رنگ های رژلب
نکته های بسیار مهم برای انتخاب رنگ رژ لب مخصوص آرایش خانم ها، در این مطلب به صورت تخصصی موارد بسیار مهمی راجع به انتخاب رنگ رژ لب توضیح داده شده است.

رژ لب و نکته هایی برای انتخاب رنگ رژ لب

هماهنگی در میکاپ و آرایش از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین علت بسیاری از خانم ها در انتخاب رنگ رژ لب وسواس زیادی به خرج می دهند. رژ لب ها با رنگ های متنوعی تولید و عرضه می شوند. این رنگ ها با توجه به رنگ پوست و نوع آرایش هر فرد انتخاب می گردد. 

رژ لب یکی از مهم ترین آرایش های لب و صورت می باشد. این آرایش چنان جلوه ای در صورت دارد که در اولین نگاه مورد توجه قرار می گیرد و خودنمایی می کند. بنابراین انتخاب رنگ رژ لب اهمیت زیادی دارد. برای رنگ رژ لب مناسب باید وقت بگذارید. در این صورت می توانید به شکل مطلوبی در جمع های مختلف نمایان شوید. 

رژ لب انتخابی می تواند پوست فرد را تیره، روشن یا متوسط نشان دهد. همچنین رنگ انتخابی رژ لب می تواند فرد را زیبا، شاد، پرهیجان یا ناراحت، ناموزون یا کسل کننده نشان دهد. 

نکات مهم در انتخاب رنگ رژ لب چیست؟

برای اینکه در انتخاب رنگ رژ لب موفق باشید، باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید. در گام اول به رنگ پوست خود توجه کنید. برای اینکه بتوانید انتخاب درستی در زمینه رژ لب داشته باشید، باید اطلاعات کافی در زمینه رنگ پوست خود به دست آورید. اگر پوست صورت شما روشن است، می توانید از رنگ های هلویی، قرمز غبارآلود، مرجانی، صورتی روشن و ... بهره مند شوید. انتخاب رنگ رژ لب برای پوست هایی با روشنی متوسط با رنگ هایی نظیر قرمز مات یا گیلاسی دنبال می شود. 

دخترانی با رنگ برنزه نیز می توانند از رنگ رژ لب نظیر قرمز روشن، صورتی پر رنگ و مرجانی بهره مند شوند. رنگ رژ لب بنفش یا قهوه ای برای صورت برنزه چندان جالب نیست. برای پوست های تیره تر نیز رنگ هایی نظیر کاراملی، آلویی، سرخابی، قهوه ای و شرابی توصیه می گردد. 

ترفندهای رژ لب برای آرایش لب

قبل از اینکه از رژ لبی انتخابی خود بهره مند شوید، باید از چند نکته مهم آرایشی مطلع شوید. رژ لب از لوازم بسیار مهم در لوازم آرایشی است. اگر لب های شما نازک است، از انتخاب رنگ رژ لب پر زرق و برق و تیره برای لب ها پرهیز کنید. این موضوع باعث نازک به نظر رسیدن بیشتر لب ها خواهد شد. اگر لب های متورم و بزرگ دارید، بهتر است از رژ لب های بیش از اندازه براق و سبک خودداری کنید. 

اهمیت رنگ مو در انتخاب رژ لب

برای انتخاب رنگ رژ لب به رنگ موی خود نیز توجه کنید. موهای تیره با پوست روشن می توانند رنگ های قرمز گیلاسی، صورتی روشن و آلویی را انتخاب کنند. پوست روشن با موهای بور نیز می تواند از رنگ صورتی غبارآلود، صورتی روشن، صورتی مایل به قرمز و ... برای انتخاب رنگ رژ لب بهره مند شود. 
موهای تیره با پوست برنزه نیز از رنگ های کوزه ای، بژ طلایی و برنز برای رژ لب استفاده می کنند. موهای بور با پوست برنز نیز باید از رنگ کاراملی، کوزه ای صورتی گرم و صورتی سالمونی برای انتخاب رنگ رژ لب کمک بگیرند. انتخاب رنگ رژ لب برای پوست های روشن با موهای قرمز نیز می تواند در رنگ مرجانی، صورتی سالمونی و ... باشد. 

رنگ چشم

رنگ چشم نیز در انتخاب رژ لب نقش مهمی دارد. 
  • چشم های قهوه ای:صورتی روشن، قهوه ای و قرمز روشن
  • چشم های سبز:رنگ صورتی، کوزه ای
  • چشم های خاکستری:رنگ آلویی، نود
  • چشم های آبی:تن های مختلف از رنگ های قرمز و صورتی

طبع پوست در انتخاب رژ لب

هر یک از پوست ها دارای تن خاصی می باشند. این تن ها به سه دسته گرم، خنثی و سرد تقسیم می شود. برای پوست خنک رنگ های صورتی یا قرمز انتخاب می شود. برای پوست های خنثی نیز می توان از رنگ های سرد یا گرم استفاده کرد. به هنگام آرایش لب این موارد را بایستی بررسی کنید.
انتخاب رژ مناسب با رنگ پوست
اهمیت طبع پوست در انتخاب رنگ رژ لب
انتخاب رنگ رژ لب برای پوست های گرم در نوع زرد، هلویی و طلایی می باشد. پوست های خنثی می توانند با طیف گسترده ای از رنگ ها همراه شوند. 

روانشناسی رنگ ها در انتخاب رژ لب

تجارب و شواهد نشان می دهد بسیاری از خانم ها در هنگام خرید رژ لب از رنگ های تکراری استفاده می کنند. این موضوع ارتباط عمیقی با شخصیت، خلاقیت و ... دارد.

نود

رنگ رژ لب نود از جمله رنگ هایی است که به لب های شما حالتی معادل با رنگ طبیعی می دهد. انتخاب این رنگ به معنای شخصیتی گشاده رو، مراقب و مشارکتی می باشد. از طرفی روحیه چنین فردی بسیار حساس و آسیب پذیر است. 

آلویی

رنگ آلویی یک فرد با اعتماد به نفس بالا و قدرتمند را نشان می دهد. این فرد در حین قدرت بسیار قابل دسترس است. این رنگ ترکیبی منحصر به فرد گرما و قدرت فرد را به خوبی تداعی می کند. شخصیت های قاطع و قوی از این رنگ ها برای انتخاب رژ لب استفاده می کنند. 
قرمز آجری نیز می تواند رنگ رژ لب باشد. این رنگ صفاتی نظیر اقتدار، قدرت، متواضع و گرم بودن را نشان می دهد. 

صورتی

رنگ های صورتی معمولاً در اولین دیدارها استفاده می شود. این رنگ برای جمع های خانوادگی و دوستانه بسیار ایده آل است. رنگ رژ لب صورتی روشن تداعی کننده یک فرد شیرین، معصوم و لطیف است. این رنگ یکی از رنگ های فوق العاده جذاب و فریبنده می باشد.

قرمز

انتخاب رنگ رژ لب قرمز نشان می دهد که شما فردی جسور و شجاع هستید. این رنگ بسیار جلوه دارد و سبب افزایش ضربان قلب و نبض می گردد. ضمن اینکه فشار خون را بالا می برد. رنگ قرمز نشان دهنده صفاتی نظیر ماجراجویی، پرشوری، هیجان بالا، پرانرژی بودن، قدرت و ... می باشد. 

رنگ مرجانی

رنگ مرجانی و نارنجی نیز از جمله رنگ های پرطرفدار و سرگرم کننده می باشد. رنگ مرجانی ترکیبی از رنگ زرد و قرمز است. این رنگ پرانرژی و نشاط آور می باشد. نشاط و شادی این رنگ از تم زرد و انرژی بالای آن از رنگ قرمز نشأت می گیرد.
با انتخاب این رنگ رژ لب می توانید کمتر از سن واقعی خود به نظر برسید. خانم های جوان به این رنگ جذاب بسیار متمایل هستند و آن را برای جمع های دوستانه ترجیح می دهند. 
تمامی رنگ هایی که برای انتخاب رژ لب مورد توجه قرار می گیرند، دارای طیف وسیعی از تنوع هستند. این رنگ ها می توانند برای مکان های مختلف با تن، روشنی، شدت و ضعف های متنوع مورد استفاده قرار بگیرند. بهتر است این رنگ ها با ست آرایشی هماهنگ باشند. در این صورت آرایش فرد دلنشین تر به نظر می رسد. 

نکته هایی برای انتخاب رنگ رژ لب

56
این مطلب مفید بود ؟60
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی