تولد
درد قفسه سینه
درد قفسه سینه یکی از نگران کننده ترین درد ها است زیرا بسیاری از افراد علت آن را مشکلات قلبی میدانند اما درد در قفسه سینه دلایل دیگری نیز دارد.

این نوع درد در قفسه سینه، از قلب نیست

هر سال بیش از 800 هزار نفر به حمله قلبی دچار می‌ شوند. اگر شما هم درد شدید قفسه سینه دارید، احتمالاً می ترسید که سکته قلبی برای تان اتفاق بیفتد؛ اگرچه متخصصان بر این عقیده هستند که اکثر اوقات درد قفسه سینه به خاطر مشکلات دیگر قلبی رخ می دهد.

مطالعه ای در سال 2016 روی افرادی انجام شده و نشان داده شده است که 6 درصد بیماران که به خاطر درد قفسه سینه به صورت اورژانسی به بیمارستان مراجعه می‌ کنند، در معرض حمله قلبی هستند و بسیاری از آن ها مشکل قلبی ندارند و اتفاقاتی مانند رفلاکس اسید معده، مشکلات گوارشی، مشکلات ریه، استرس، اضطراب و غیره این وضعیت را در آن ها ایجاد کرده است.

البته این موضوع نباید باعث شود که شما علائم حمله قلبی را نادیده بگیرید؛ پس حتماً باید آن ها را بشناسید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک علائمی را به شما معرفی می کنیم که همراه با درد سینه به وجود می آیند؛ اما نشان دهنده سکته قلبی نیستند‌.

دردی در قفسه سینه که بعد ورزش رفع شود

دردی که بعد از ورزش از بین برود، علامت مشکل و حمله قلبی نیست. اگر به باشگاه رفتید و متوجه شدید که دیگر درد ندارید، این درد ربطی به حمله قلبی نداشته و نشان دهنده رفلاکس اسید یا مشکلات گوارشی است که به تدریج و کم‌کم برطرف می‌ شود.

درد قفسه سینه

درد خیلی شدید و متمرکز روی یک ناحیه

متخصصان همچنین اعلام کرده اند که اگر درد قفسه سینه فقط در یک محل بود و خیلی شدید اتفاق افتاد، احتمالا نشان دهنده حمله قلبی نباشد و معمولاً زمانی افزایش پیدا می‌ کند که شما نفس عمیق می کشید؛ سرفه می‌ کنید یا موقعیت و پوزیشن خود را تغییر می دهید‌. این علائم می تواند مشکلات مربوط به ریه را هم نشان دهد که معمولاً در سمت راست قفسه سینه و دورتر از قلب بیشتر اتفاق می افتد و مربوط به مشکلی در ریه است که باعث التهاب قفسه سینه خواهد شد.

دردِ خیلی کوتاه یا دردِ چند ساعته

فرقی ندارد که شدت درد قفسه سینه چقدر باشد. در هر صورت اگر درد سریعاً برطرف شد، جای نگرانی نیست؛ یعنی اگر فقط چند دقیقه طول کشید، ربطی به قلب تان ندارد و ممکن است به خاطر یک مشکل دیگر باشد. گاهی اوقات این درد ها چند ساعت طول می کشند و طولانی هم می شوند و علائم شان بهبود پیدا نمی کند که این می تواند نشان دهنده حمله یا سکته قلبی باشد و باید آن را جدی گرفت.

علت درد قفسه سینه

اگر علائم حمله قلبی را داشتید، از اورژانس کمک بگیرید

حمله قبلی علائم مختلفی دارد که یکی از آن ها درد قفسه سینه است که فشار مداوم را بیش از 5 دقیقه روی بدن فرد ایجاد می‌ کند و ممکن است همراه با آن کمر، دست، فک، گردن و قسمت بالای شکم هم درد بگیرد. علائمی مانند تنگی نفس و عرق سرد، حالت تهوع، خستگی و سبک شدن سر هم برای فرد رخ می‌ دهد که همه این ها می‌ تواند علامت سکته قلبی باشد.

این مدل درد قفسه سینه، ربطی به قلب نداره

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
برچسب : درد سینه
وبگردی