روز جهانی کیک شکلاتی

روز جهانی کیک های خوشمزه شکلاتی

کد مطلب : 80109زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین کیک ها در دنیا کیک شکلاتی است و 27 ژانویه روز جهانی کیک شکلاتی می باشد.

 27 ژانویه ؛ روز جهانی کیک شکلاتی 

قطعاً اکثر شما عاشق کیک شکلاتی با توت فرنگی هستید و روزی که بخواهید این کیک را بخورید، برایتان جزء روزهای خوب محسوب می شود. کیک های شکلاتی با طعم ها و طراحی های مختلف، مورد پسند بسیاری از افراد هستند. به همین دلیل جالب است بدانید که این کیک شکلاتی ها یک روز مخصوص به خود هم دارند و دیگر هیچ بهانه ای برای نخوردن آن ها وجود ندارد. 

کیک شکلاتی

تاریخچه کیک شکلاتی و روز جهانی اش

حدود 150 سال از وجود کیک شکلاتی ها می گذرد. این کیک ها اولین بار در سال 1764 پخته شدند؛ به طوری که تکه های کاکائو همراه با پودر کاکائو به شکل شکلات در می آمدند. تقریباً 60 سال بعد، روش های مختلفی برای بیرون کشیدن عصاره کاکائو به کار گرفته شد. به همین دلیل کیک های کاکائویی بیش از پیش محبوب شدند. 

کم کم انواع مختلفی از این کیک های شکلاتی به شکل سنتی و مدرن در بین مردم محبوبیت پیدا کردند. از کیک های شکلاتی همراه با میوه های مختلف مثل گیلاس و آلبالو تا کیک های شکلاتی شاهانه . البته در اوایل ابداع کیک شکلاتی، مردم از کاکائو به صورت جامد در این کیک ها استفاده نمی کردند. 

روز کیک شکلاتی

اولین رسپی مربوط به کیک شکلاتی توسط فردی به نام الیزا لزلی در سال 1847 در یک کتاب آشپزی منتشر شد که البته با کیک شکلاتی امروزی بسیار متفاوت بوده است. این کیک شامل تکه هایی از شکلات بود که آن را داخل کیک های اسفنجی قرار می دادند که این روزها به جای این روش از پودر کاکائو استفاده می شود. قطعاً می توانید تصور کنید که این کیک ها چقدر خوشمزه بودند. 

بعد از گذشت سال ها، نویسندگان مختلف کتاب های آشپزی متفاوتی را برای انواع مختلف کیک شکلات ها منتشر کردند و طرز تهیه های بسیاری در اختیار ما قرار گرفت که چند مورد از آنها را در آشپزخانه نمناک هم داریم و شما با کلیک روی مطالب  " دستور تهیه کیک شکلاتی در خانه با دستور پختی خوشمزه "   و  "  طرز تهیه کیک خیس شکلاتی  " میتوانید از آنها استفاده کنید.

در سال 1947 هم ، بتی کراکر یک تکه شکلاتی ابداع کرد که به شدت محبوبیت داشت و هرکس می توانست با یک روش آسان آن را انجام دهد ؛ حتی اگر در حوزه آشپزی تجربه کمی داشت . کم کم کیک شکلاتی ها به بخشی از فرهنگ یک کشور در اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21 تبدیل شدند تا اینکه روز جهانی کیک شکلاتی به یک روز مهم تبدیل شد . این روز برای عاشقان کیک شکلاتی و کاکائو روز بسیار مهمی است .

تاریخچه روز جهانی کیک شکلاتی + طرز تهیه

467
این مطلب مفید بود ؟5413
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی