هواپیما
اگر می خواهید به یکی از شهرهای ایران سفر کنید، از مهم ترین هزینه های سفر، هزینه هواپیما است. با توجه به فاصله متفاوت شهرها نسبت به مبدا شما و همچنین زمان سفر، هزینه این هواپیماها متفاوت می باشد که در ادامه بررسی شده است.

هزینه سفر با هواپیما از تهران به شهرهای مهم

همواره یکی از دغدغه های اصلی مسافران قبل از سفر، هزینه های بالای تردد از شهر مبدا به مقصد می باشد. شهرهایی مانند تهران، مشهد، کیش و اصفهان معمولا تردد بالای سفرهای هوایی را در طول سال دارند و هر شهر در زمان هایی خاص از سال به ارزانترین زمان خود از نظر هزینه های سفر می رسد. در ادامه به بررسی شرایط خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد دو شهر مهم ایران یعنی مشهد و کیش می پردازیم.

مسافرت هوایی

کیش در طول سال چند مرتبه در گرانترین حالت خود از نظر هزینه های سفر قرار می گیرد. عید، بازه ی اذر تا اواخر دی و زمان جشنواره های تابستانی جزو گرانترین زمان ها برای سفر به کیش به حساب می آید به گونه ای که بلیط هواپیما تهران به کیش یا هر مبدا دیگری به نسبت ایام دیگر سال چندین برار می شود. توصیه می کنیم مسافرت خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در بازه ی ماه مبارک رمضان یا مرداد ماه که اوج گرمای جزیره به شمار می آید ، این سفر انجام دهید. مشخصا بلیط های هواپیما نیز در چنین ایامی به دلیل کاهش تقاضای سفر با نرخ پایین تری به فروش می رسند.

سفر هوایی

پرتردد ترین خط هوایی کشور، تهران – مشهد می باشد. به دلیل تقاضای بالای همیشگی برای سفر در این مسیر، یافتن زمانی برای خرید ارزان بلیط، امری دشوار به نظر می آید. ابتدا توجه داشته باشید که ایرلاین انتخابی شما می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت بلیط شما بگذارد. به عنوان مثال بلیط هواپیما تهران مشهد ماهان به دلیل اعتبار و کیفیت بالاتر این شرکت هواپیمایی به نسبت بلیط همین پرواز از ایرلاین های کوچک تر، نرخ بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین سفر در زمستان به مشهد به نسبت سایر ایام سال قیمت مناسب تری از لحاظ نرخ بلیط و اقامت در هتل برای شما به همراه خواهد داشت.
به طور کلی خرید بلیط ارزان هواپیما رابطه مستقیم با افزایش یا کاهش تقاضای سفر به شهر مورد نظر شما دارد. توجه به همین نکته می تواند بهترین گزینه برای کاهش هزینه های مسافرت باشد. 

شرایط خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد شهرهای مهم

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی