تولد
روستای نابینایان

روستای نابینایان ایران کجاست و چه رازی دارد؟

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93699زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک روستای در ایران وجود دارد که به روستای نابینایان معروف است و افراد بسیار متفاوتی در این روستا زندگی می کنند.

روستای نابینایان با آماری عجیب

در لا به لای همین مرزهای کشورمان مردمانی عجیب در روستاهایی عجیب بدون اینکه حتی شناخته شوند، در حال زندگی هستند. حتما در مورد روستای زرگر با مردمانی اروپایی زبان، روستای ماخونیک سرزمین لی لی پوت ها، روستای دوقلوها و...شنیده اید، در این بخش از نمناک به معرفی روستای نابینایان ایران می پردازیم، با ما همراه باشید تا بدانید روستای نابینا در ایران کجاست و چرا به این اسم نامیده می شود.

روستای نابیناها در ایران

روستای چهار برج یکی از عجیب‌ترین روستاهای ایران محسوب می‌شود که روستای نابینایان مشهد یا روستای نابینا اسفراین شهرت دارد. این روستا در 35 کیلومتری غرب اسفراین در استان خراسان شمالی قرار دارد.

بسیاری از ساکنان روستای چهار برج متاسفانه نابینا هستند، در سال 1394، آمار نابینایان روستا 90 نفر در بین 1000 نفر جمعیت آن بود.

افراد نابینا

برخی از قدیمی ها اعتقاد داشتند که این روستا نفرین شده است چرا که نه تنها فرزندان آن‌ها بلکه بعضی از حیوانات نیز نابینا بودند. همین امر سبب شده بود که کسی با اهالی روستای چهار برج وصلت نکند یا محصولات دامی و کشاورزی آن‌ها را خریداری نکند تا جایی که برخی از ساکنان چهاربرج، روستا را ترک کردند.

حدس و گمان های بسیاری در مورد نابینایی ساکنان این روستا چون آلوده بودن خاک و آب این منطقه و... به راه افتاد اما کارشناسان معتقدند علت این امر ازدواج‌های فامیلی و تغییرات ژنتیکی بوده است.

در دهه اخیر با تلاش تیم‌های پزشکی این بیماری ژنتیکی کنترل و مهار شده و سال‌هاست که در این روستا کودکی نابینا متولد نمی‌شود اما هنوز علت نابینایی حیوانات کشف نشده است.

روستای نابینایان ایران کجاست و چه رازی دارد؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : عجیب و غریب
وبگردی