یارانه نقدی

یارانه نقدی 2.4 میلیون تومانی

تاریخ انتشار : 4 دی 1402کد مطلب : 2439زمان مطالعه : 2 دقیقه
مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در آبان ماه باید با احتساب 20 درصد افزایش نسبت به نیمه اول سال طبق برنامه افزایش 40 درصدی سال جاری نسبت به 1401 واریز می‌گردید.

اقتصادآنلاین: مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در حالی با افزایش 20 درصدی مابه‌التفاوت 40 درصد ابتدای سال مواجه است که فعلا واریزی در این خصوص صورت نگرفته است. اگرچه وزیر تعاون دیروز اعلام کردند که مستمری‌ها در حال واریز است، اما تاکنون بسیاری با تماس به رسانه‌ها خواستار پیگیری و علت عدم واریز مبالغ به حساب مددجویان شدند.

تعلل و یا تاخیر در پرداختی‌های مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد سبب ناراحتی این قشر آسیب‌پذیر شده است. افرادی که در کنار ناراحتی‌های ناشی از معلولیت و مخارج سنگین درمان‌های مورد نیاز که در برهه تورم‌های کنونی واقعا آزرده‌کننده است، اکنون نگران عدم واریز مبالغ حمایتی هستند.

طبق اعلام‌های غیررسمی، دلیل عدم واریز یا همان تاخیر در واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، اختلالات سیستمی در شبکه واریز وپرداخت بانک‌ها به دلیل همزمانی با واریزی حقوق‌های کارمندان و کارگران در ابتدای هر ماه عنوان می‌شود. براساس این گفته‌ها از نیمه شب اول آذرماه واریزی‌ها به ترتیب در حال انجام است که به نظر واریزی مستمری تک‌نفره‌ها با تاخیری یک روزه نسبت به دیگر مستمری‌بگیران انجام می‌گیرد.

مبلغ یارانه معیشتی برای هر نفر چقدر است؟

براساس اعلام رسمی سازمان بهزیستی کشور، حق پرستاری خانواده‌محور آبان ماه امسال معلولان جسمی حرکتی شدید و خیلی شدید و معلولان ذهنی تحت پوشش بهزیستی به مبلغ 2 میلیون و 100 هزار تومان به حساب کارت بانک رفاه آنان واریز شد.

مبالغ مستمری های مددجویان بهزیستی

1 نفره:764 هزار و 400 تومان

2 نفره:یک میلیون و 90 هزار تومان

3 نفره:یک میلیون و 525 هزار تومان

4 نفره:یک میلیون و 965 هزار و 600 تومان

5 نفره:2 میلیون و 402 هزار و 400 تومان

البته با احتساب 40 درصد افزایش نسبت به سال 1401 و 20 درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه 1402 یا همان 5 ماهه ابتدایی سال جاری واریز می‌گردد.

یارانه نقدی 2.4 میلیون تومانی

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : یارانه نقدی
وبگردی