ویژگی افراد جذاب
برخی افراد ذاتا جذاب هستند و دیگران دوست دارند با این افراد ارتباط برقرار کنند. رازهایی در رفتار و خصوصیات افراد جذاب وجود دارد که دیگران را جذب می کنند.

ویژگی افرادی که بطور طبیعی دیگران را جذب میکنند

بعضی از افراد هستند که همیشه دیگران را به خودشان جذب می کنند. معمولا آن ها در جمع جذاب جلوه می کنند و بسیاری از افراد دوست دارند که در کنار آن ها باشند و شاید جذابیت شان مقاومت ناپذیر باشد. در این قسمت از نمناک قصد داریم ویژگی افرادی که ذاتا جذاب هستند را به شما معرفی کنیم.

آن ها شنونده های خوبی هستند

این افراد معمولاً روی چیزی که دیگران می گویند تمرکز می کنند. افراد معمولی مشغول فکر کردن به پاسخ ها هستند اما افراد جذاب دقیقاً بر عکس عمل می کنند. هنگامی که دیگران چیزی می گویند، وسط حرفشان نمی پرند، مکالمه با آن ها را قطع نمی کنند، به یکباره راجع به خودشان چیزی تعریف نمی کنند. بلکه از مکالمه و گفتگو به عنوان راهی برای شنیدن حرف های دیگران استفاده می کنند.

شنونده خوب

خوب صحبت می کنند

افراد جذاب معمولاً برای هر جمله ای که بیان می کنند فکر می کنند و از گفتن حرف های غیر ضروری و نامشخص اجتناب می کنند. در واقع هر حرفی را با هدف بیان می کنند. آن ها با اعتماد به نفس، با دقت و با هدف صحبت می کنند ودر نتیجه خوب صحبت کردن به جذابیت آن ها اضافه می کند.

از شما پیشنهاد می گیرند

هنگامی که فردی از شما پیشنهاد می خواهد، نشان می دهد که به عقیده تان ارزش داده و می خواهد نظر شما را بداند زیرا به شما اعتماد دارد. افراد جذاب معمولاً از شما پیشنهاد می خواهند و اطلاعات تان را یک اطلاعات قابل اطمینان می دانند و همین باعث می شود که اعتماد به نفس شما نیز در کنار آن ها افزایش پیدا کند.

افراد معتبر و خالصی هستند

افراد خالص افراد قابل اعتمادی هستند. شما می دانید که کلکی در کار آن ها نیست. آن ها برای کسی فیلم بازی نمی کنند. افراد جذاب به گونه ای رفتار می کنند که در بین دیگران اعتبار داشته باشند. آن ها امیال شخصی خود را پنهان می کنند و شما احساس می کنید که با یک انسان واقعی مواجه هستید که در مورد چیزی تظاهر نمی کند.

افراد معتبر

آنها گوشی موبایل را کنار می گذارند

هیچ چیز بدتر از این نیست که ما با فردی صحبت کنیم که مدام سرش داخل گوشی موبایل است اما افراد جذاب این کار را انجام می دهند. آن ها زمانی که با شما صحبت می کنند، گوشی موبایل خود را کنار می گذارند و انجام این کار باعث می شود که احساس بهتری پیدا کنید زیرا احساس می کنید ارزشمند هستید. آن ها هنگامی که با شما صحبت می کنند، مدام گوشی موبایل خود را چک نمی کنند.

خیلی به اسم و رسم دیگران توجه نمی کنند

افراد جذاب می دانند که انسان های مشهوری در دنیا هستند که برای مردم دوست داشتنی بوده و حتی نام آنها را می دانند اما به افراد به خاطر اسم و رسمشان توجه نمی کنند. یعنی همه انسان ها را با یکدیگر مساوی می دانند و در نتیجه بیش از حد یک نفر را برای خودشان بزرگ نمی کنند.

هنگام مکالمه از نام شما استفاده می کنند

هیچ کس را نمی توانید پیدا کنید که از شنیدن نامش در یک گفتگو لذت نبرد. افرادی که جذاب هستند، معمولاً نام شما را هنگام مکالمه بیان می کنتد که همین موضوع یک حس مثبت و قدرتمند بودن را به شما می دهد زیرا زمانی که نامتان را در یک مکالمه می شنوید توجهتان جلب می شود و احساس می کنید که فرد مهمی هستید و از صحبت کردن با فرد مقابل لذت می برید.

ویژگی افراد جذاب

موفقیت های دیگران را پنهان نمی کنند

همه ما دوست داریم که موفقیت هایمان را به دیگران نشان دهیم و آن ها به ما افتخار کنند. افرادی که جذاب هستند از موفقیت دیگران ترسی ندارند، بلکه آن را به شکل مثبت بیان می کنند. موفقیت دیگران را قبول دارند، حتی آن ها را تشویق می کنند و از موفقیت شان خوشحال می شوند زیرا به خودشان اعتماد دارند.

از راه های غیر کلامی استفاده می کنند

راه های غیر کلامی به اندازه راه های کلامی موثر هستند و فرق بین انسان های جذاب با انسان معمولی را نشان می دهند. این افراد می دانند که استفاده از روش های غیر کلامی معانی بیشتری را نسبت به کلمات به افراد انتقال می دهد.

آن ها از میزان تن صدا، حجم صدا و زبان بدن آگاهی کامل دارند و در اکثر موارد ارتباط چشمی و لبخند را فراموش نمی کنند و در نتیجه همین به جذابیت آن ها اضافه می کند.

راه های غیر کلامی

به دیگران باور دارند و این را به آنها نشان می دهند

حتی موفق ترین افراد باز هم در زندگی شان به بعضی از افراد باور دارند. افرادی که جذاب هستند، به دیگران باور داشته و می دانند که هر کس برای خودش ارزش دارد و در نتیجه استعداد، مهارت و رفتار دیگران را با ارزش می دانند و به اطرافیانشان این باور درونی خود را نشان می دهند.

روی خودشان تمرکز نمی کنند

افرادی که دوست داشتنی هستند، معمولاً بیش از حد روی خودشان تمرکز نمی کنند. آن ها نگران این نیستند که چقدر دوست داشته شوند. به جای آن روی افراد اطراف خود تمرکز می کنند. در مکالمه ها و گفتگو ها سوالات زیادی از شما می پرسند و سعی می کنند که با دیگران روابط خوبی برقرار کنند.

به دنبال علایق مشترک هستند

همه ما در بعضی از علایقمان با دیگران اشتراک داریم. افراد جذاب معمولاً علایق مشترک خودشان را با شما تشخیص می دهند. آن ها می دانند که در چه زمینه ای با شما مشترک هستند و بیشتر روی آن تمرکز می کنند و همین پیدا کردن اشتراکات، شما را خوشحال خواهد کرد.

جذابیت شخصیتی

صحبت کلیشه ای انجام نمی دهند

اگر شما با فردی روبرو باشید که مدام راجع به آب و هوا و یا گران شدن اجناس صحبت می کند، آیا حوصله تان سر نمی رود ؟ آیا در مورد این فرد جذابیت احساس می کنید؟ قطعاً که این گونه نخواهد بود. افراد جذاب مکالمه های کلیشه ای را کنار می گذارند و سعی می کنند در مورد مسائل جدی تری صحبت کنند و بیش از حد وارد مباحث کلیشه ای نمی شوند.

همیشه با احترام رفتار می کنند

فرقی ندارد که این فرد جذاب با یک خدمتکار روبرو باشد یا با رئیس یک شرکت؛ در هر صورت احترام را برای همه به شکل یکسان رعایت می کند و عقیده دارد که همه انسان ها لایق احترام هستند. اگر کسی بی احترامی کند، از او فاصله می گیرد و خودشان همیشه این موضوع را رعایت می کنند.

رفتار با احترام

از مقدار کمی احمق به نظر رسیدن نمی ترسند

شاید بتوان گفت جذاب ترین ویژگی برای مردان و زنان اعتماد بنفس است. اگر بتوانید در جمع دیگران به گونه ای رفتار کنید که انگار هیچ کس آنجا نیست و کاملاً خودتان باشید، یعنی اعتماد به نفس بالایی دارید و دیگران هم این موضوع را متوجه می شوند.

افراد جذاب به شدت با اعتماد بنفس هستند بنابراین از اینکه خود واقعی شان را نشان دهند، نمی ترسند. آن ها گاهی اوقات با اشتباهاتشان عامل خنده دیگران می شوند و از این موضوع ترسی ندارند و همین باعث می شود که دیگران بیشتر به آن ها ارزش بدهند و انسان ها در کنارشان شاد و خنده رو هستند.

انسان های محکم و پایداری هستند

اگر شما در مکانی باشید که هیچ کس هیچ نظر خاصی ندارد ، پس احساس جذابیت را از کسی دریافت نمی کنید اما افراد جذاب همیشه جواب ها و پاسخ های مشخصی دارند. این افراد خودشان هستند و در مورد عقایدشان، حرف های خوبی دارند. زندگی پایدار و منسجمی دارند و احساس راحتی می کنند و شما هم در ارتباط با آنها مجبور نیستید خودتان را تغییر دهید.

16 راز افرادی که برای همه جذاب هستند

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : جذب افراد
وبگردی