می کنیم:

 • ردیاب آهنربایی با آهنربای قوی خود، به هیچ عنوان حتی در پرفراز و نشیب ترین مسیرها نیز از خودرو جدا نخواهد شد.
 • ردیاب آهنربایی با قرارگیری یک میکروفون مخفی در داخل خود، امکان ارسال صدا را نیز به وضوح برای شما دارد.
 • در صورت قرار گرفتن در مکان هایی که امکان برقراری ارتباط از طریق سیم کارت با صاحب خودرو وجود نداشته باشد، اطلاعات در حافظه این ردیاب ذخیره شده و به محض قرار گرفتن در دسترس شبکه، اطلاعات را برای شما ارسال خواهد کرد.
همچنین برای تهیه ردیاب خودرو  ( www.gpskhodro.com ) به همراه پنل ردیابی رایگان و 10 سال گارانتی می توانید به سایت شرکت جی پی اس خودرو ایران مراجعه کنید .

ردیاب خودرو آهنربایی بخریم یا سیم کشی دار؟

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی