تولد
شاورما عربی
غذاهای عربی بسیار به ذائقه ایرانی ها نزدیک هستند پس در بین مردم محبوبیت خاصی دارند. شاورما عربی یکی از غذاهایی است که به شدت توصیه میشود تهیه و سرو کنید.

طرز تهیه شاورمای اصل عربی با سس مخصوص

در این بخش از آشپزخانه نمناک به طرز تهیه یک غذای خوشمزه به نام شاورما می پردازیم، در واقع این غذا به دو صورت سرو می شود که می توانید هر کدام را خواستید، انتخاب کنید.

مواد لازم برای طعم دار کردنِ مرغ

مواد لازم میزان لازم
ماست3 قاشق غذاخوری
سینه مرغ تکه شده1 کیلو
سیر3 حبه
آبلیمو2 قاشق غذاخوری
پابریکانصف قاشق غذاخوری
ادویه شاورما، نمک و فلفل سیاه1 قاشق غذاخوری

روش طعم دار کردنِ مرغ

تمام مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا مرینیت تان آماده شود؛ سپس مرغ را درون مواد بخوابانید و به مدت 2 ساعت درون یخچال بگذارید.

طعم دار کردن مرغ

مواد لازم برای آماده‌سازی

مواد لازممیزان لازم
سیب زمینی متوسط4 عدد
نان نازک یا لواش4 عدد 
روغنبه مقدار لازم

در مرحله بعد یک نان را به تکه های کوچک برش داده و کنار بگذارید. حالا سیب زمینی ها را به صورت مکعبی برش دهید. وقتی سیب زمینی ها را سرخ کردید و طلایی شدند، روی توری قرار دهید تا روغن اضافه آن خارج شود.

سپس؛ نان را با همان روغن سرخ کنید و وقتی طلایی رنگ شد؛ مستقیم از روغن بیرون بیاورید و در مرحله بعد مخلوط سس مخصوص شاورما را آماده کنید.

مواد لازم برای سس شاورمای عربی

مواد لازم میزان لازم
ماستنصفِ پیمانه
تاهینی1 فنجان
سس مایونزنصف فنجان
آبلیمونصف فنجان
سیر له شده4 حبه
نمک و آببه مقدار لازم
رب انار سلیقه ای و به میزان دلخواه 

سس شاورما

طرز تهیه سس شاورمای عربی و ادامه مراحل شاورما

ابتدا ماست، تاهینی، مایونز، سیر، آبلیمو، نمک و آب را با هم مخلوط کنید، کمتر از نصف لیوان آب بریزید تا مخلوط به غلظت مناسبی برسد.

سپس؛ مرغ ها را روی حرارت گذاشته و تا جایی هم بزنید که آبِ آن کاملا خشک شود. بعد رب انار را اضافه کرده و آن ها را خوب با هم مخلوط کنید و دو دقیقه بعد شعله را خاموش کنید.

شما می توانید شاورمای عربی و لبنانی را با برنج هم سرو کنید.

که برای تهیه برنج؛ دو فنجان برنج دانه کوتاه و کمی روغن نباتی داخل قابلمه بریزید؛ سپس آب داغ را اضافه کنید و اجازه دهید تا برنج کاملا پخته شود.

اگر هم مایلید این غذا را با نان سرو کنید؛ نان هایی که کنار گذاشته بودید را کف سینی بچینید؛ سپس مخلوط لیمو و سیر و فلفل تند (در صورت تمایل) را هم روی نان بریزید. مقدار زیادی سیب زمینی و مرغ را روی هم نان ها بچینید. برای تزئین هم می توانید خیارشور، نان سمبوسه سرخ کرده و ورقه های پیاز، کمی سماق و جعفری خرد شده هم اضافه کنید. غذای شما آماده است!

طرز تهیه شاورمای اصل عربی با سس مخصوص

35
این مطلب مفید بود ؟32
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ش
وبگردی