تولد
دوربین مداربسته
دوربین های مداربسته به منظور کنترل و حفاظت از محیط پیرامون ما به کار برده می شوند و در این خصوص نیز خدمات متعددی را به ما ارائه می کنند.

قابلیت های دوربین مداربسته

همانطور که می دانیم، دوربین مداربسته قابلیت ها و خدماتی را ارائه می دهند که امکان کنترل و نظارت محیط با دقت بیشتر فراهم می شود. اغلب این خدمات، موجب حضورکم تر منابع انسانی یا نیروی کار در پروژه ها و کاهش هزینه ها می شود چرا که کنترل اماکن با استفاده از تصاویر آنلاین سیستم های نظارتی توسط افراد معدودی که در مراکز کنترل ( دیتا سنتر) حضور دارند، انجام می شود. این خدمات شامل :بررسی اماکن به منظور عدم ورود انسان ها به یک محیط حساس و ممنوع و اطلاع دادن رخدادی محیط، دیدن تصاویر از راه دور و ... می باشد.

این قابلیت ها، سبب شده است تا دوربین های مداربسته و سیستم های نظارت تصویری در اماکن حساس و محیط های پرتردد چون :خیابان ها، بزرگراه ها، مراکز تفریحی، پارک ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی، مراکز تجاری، مراکز نظامی و ... مورد استفاده قرار گیرند. اگر قصد خرید محصولات داهوا را دارید و هنوز از انتخاب برند داهوا دچار تردید هستید، پیشنهاد می شود که این مقاله را مطالعه کنید تا با خدمات دوربین مداربسته داهوا، آشنا شوید تا انتخاب و خرید دوربین مداربسته، بر مبنای فاکتورهای درستی باشد.

خدمات دوربین مداربسته داهوا چیست ؟

سیستم های نظارت تصویری، می توانند قابلیت های را فراهم آورند تا والدین و یا مدیران سازمان ها، بدون حضور در محل و بر روی گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ و کامپیوتر می توانند محیط را تحت کنترل و نظارت خود قرار دهند. داشتن اطلاعاتی دقیق راجع به دوربین های مداربسته و انواع برندها، می تواند مسیر انتخاب را برای کاربران در میان انواع دوربین مداربسته آسان تر نماید.

شرکت داهوا، یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان سیستم های نظارت تصویری در جهان  محسوب می شود که با ارائه ی محصولات متنوع و گسترده، دارای محبوبیت بسیاری در بین کاربران است.  داهوا، برای هر کاربرد یک محصول مناسب را ارائه کرده است، بنابراین می توان خدمات دوربین مداربسته داهوا را به عنوان یک راهکارجامع در ایجاد امنیت محیط پیرامون دانست. در ادامه خدمات دوربین مداربسته داهوا را شرح خواهیم داد :

  • همانطور که شرح دادیم یکی از اصلی ترین خدمات دوربین مداربسته داهوا، امکان انتقال تصویر و دیدن تصاویر بدون حضور در محل و از راه دور ( به شرط دارا بودن اینترنت مناسب ) است. داهوا، امکاناتی چون اعلان هشدارهای تشخیص حرکت و برخی از رخدادها را بر روی گوشی تلفن همراه با استفاده از نرم افزار اندروید و ios را فراهم ساخته است تا کاربران بدون هیچ دغدغه ای از رخدادهای محیط مطلع شوند.

از دیگر خدمات دوربین مداربسته داهوا، امکان بازپخش تصاویر بر مبنای قابلیت هایی چون :تشخیص حرکت (Motion Detection)، قابلیت های هوشمند (IVS) و ... می باشد که می توان به سرعت وقایع و رخدادها را بررسی و بازبینی کرد.

دوربین های مداربسته داهوا

سیستم دوربین مداربسته داهوا، می تواند کاربران را با استفاده از ایمیل و اعلان هشدارها از طریق آژیر از ورود شخص به یک محدوده غیر مجاز (Intrusion)، ورود به خط فرضی غیر مجاز چون :دیوار، درب ورودی و ... ( Tripwire) ، اشیای جا مانده، گم شدن اشیا و ... مطلع ساخت تا در صورت نیاز نیروهای امنیتی را مطلع ساخت تا از وقوع حوادث بزرگ پیشگیری کرد. بنابراین، ارسال هشداری بی وقفه و سریع از دیگر خدمات دوربین مداربسته داهوا، محسوب می شود.

  • قابلیت خواندن و تشخیص پلاک خودروها، از ویژگی هایی است که به منظور کنترل تردد خودرو ها در پارکینگ ها، بزرگراه، جاده ها، ورودی های پارک ها، عوارضی ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد، می توان در دوربین های مداربسته داهوا، از جمله ITC-237 لیستی از پلاک ها را تهیه کرد و به عنوان لیست سیاه در دیتا بیس دستگاه NVR و یا حتی دوربین تعیین کرد و با اتصال دوربین به یک راهبند، مانع از ورود خودروها با پلاک های غیر مجاز شد، این نوع خدمات دوربین مداربسته داهوا، می تواند نگهبان ها و نیروهای حراست را در راستای برقراری امنیت محیط یاری کند توجه داشته باشید که هر یک از دوربین های پلاک خوان یا ANPR (Automatic Number Plate Recognition) دارای محدودیاتی خاصی در سرعت خودرو و ارتفاع و زاویه نصب هستند که می بایست به آن ها توجه داشت.

خرید دوربین مداربسته

شرکت داهوا، با عرضه محصولات خود بر مبنای AI ( Artificial Intelligence)، قابلیت های شناسایی چهره را به محصولات خود اضافه کرده اند تا با استفاده از آن بتوان، لیستی از چهره ها را در دیتا بیس دوربین مداربسته تحت شبکه و یا دستگاه ذخیره ساز قرار داد تا آن ها بتوانند افراد را بر مبنای چهره هایشان شناسایی کنند و امکان جست و جو چهره های خاص و مورد نظر کاربران را در قسمت بازپخش فراهم آورد. ارائه ی قابلیت های AI، از خدمات دوربین مداربسته داهوا است که امکان کنترل تردد افراد در یک محیط حساس را فراهم می آورد

دوربین با قابلیت های شناسایی چهره

کلام آخر در خصوص اطلاعات جامع خدمات دوربین مداربسته

همانطور که شرح دادیم، خدمات دوربین مداربسته داهوا و سایر تجهیزات نظارتی آن محدود به یک یا چند قابلیت نمی شود و بسیار گسترده است که ما برخی از آن ها را شرح دادیم. سبد محصولات داهوا، دارای محصولات متنوعی است که هر یک می تواند خدمات قابل توجهی را برای کاربران فراهم آورند.

اطلاعات جامع خدمات دوربین مداربسته

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی