تولد
تغییر موتور جستجو
اگر موتور جستجو مرورگر شما، به‌صورت پیش فرض بر روی موتور جستجویی تنظیم شده است که با آن کار نکرده اید، می توانید خیلی ساده اقدام به تغییر موتور جستجو کنید.

چگونگی تغییر موتور جستجو در مرورگر

مرورگرها که امروزه تعداد آنها زیاد شده است، یکی از ابزارهای پرکاربرد شده اند. اما زمانیکه شما برای اولین بار تصمیم به نصب و استفاده از یک مرورگر می گیرید، ممکن است به صورت پیش فرض، موتور جستجو آن با موتور جستجویی که همیشه استفاده می کردید، متفاوت باشد. از این رو آیا این امکان وجود دارد که ما بتوانیم موتور جستجو پیش فرض مرورگر را تغییر دهیم؟ بله! این فرآیند بسیار ساده و آسان می باشد. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه تغییر موتور جستجو در 2 مرورگر پر طرفدار جهانی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

تغییر موتور جستجو در گوگل کروم

اولین مرورگری که ما تصمیم داریم نحوه تغییر موتور جستجو را در آن آموزش دهیم، مرورگر گوگل کروم می باشد که یکی از معروف ترین مرورگرها می باشد که در ادامه به صورت مرحله به مرحله با نحوه تغییر موتور جستجو آن آشنا خواهید شد؛

1. مرورگر کروم را اجرا کنید. از قسمت بالا سمت راست گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب کرده و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.

مرورگر کروم

2. از منو سمت چپ گزینه Search engine را انتخاب کنید.

تنظیمات کروم

3. در سمت راست گزینه Search engine used in the address bar را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن، می توانید موتور جستجو خود را تغییر دهید. موتورهای جستجویی که در این مرورگر وجود دارند، عبارتند از گوگل، یاهو، بینگ، duckduck go و Ecosia. همچنین اگر می خواهید به‌صورت دستی، موتور جستجو خارج از این موارد را درج کنید، می بایست از طریق بخش Manage search engine را انتخاب کنید.

موتور جستجو کروم

تغییر موتور جستجو در موزیلا فایرفاکس

اما اگر شما از کاربران مرورگر موزیلا فایرفاکس هستید و میخواهید موتور جستجو را در این مرورگر تغییر دهید، باید مطابق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. مرورگر موزیلا فایرفاکس را اجرا کنید. بعد از لود کامل مرورگر، گزینه 3 خط افقی را از قسمت بالا سمت راست انتخاب کنید. اینک گزینه Settings را انتخاب کنید.

تنظیمات موزیلا فایرفاکس

2. از منو سمت چپ گزینه Search را انتخاب کنید.

موتور جستجو موزیلا

3. هم اکنون بخشی در سمت راست برای شما باز خواهد شد که از بخش Default Search Engine می توانید موتور جستجو مدنظر خود را انتخاب کنید.

تنظیمات موتور جستجو

در نهایت شما موفق به تغییر موتور جستجو مرورگر خود شده اید.

آموزش تغییر موتور جستجو در مرورگرهای کروم و فایرفاکس

3.828
این مطلب مفید بود ؟217
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی