بازی کودکان

اهمیت نقش بازی در رشد کودکان

کد مطلب : 80998زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این مطلب به طور مختصر در مورد اهمیت نقش بازی در رشد کودکان و همچنین انتخاب بازی های مناسب برای رشد جسمی، فکری و اجتماعی کودکان میپردازیم .

ضرورت بازی با کودک 

بازی در رشد و یادگیری کودکان نقش بسیار زیادی را ایفا می کند و موجب افزایش هوش آنها می شود. اسباب بازی ها علاوه بر رشد ذهنی به سایر مهارت ها مانند هماهنگ کردن دست و پا، راه رفتن درست ،حفظ تعادل و... کمک شایانی می کند. با ما در فروشگاه دنیای اسباب بازی همراه باشید تا نقش بازی را در کودکان بررسی کنیم. 

انتخاب بازی مناسب

امروزه اسبب بازی های متنوعی وارد بازار شده اند که  کار را برای انتخاب سخت کرده اند. شما با توجه به تاثیری که هر بازی بر روی  کودک می گذارد می توانید بهترین بازی را با توجه به سن فرزندتان انتخاب کنید. این نکته را دز نظر بگیرید که کودکان  از لحاظ جسمی و روانی با هم متفاوت هستند و در نتیجه سلیقه آنها هم در بازی با هم فرق دارد.

بهترین اسباب بازی ها برای رشد جسمی کودک

امروزه یکی از مشکلات کودکان تنبلی و بی تحرکی است که موجب چاق شدن کودکان می شود. به همین دلیل باید اسباب بازی هایی را انتخاب کرد  که کودکان را وادار به حرکت کند ومحرک مناسبب برای بازی کردن آنها باشد. بازی هایی مانند توپ بازی  که نیاز به نیروی کششی داشته  باشند برای این کودکان بسیار مناسب هستند. همچنین بازی  با انواع ماشین های اسباب بازی مانند ماشین سنگین اسباب بازی ،دوچرخه سواری و موتور می تواند موثر باشد.

بهترین اسباب بازی ها برای رشد ذهنی کودک

برای کودکان با هوش  و کودکانی با هوش کمتر بهتر است از اسباب بازی های آموزشی استفاده شود. بازی هایی مانند دومینو، پازل و... باعث می شود که کودک  با انتخاب درست  بتواند بهترین نتیجه را به دست  آورد. در این بازی ها کودک در مسیر درست از فکر خود استفاده می کند و در نتیجه  باعث رشد ذهنی آنها می شود.

انتخاب اسباب بازی مناسب برای رشد اجتماعی کودک

بازی های کودکانه
برخی از کودکان گوشه گیرهستند و بهترین راه برای آنها انتخاب بازی های گروهی است که کودک متوجه شود  با همکاری و مشارکت با کودکان دیگر می توانند نتیجه درست را بگیرند. مثلا می توانند بازی پرسش و پاسخ را  انجام دهند تا کم کم بتوانند با پاسخ دادن جواب ها خجالتی بودن را کنار بگذارند.

نکاتی که والدین در تاثیر بازی بر کودکان باید بدانند 

  • اجازه دهید کودک  در بازی حق انتخاب داشته باشد.
  • مواظب باشید محیط بازی باعث آسیب جسمی به کودک نشود.
  • بازی باعث  می شود یاد بگیرد چگونه با دیگران رفتار کند.
  • بازی را در کودکان جدی بگیرید وبرای آن وقت بگذارید.

فروشگاهی برای خرید انواع اسباب بازی ها

همان طور که اشاره کردیم اسباب بازی ها در هر سنی نقش مهمی برای کودکان دارند.شما می توانید با وارد شدن به سایت فروشگاه دنیای اسباب بازی بهترینو باکیفیت ترین اسباب بازی ها را با توجه به رده سنی آنها انتخاب کنید. جدیدترین ومتنوع ترین اسباب بازی ها از ماشین پلیس اسباب بازی گرفته تا انواع اسباب بازی ها را با بهترین قیمت می توانید به راحتی از این فروشگاه تهیه کنید.

خلاصه

برای رشد ذهنی و جسمی  کودکان نقش بازی را جدی بگیرید و زمانی را برای بازی با آنها اختصاص دهید. فرزندان نیاز دارند در کنار والدین خود آرامش کسب کنند.

 

اهمیت نقش بازی در رشد کودکان

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی