اعتیاد ستاره ها
اعتیاد به مصرف مواد مخدر و الکل از جمله مشکلات ستاره های هالیوودی هم است، ستاره های معروفی که به اعتیاد گرفتار شدند را بشناسید.

ستاره های مشهوری که زمانی درگیر اعتیاد شده اند

یکی دیگر از افراد مشهور درگیر اعتیاد شد به نظر می رسد این جمله تیتر هفتگی مجلات است. حتی تسلیم شدن افراد مشهور به اعتیاد و مرگشان به این اندازه شوکه کننده نیست.

خوشبختانه تعدادی از افراد مشهور با اعتیاد خود مقابله کرده و نه تنها زنده مانده و داستانی برای گفتن دارند بلکه به کسب شادی و موفقیت در صنعت انتخابی خود پرداختند. در ادامه به 30 نفر از افراد مشهور که امروزه زنده هستند و داستان زندگی شان دقیقا اینطور بوده می پردازیم.

بن افلک

اندکی بعد از افشای این خبر که وی و همسرش جنیفر گارنر از هم جدا شدند، بار دیگر خبری شوکه کننده پخش شد، بن افلک به تازگی درگیر اعتیاد شده است، بازیگر و کارگردان برنده جایزه آکادمی به دنبال راهی برای ترک اعتیاد است، درست همانطور که در سال 2001 موفق به انجامش شد. با این حال که فقط چند ماهی از دومین دوره ترک اعتیاد افلک می گذرد که به نظر می رسد او با اعتیاد و جدایی اش به خوبی کنار آمده است.

بن افلک

درو بریمور

به دور از تصور است، فردی شاد و سرزنده که به صنعت هالیوود قدرت بخشیده و مادر دو فرزند است، همان کسی است که در 13 سالگی دچار اعتیاد شده است. به لطف فیلم هایی مانند ET او از 7 سالگی سوپر استار هالیوود بوده است. متاسفانه همین ماجرا باعث شد که او از 11 سالگی به مهمانی های لس آنجلس راه پیدا کرده و از دوره راهنمایی درگیر اعتیاد شود.

جیمی لی کورتیس

والدین جیمی کورتیس هر دو جزو ستارگان هالیوود هستند و او به این خاطر درگیر اعتیاد شد که احساس عادی بودن کند. کورتیس به مسکن اعتیاد داشت، تا حدی که آن ها را از اقوامش دزدی می کرد. امروزه کورتیس دیگر درگیر اعتیاد نیست او یک مادر است و به بازیگری ادامه داده و حتی کتاب هایی در محور کودکان منتشر کرده است.

جیمی لی کورتیس

رابرت داونی جونیور

مرد آهنی، ستاره امروز رابرت داونی جونیور گران ترین بازیگر هالیوود است اما زندگی همیشه برای او آسان نبوده است. خیلی وقت نگذشته از زمانی که او درگیر اعتیاد بود؛ حتی یکروز در حال رانندگی در حالت وخیمی در بلوار سان ست دستگیر شد. خبر خوب برای طرفداران ابرقهرمان ها در همه جای جهان این است که داونی جونیور توانست عادت های بد خود را ترک کرده و به شغلش ادامه دهد.

جانی دپ

جانی دپ در سال های اخیر به لطف ایفای نقش در فیلم هایی همچون دزدان دریایی کارائیب و نسخه جدید آلیس در سرزمین عجایب تیم برتون اعتبار زیادی را نصیب خود کرده و از رنسانس هالیوود لذت می برد. در دهه نود این بازیگر محتملا به سبب مهمانی هایش مشهور بود.

او و دوست دختر سابقش کیت موس در طول روز بسیاری از زمان خود را در مهمانی های لس آنجلس و نیویورک مشغول مصرف کوکائین بودند. دپ حتی در وایپر روم ، یک کلاب شبانه بدنام که در آن ریور فونیکس به طور مهلکی اوردوز کرد شریک بود.

اعتیاد جانی دپ

کریستن دانست

کریستن دانست در 27 سالگی در یکی از کمپ های ترک اعتیاد لس آنجلس بستری بود. با وجود اینکه دانست اعتراف کرد که برای جلوگیری از افسردگی اقدام به استفاده از مواد کرده است.خوشبختانه دانست برای برگرداندن سلامتی خود برنامه ریزی هایی انجام داد و اخیرا در تعدادی فیلم نقش آفرینی کرده است.

زک افران

زک افران یکی دیگر از ستاره های سابق دیزنی است که قبل از بزرگسالی تحت تاثیر اعتیاد قرار گرفته است. افرون در سال 2013 به دلیل درگیری در یک بار در لس آنجلس دستگیر شد و دوبار به خاطر مصرف کوکائین به مرکز ترک اعتیاد فرستاده شد. خوشبختانه افران موفق شد که اعتیاد خود را شکست دهد و مجددا در تعدادی فیلم نقش آفرینی کرده است.

زک افران

ادی فالکو

ادی فالکو می گویند زندگی گاها از هنر تقلید می کند، این جمله برای ادی فالکو به طرز خاصی درست است . او در یکی از نقش های شناخته شده اش در فیلم پرستار جکی نقش پرستاری را بازی می کند که به مسکن اعتیاد دارد. از قضا فالکو هم درگیر همین نوع از اعتیاد شد و تجارب خود او الهام بخش وی برای برنده شدن جایزه اش شده است.

فرگی

این روز ها فرگی یک موسیقیدان موفق است اما او در گذشته درگیر اعتیاد بوده است. طبق گفته های خود فرگی طی یک مصاحبه تلویزیونی با اپرا؛ او تا اوایل 2000 هر روز مصرف داشت تا این که بالاخره به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرد تا با اعتیادش دست و پنجه نرم کند.

فرگی

مگان فاکس

مگان فاکس بعد از ایفای نقش در اولین تبدیل شوندگان به یکباره معروف شد پس از آن او برخی نقش ها مانند آپریل در لاک پشت های نینجا را دوبله کرد و مادر سه فرزند پسر شد. البته اوضاع همیشه بر وفق مراد فاکس نبود. زمانی بین تبدیل شوندگان و مادر شدنش او گرفتار اعتیاد شد و الان او اطمینان می دهد که دیگر درگیر اعتیاد نیست.

مایکل جی فاکس

مایکل جی فاکس درگیر بسیاری از مشکلات سلامتی بود. در اوایل دهه نود او درگیر بیماری پارکینسون بود یک تشخیص ویرانگر که سبب شد ستاره سینما و تلویزیون برای فرار از واقعیت به اعتیاد رو بیاورد که بعد از گذشت سه دهه او ترک اعتیاد خود را مدیون دوستان و همسرش است.

مایکل جی فاکس

ساموئل ال جکسون

ستاره ی کهنه کار هالیوود ساموئل ال جکسون در مورد مشکل اعتیادش بسیار مورد بحث بوده است. در مصاحبه یکی از فیلم های برتر اخیرش در مورد اینکه چطور توسط همسر و دخترش نجات داده شد توضیح داد:( آن ها در روز بعد من را به مرکز ترک اعتیاد بردند و حمایتم کردند و به من انگیزه دادند و یک دلیل دادند برای اینکه پاشم و اهدافم را دنبال کنم) خوشبختانه جکسون توانست اعتیادش را کنار بگذارد و از سال 1991 تا به حال پاک است.

التون جان

التون جان نزدیک به سه دهه است که اعتیاد خود را کنار گذاشته اما این اسطوره ی موسیقی اولین فردی است که اعتراف کرد وقتی کسی دچار اعتیاد میشود؛ مقابله با اعتیاد براش فقط به اندازه روزهایی که داخل کمپ بوده نیست و در واقع هرگز به پایان نمی رسد.

او در یکی از مصاحبه هایش گفت اگر روزی در موقعیتی قرار بگیریم که شرایط مصرف را داشته باشم حتما وسوسه خواهم شد اما خودم را کنترل کرده و محل را ترک می کنم.

اعتیاد التون جان

کریستن جانستون

کریستن جانستون احتمالا برای بازی در نقش آدم فضایی خنده دار به اسم سالی در سومین سنگی که از خورشید می آید، بسیار شناخته شده است اما وقتی جانستون در سال 2013 در گاتس ایفای نقش کرد سالی ( آدم فضایی ) دیگر چیزی نبود جز یک چهره مسخره و خنده دار.

او اعتراف کرد که چند باری افسرده شد حتی بعد از اینکه جایزه امی (Emmy) را دریافت کرد و توضیح می دهد به این خاطر با اعتیاد درگیر شد برای اینکه احساس بهتری داشته باشد.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی هرگز درگیری با اعتیادش را پنهان نکرده بود. جولی به عنوان یک نوجوان هر نوع موادی را امتحان کرده بود اما علاقه خاصی به هروئین و کوکائین داشت. جولی ترک اعتیادش را مدیون بچه ای است که به سرپرستی گرفت و امروز هم او مادر شش فرزند است و به صورت داوطلبانه در تعدادی از فعالیت های بشر دوستانه شرکت دارد.

اعتیاد آنجلینا جولی

جین لینچ

یکی از فیلم های جین لینچ تحت عنوان اتفاق مبارک پر از نکات ریز در رابطه با گذشته این بازیگر که دچار اعتیاد بوده، است اما او خوشبختانه 20 سال قبل از مشهوریت بزرگی که به لطف یک سریال تلویزیونی به نام گلی به دست آورد، اعتیاد خود را کنار گذاشته بود.

دمی لواتو

متاسفانه دمی لواتو ، خواننده و بازیگر معروف هم زمانی که به کوکائین اعتیاد پیدا کرد راه بسیاری از ستاره های قبل خود را دنبال کرد. لواتو توضیح داد که اعتیادش آنقدر پیشرفت کرده بود که در یکی از سفر های هوایی اش به طور قاچاقی با خود کوکائین برده بود چرا که نمی توانست بیش از نیم ساعت مصرف نکند. لواتو در رابطه با اعتیادش با هوادارانش رو راست بوده و پس از بستری شدنش در مرکز ترک اعتیاد، سالم تر به نظر می رسد.

اعتیاد دمی لواتو

تیم مک گرا

به گفته مک گرا او بسیار زیاد مهمانی می گرفته و در همین مهمانی ها دچار اعتیاد شده است اما خوشبختانه مگ گرا رفتار خود را تغییر داد و به جای مصرف مواد، به ورزش روی آورد. این ستاره موسیقی ترک اعتیادش را مدیون همسر و خانواده اش است.

کلی آزبورن

کلی آزبورن هیچ وقت خود را بابت اعترافش به تجربه اعتیاد ملامت نمی کند. او در سال 2003 به تمام جهان گفت که من به خاطر اعتیادم سه بار در مرکز ترک اعتیاد و دو بار در بیمارستان روانی بستری بوده ام.

متیو پری

پری در طول ده سال پخش برنامه دو بار به مرکز ترک اعتیاد رفت که یک بار در سال 1997 و یک بار در سال 2001 بود. متیو در رابطه با اعتیادش بسیار صادق بود آنقدر که یک بار اعتراف کرد که بارها پیش آمده که شخصیت وی در سریال تحت تاثیر مواد بوده است.

هالیوودی های زن و مردی که اعتیاد داشتند

4.528
این مطلب مفید بود ؟253
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی