تغییر در زندگی
اگر زندگی شما دچار یکنواتی شده است و به تغییری اساسی بر ایجاد انگیز در زندگی احیتاج دارید، راه های ساده در عین حال موثر زندگی شما را متحول خواهند کرد.

راههای ساده ولی بی نهایت موثر در تغییر زندگی

آیا شما هم به دنبال راهی هستید که زندگیتان را بهتر کنید و تغییراتی را در آن به وجود بیاورید؟‌ مطمئن باشید که قدرت انجام این کار را دارید اما شاید راه حلش را ندانید. در این قسمت از نمناک عاداتی را به شما معرفی خواهیم کرد که باعث تغییرات بهتر در زندگی تان می شوند. پس هر چه سریع تر به دنبال اجرای این راهکار ها باشید.

در زمان حال زندگی کنید

اگر مدام به پشیمانی ها و شکست های گذشته فکر کنید و نگران آینده باشید، قطعاً به شادی واقعی نخواهید رسید. زندگی کردن در زمان حال مساوی با حال خوب و تغییرات مثبت است.

سحر خیز باشید

بدن ریتم شبانه روزی خودش را دارد. در گذشته افراد شادتر بوده اند؛ زیرا ریتم بدن آن ها با ریتم طبیعت و طلوع و غروب خورشید تنظیم می شد؛ اما امروزه دیگر افراد اینگونه نیستند؛ بنابراین باید یاد بگیرید که سحرخیز باشید تا سطح استرس کم تری را در طول روز تجربه کنید و از لحاظ گوارشی هم به تعادل برسید.

سحرخیز بودن

گوشی موبایل را کنار بگذارید

اگر می‌ خواهید زندگیتان تغییر کند، باید یاد بگیرید که مدت زمان بیشتری گوشی موبایل را کنار بگذارید و در دنیای واقعی با دوستان، فرزندان و اعضای خانواده تان زمان را سپری کنید.

آب بنوشید

60 درصد بدن از آب تشکیل شده و نوشیدن آب باعث می شود تا کم آبی و خشکی بدن از بین برود و حس بهتری پیدا کنید و مشکلاتی مانند گوارش، عدم جذب مواد مغذی، جریان ضعیف خون و خشکی دهان برطرف شود که حس بهتری را از لحاظ روحی به شما خواهد بخشید.

غذای مفید و سالم بخورید

رژیم غذایی عامل اصلی ایجاد احساس خوب در شماست. وقتی غذا های گیاهی بخورید که پروتئین هم داشته باشد، تاثیر خوبی روی سلامت ذهن تان خواهد گذاشت؛ پس یاد بگیرید که غذای تازه و مفید بخورید.

خوردن غذای سالم

لیست انجام کارهای روزانه داشته باشید

باید مراقب باشید که زمان تان را هدر ندهید. حتماً برای کارهایِ خود لیست تهیه کنید و به آن پایبند بمانید تا سطح خلاقیت تان افزایش پیدا کرده و استرس هم نکشید.

ذهنتان را تقویت کنید

یاید یاد بگیرید که علاوه بر پرورش عضلات و ورزش دادن به بدن تان، ذهنِ خود را هم ورزش دهید تا سطح خلاقیت، قدرت حافظه و عملکرد ذهنیتان بهبود پیدا کند که با انجام پازل و حل مسائل ریاضی به این مهم دست پیدا می کنید‌.

6 الی 8 ساعت بخوابید

بدن و ذهن تان را به گونه ای زمان بندی کنید که شب ها بتوانید 6 الی 8 ساعت بخوابد. با انجام این کار حس بهتری در صبح روز بعد خواهید داشت و زندگی برایتان بهتر پیش خواهد رفت.

خواب کافی

به طور منظم ورزش کنید

ورزش کردن برای سلامت بدن ضروری است. وقتی که بدن تان را حرکت دهید و فعالیت داشته باشید، سطح گلوکز خون تعادل پیدا کرده و استرستان را بهتر مدیریت می کنید و به خاطر افزایش جریان خون، احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

افکار منفی را متوقف کنید

همه ما افکار منفی ای را در طول روز داریم که مانع پیشرفت و حس شادی در زندگی می شوند. برای اینکه زندگی تان را بهتر از قبل کنید، باید یاد بگیرید که با این افکار منفی مبارزه کنید.

اهداف و آرزو داشته باشید

یک تخته آرزو ها برای خودتان فراهم کنید. اهداف و آرزوهایتان را روی آن بچسبانید و همیشه مقابل چشمانتان قرار دهید و فراموش نکنید که از زندگی چه می خواهید.

تخته آرزوها

به دنبال سادگی باشید

باید یاد بگیرید که همیشه در هر چیزی به دنبال سادگی باشید‌. مفهوم زندگی را بفهمید و خیلی شرایط را برای خودتان پیچیده نکنید و از سادگی زندگی خود لذت ببرید.

چند منبع درآمد داشته باشید

اگر می خواهید از لحاظ مالی به ثبات برسید، باید از چند جا درآمد کسب کنید که باعث آرامش ذهن تان شده و حس شادی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

به دنبال پیشرفت خود باشید

اگر می خواهید زندگی تان را تغییر دهید، باید از درون این انگیزه را ایجاد کنید‌. هر روز به دنبال پیشرفت و ارتقای خودتان باشید و سعی کنید که قدم های کوچک اما مثبت و موثر بردارید.

پیشرفت در زندگی

زمان را هدر ندهید

همه ما کار هایی در طول روز انجام می دهیم که باعث هدر رفتن زمان می شود‌؛ مثلاً ممکن است سه ساعت در روز پای شبکه های اجتماعی باشیم اما به جای انجام این کار می‌ توانید عادات افراد موفق و ثروتمند را در پیش بگیرید و کار های مفید انجام دهید تا خودتان هم حس بهتری پیدا کنید.

اینو بخون تا زندگیت برای همیشه تغییر کنه

4.8338
این مطلب مفید بود ؟32414
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
برچسب : عادات خوب
وبگردی