کیک یخچالی شکلاتی
کیک یخچالی یک کیک بسیار خوشمزه می باشد که می توانید به عنوان دسر میل کنید و که اگر کیک یخچالی را با شکلات تهیه کنید مزه آن چند برابر خوشمزه تر می شود.

 طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی با بیسکویت پتی بور:

کیک یخچالی در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد و این کیک خوشمزه با دستور تهیه های مختلفی تهیه می شود و ما در نمناک تلاش کردیم طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی مرسوم در دنیا را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم کیک یخچالی شکلاتی بدون فر:

بیسکویت 500 گرم
گردو 100 گرم
شکر 200 گرم
پودر کاکائو 60 گرم
آب یک فنجان (240میلی لیتر)
کره 150 گرم
وانیل 1 قاشق غذاخوری
خامه 100 گرم (خامه آب شده بهتر است)
شکلات تخته ای 100 گرم

 دستور تهیه کیک یخچالی شکلاتی خانگی:

مرحله اول

ابتدا بیسکویت ها را خرد کنید و در یک ظرف مناسب بریزید. ظرف بزرگی انتخاب کنید چون قرار است بقیه مواد کیک یخچالی نیز به بیسکویت ها اضافه شود.

مرحله دوم

سپس در تابه ای نچسب راروی شعله قرار دهید و گردو های خرد شده را مقداری تفت بدهید و آنها را به بیسکویت های خرد شده اضافه کنید.

مرحله سوم

در این مرحله یک ظرف دیگر انتخاب کنید و شکر و پودر کاکائو را اضافه کنید و آب را کم کم به آنها اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

کیک یخچالی شکلاتی

وبعد از اینکه به خوبی مخلوط شدند 150 گرم کره را به آن اضافه کنید و روی حرارت شعله قرار دهید و به خوبی مخلوط کنید.(حدود 7 الی 8 دقیقه روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید).

کیک یخچالی

مرحله چهارم

وقتی مخلوط شکر و کاکائو را از روی شعله برداشتید حدود 15 دقیقه کنار بگذارید تا دمای آن متعادل شود و سپس  یک قاشق غذاخوری وانیل را اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید. و در آخر این مواد را روی بیسکویت های خرد شده بریزید و به خوبی مخلوط کنید و شکلات را به تمام نقاط پخش کنید.

کیک یخچالی بدون فر

مرحله پنجم

در این مرحله یک ظرف مناسب به قطر 23 سانتیمتر انتخاب کنیدو مواد مخلوط شده را درون آن بریزید و به خوبی سطح چیز کیک را صاف کنید و به مدت 30 الی 60 دقیقه درون یخچال قرار دهید.

کیک یخچالی خانگی

مرحله ششم

در این زمان که چیز کیک درون یخچال است ابتدا خامه رقیق را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید اگه از خامه معمولی استفاده می کنید باید به طور مرتب هم بزنید . سپس100 گرم شکلات تخته ای را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و درون ظرفی بریزید و بعد از به جوش آمدن خامه ،خامه را روی شکلات بریزید و به خوبی مخلوط کنید.

کیک یخچالی ساده

مرحله آخر

در مرحله آخر شما بعد از گذشت زمان ذکر شده چیز کیک را از یخچال خارج کنید و شکلاتی که در مرحاه قبل آماده کرده اید را روی آن بریزید و دوباره در یخچال قرار دهید.

کیک یخچالی شکلاتی خانگی

و بعد از گذشت  3 الی 4 ساعت چیز کیک شما آماده است و می توانید با مقداری گردو روی آن را تزیین کنید و نوش جان کنید. البته اگر بیشتر از 4 ساعت در یخچال بماند چیز کیک شما بافت بهتری میگیرد و خوشمزه تر می شود.

کیک بدون فر

نکات تکمیلی در مورد کیک یخچالی شکلاتی

کیک یخچالی شکلاتی جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 40دقیقه
کیک یخچالی شکلاتی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی با بیسکویت پتی بور مرحله به مرحله

4.6297
این مطلب مفید بود ؟27225
وبگردی