شکلات تراپی
خانم هایی که به زیبایی و جوانسازی پوست خود اهمیت میدهند حتما اسم روش شکلات تراپی را شنیده اند و میدانند که چه فوایدی دارد.

چیزی درمورد شکلات تراپی میدونید ؟ 

شکلات حاوی ترکیبات فعال فنولیک و آنتی اکسیدان است که به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند. اگرچه شواهد در مورد شکلات درمانی یا همان شکلات تراپی پوست محدود است، اما به عقیده ی بسیاری، روشی خوب برای بهره مندی از مواد مغذی موجود در کاکائو بشمار می رود همچنین یک روش درمانی ایده آل برای آرامش و بهبود خلق و خو است به همین دلیل در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به فواید شکلات تراپی می پردازیم.

فواید شکلات تراپی برای زیبایی پوست و سلامت بدن

استفاده از این روش، اثرات مثبت قابل توجهی در سلامت بدن و زیبایی پوست دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

بهبود گردش خون 

شکلات به دلیل داشتن ماده تئوبرومین گردش خون را بهبود می بخشد و طبق برخی مطالعات، این ماده به آرامش عروق خونی و کاهش فشار خون کمک می کند.

خواص شکلات تراپی

کاهش استرس 

بو و طعم شکلات برای انسان خوشایند است به همین دلیل، پس از تماس با این محصول، مغز شروع به کار کرده و به روشی مثبت اندورفین ترشح می کند. این انتقال دهنده عصبی وظیفه بروز احساس خوشایند در بدن را دارد که باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. 

سلامت پوست 

یکی از مهمترین مزایای شکلات درمانی مربوط به مراقبت از پوست است. این ماده به دلیل غلظت بالای مواد آنتی اکسیدانی، به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک و روند پیری را تسریع می کند. 

حتی برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده موضعی این ماده روی صورت از اثرات منفی اشعه ماورا بنفش جلوگیری می کند. به عبارت دیگر ، یک محافظ نوری است اما، جایگزین استفاده روزانه ضد آفتاب نمی شود و فقط یک مکمل است.

برنامه کامل شکلات تراپی در منزل و زیبایی و جوانسازی پوست با شکلات در مطلب " پوست بی عیب و نقص با ماسکی از شکلات " موجود است. 

سلامت پوست

سلولیت 

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ثابت کند شکلات درمانی می تواند ظاهر سلولیت را در مناطق مختلف بدن کاهش دهد. با این حال، تایید افرادی که از این روش استفاده می کنند، نشان می دهد در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است.

ظاهراً ، مواد موجود در شکلات، همراه با ماساژ، وجود چین و چروک را به حداقل می رساند و پوست را سفت می کند پس، شما باید درمان را با یک رژیم غذایی سالم و ورزش همراه کنید. 

سلامت مو 

شکلات تلخ در محصولات مراقبت از مو بسیار کاربرد دارد زیرا گردش خون در پوست سر را تقویت می کند و منجر به رشد شدید مو ها می شود.

سلامت مو

بهبود خلق و خو 

همه شما بعد از یک روز پر فشار احساس خستگی می کنید و زمانی که به خانه بر می گردید نیاز به استراحت دارید. همچنین نوشیدن یک فنجان چای یا شربت به همراه تکه ای شکلات واقعاً احساس بهتری در شما ایجاد می کند زیرا شکلات مملو از اندورفین است و تقریباً بلافاصله باعث بهبود خلق و خو می شود. 

بهبود بینایی 

تحقیقات نشان می دهد کاکائو می تواند بینایی و همچنین عملکرد مغز را تقویت کند زیرا باعث افزایش جریان خون در مغز و شبکیه چشم شده و بینایی و ذهن را به شکل بالایی حفظ می کند.

شکلات تراپی چیست و چه فوایدی دارد ؟

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی