تولد
خوب شدن حال
به دلیل مشغله زیاد در طول روز ممکن است که ما وقتی برای خودمان نداشته باشیم، اما بعد از مدتی روح ما خسته می شود و زندگی برایمان کسل کننده خواهد بود.

چند راه ساده برای خوب شدن حال ما خانم ها

زندگی روزمره ما با مشغله های زیادی روبرو است به همین دلیل فراموش می کنیم که بعضی از کار ها را انجام دهیم؛ مخصوصاً که این مسئله برای خانم های متاهل بیشتر وجود دارد، زیرا سرگرم کارهای فرزندان می شوند و بسیاری از امور مربوط به خودشان را فراموش می کنند اما به نظر شما باید چگونه تغییر رفتار داد تا بتوانیم چیز های خوب بیشتری را در زندگی تجربه کنیم؟

در این قسمت از نمناک این ایده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

در جستجوی شادی آورها باشید

به دنبال 5 چیزی باشید که هم اکنون از آن لذت می برید، منظور ما این نیست به چیز هایی که 6 ماه قبل به شما لذت می داد، فکر کنید. بلکه باید به چیز هایی که هم اکنون شما را شاد می کند بیاندیشید. آن ها را روی کاغذ بنویسید و یکی از آن ها را هر روز از داخل لیست انتخاب کنید و مطمئن باشید که اتفاق می افتد.

به عنوان مثال آیا یکی از چیزهایی که شما را شاد می کند، این است که زمان بیشتری را به آشپزی اختصاص دهید و غذای خوشمزه درست کنید؟ پس حتماً در 5 روز آینده این کار را انجام دهید و کار های این چنینی را برای خودتان مشخص کنید.

آشپزی

گوشی موبایل و تبلت را کنار بگذارید

از تماشای تلویزیون و سرگرم شدن در شبکه های اجتماعی خودداری کنید و برای خودتان زمان بگذارید. به دنبال فعالیت هایی بگردید که باعث خنده، لبخند و شادی شما و مکالمه با افراد واقعی می شود. سعی کنید از طریق تماس تلفنی با دوستان قدیمی ارتباط برقرار کنید یا در کنار کودکان تان یک بازی انجام دهید. برای آن ها داستان بگویید و با هم ارتباط صمیمانه تری برقرار کنید.

با همسر و فرزندانتان وقت بگذرانید

در کنار همسر، فرزندان و دیگر نزدیکانتان کارهایی را انجام دهید که صمیمیت تان را بالا می برد. فعالیت هایی را پیدا کنید که از انجام دادنشان لذت می برید و دیگران را هم با آن ها آشنا کرده و تشویق کنید که با شما همراهی کنند.

دوباره با طبیعت ارتباط بگیرید

گرمای خورشید را روی صورت تان احساس کنید. به صدای پرندگان گوش دهید و حرکات آن ها را ببینید. بوی گل های تازه را احساس کنید و سعی کنید که تاثیر مثبت از طبیعت بگیرید.

تمرکز

یادی از کودکی کنید

به کار هایی فکر کنید که در کودکی انجام دادید و باعث شادی شما می شد. شاید فراموش کرده باشید که چقدر از انجام کار های سرگرم کننده لذت می بردید. دوچرخه سواری، رنگ آمیزی، نواختن یک ساز موسیقی، نوشتن یک داستان یا شعر، بستن چشم ها و رویاپردازی جزء کار هایی است که در کودکی انجام می دادید و از آن ها لذت می بردید.

پس می توانید الان هم به انجام آن ها بپردازید.

ورزش فراموش نشود لطفا

هر روز برای فعالیت بدنی زمان بگذارید. شما می توانید برای خودتان یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید و تنفس عمیق یا پیاده روی را انجام دهید.

دست به قلم شوید

یک دفتر بردارید و احساسات کنونی خود را داخل آن ها یادداشت کنید که باعث می شود حال و هوای خود را بهتر بفهمید. احساسات خود را تایید کنید و اجازه دهید که آزادانه زندگی کنید. افکار خود را روی کاغذ پیاده کنید و به آن ها نظم و ترتیب بخشید و دیسیپلین شخصی را بالا ببرید.

نویسنده

مراقب خودتان باشید

مهم تر از همه این که خود مراقبتی را فراموش نکنید. دوش گرفتن و حمام را به طور منظم انجام دهید. هر روز لباس جدید بپوشید تا روز جدیدی را آغاز کنید. دندان های خود را مسواک زده و مو ها را شانه بزنید. از آماده کردن غذای سالم و طعم آن ها لذت ببرید و غذا های تازه و سالم را امتحان کنید.

مراقبت از خود، خودخواهی نیست

به این موضوع فکر کنید که خودمراقبتی خودخواهی نیست. مفهوم خود مراقبتی یعنی مسئولیت پذیرش سلامت روحی، معنوی، احساسی، عاطفی و جسمی. تمرین خود مراقبتی به معنای خودخواهی نیست و مفهوم آن باید اولویت زندگی شما باشد.

اگر شما از خودتان مراقبت نکنید، هیچ کس دیگری این کار را برای تان انجام نمی دهد. پس خود مراقبتی را اولویت قرار دهید و از این بابت عذاب وجدان نداشته باشید.

بهترین دوست خودتان باشید

به این موضوع فکر کنید که اگر با خودتان آن طوری رفتار کنید که می خواهید با بهترین دوستان رفتار کنید، چه اتفاقی می افتد. یعنی بیشتر به نیاز های خود رسیدگی کنید. برای اهدافتان برنامه بچینید و خوبی های خود را بیشتر ببینید.

با خودتان بخشنده و مهربان رفتار کنید. خود را دوست داشته و احترام بگذارید و بهترین دوست خودتان باشید.

خودشیفتگی

زمانی را تنهایی سپری کنید

سپری کردن یک زمان و دوره با کیفیت به تنهایی، چیزی است که می توانید آن را انجام دهید. سپری کردن تنهایی لحظات یک کار ساده است که می توانید خیلی راحت در بیرون از منزل جای خلوت را پیدا کنید، تنها بنشینید؟ کتاب بخوانید؟ قهوه مورد علاقه تان را بنوشید از اوقات تنهایی خود لذت ببرید.

محیط اطراف خود را انگیزه بخش کنید

به اطراف خود نگاه کنید. آیا محیط اطراف به شما حال خوب می دهد یا باعث تنش می شود؟ سعی کنید یک محیط خوب را برای ایجاد انگیزه در خودتان ایجاد کنید. شلوغی ها را نظم و ترتیب ببخشید. در رابطه هم همین کار را انجام دهید.

رابطه های یک طرف را کنار بگذارید. پاتنری را پیدا کنید که دوست دارد زندگی را کنار شما پیش ببرد و هر دو باعث افزایش قدرت یکدیگر شوید.

باور کنید که نه گفتن اشکالی ندارد

چند بار برای تان پیش آمده که بله بگویید و دچار مشکل شوید؟ نه گفتن را یاد بگیرید و از این بابت پشیمان نباشید و آن را به عنوان یک مهارت در خودتان بپذیرید.

نه گفتن

روتین خود را دوباره بنویسید

شما باید یاد بگیرید که در زندگی تغییراتی را به وجود بیاورید و در نتیجه سعی کنید روتین هفتگی یا روزانه خود را تغییر دهید.

اولویت بندی خود را مشخص کنید و هنگامی که اولویت ها را کامل کردید، به سراغ موارد بعدی بروید که هم خودتان و هم دیگران متوجه این تغییر می شوند و اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

راه خوب شدن حال همه خانم های متاهل

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : زندگی شاد
وبگردی