پاک کننده حشرات
حشرات و فضولات اسیدیشان یکی از دردسر های رانندگان است که هر چه سریع تر باید پاک شوند زیرا می تواند خسارت و آسیب جدی به رنگ خودرو وارد کند.

روش اصولی پاک کردن حشرات از بدنه خودرو

تاکنون شاید برای شما نیز رخ داده است که هنگام رانندگی در هر مسیری با صحنه چسبیدن حشرات مرده بر روی بدنه خودرو مواجه شده اید.

این حشرات هنگام حرکت، به خودرو برخورد می کنند و پس از مرگ خشک شده و به بدنه آن می چسبند.

اگر در منطقه ای با آب و هوای گرم زندگی می کنید، پس حتما متوجه شده اید که این اتفاق در تمام سال رخ می دهد؛ اما اگر منطقه زندگی شما دارای دمای سردتری در زمستان است، دیگر نیازی به نگرانی نخواهید داشت.

حشرات خودرو

با این وجود در هر کجا که زندگی می کنید، حداقل یک بار تجربه چسبیدن حشرات به بدنه خودرو را داشته اید. به همین دلیل دانستن چگونگی تمیز کردن این فضولات بر بدنه خودرو مفید است.

به طور کلی فصل خاصی برای وجود این حشرات و بروز مشکلات این چنینی وجود ندارد اما در بهار و تابستان، حشرات بیشتر هستند.

به طور یقین حشرات هنگام غروب آفتاب بیشتر نمایان می شوند، زیرا در طول شب فعالیت بیشتری داشته و به سمت چراغ های جلوی خودرو و در حین حرکت جذب می شوند.

چرا حشرات و فضولات آن ها برای خودرو بد است؟

برخی افراد در مورد خطرات این حشرات و باقی مانده آن ها بر روی بدنه خودرو خود فکر نمی کنند، اما در حقیقت باید نگران باشید، چرا که آن ها معمولاً به سپر، پشت آینه های ماشین یا شیشه جلو اتومبیل ضربه می زنند و اگر بلافاصله پاک نشوند ، ممکن است آسیب هایی را به همراه داشته باشند.

فضولات حشرات در واقع اسیدی هستند و ممکن است صحنه بدی را بر بدنه خودرو بر جای بگذارند.

فضولات حشرات

چنانچه در بخش دانستنی های خودرو در نمناک اشاره کرده ایم در صورت عدم تمیزی، باکتری هایی شروع به رشد روی بقایای این حشرات می کنند و به تدریج از بدنه خودرو تغذیه می کنند، از همه بدتر، اگر این اتفاق در روزهای گرم تابستان رخ دهد ، می تواند خسارت جدی به رنگ خودرو وارد کند. اتومبیل های با رنگ تیره، بیشتر مستعد آسیب هستند.

گرمای خودرو باعث می شود که باقیمانده حشرات همانند لکه های سفید تاول مانندی بر بدنه خودرو به نظر برسند.

حتی ممکن است حشرات در نهایت طوری بر بدنه خودرو بچسبند که در رنگ آن نفوذ کنند، به خصوص برخی از حشرات که دارای اسکلت های سخت و تیزی هستند. به همین دلیل باید در اسرع وقت خودرو تمیز شود.

چگونه باقی مانده حشرات را به طور کامل از بدنه خودرو پاک کنیم ؟

یافتن روشی مناسب در چگونگی رفع باقیمانده حشرات روی بدنه خودرو برای جلوگیری از هرگونه آسیب دائمی لازم است؛ نه تنها پاک کردن حشرات مرده از روی بدن خودرو، بلکه حفظ درخشش و رنگ وسیله نقلیه نیز در اولویت است.

مهم ترین مرحله در شروع کار، تمیز کردن هرچه سریع تر مواد زائد است که آسیبی بر روی بدنه خودرو ایجاد نکند.

تمیز کردن ماشین

استفاده از اسپری واکس:

با استفاده از یک حوله میکرو فایبر و واکس می توان قسمتی از بدن خودرو که آثار باقیمانده حشرات بر آن است را تمیز کنید.

این روشی ایمن و موثر است که به وسیله نقلیه آسیبی نمی رساند.

توجه کنید که قبل از پاک کردن، واکس را به روی دستمال اسپری کرده و از یک جهت پاک کنید تا به طور تصادفی بدنه خودرو خراشیده نشود.

استفاده از مایع شستشوی اتومبیل و اسفنج پاک کننده :

از یک صابون ماشین که در مقداری آب مخلوط شده است استفاده کنید و فضولات رابا اسفنج آغشته به آب و صابون جدا کنید.

اسفنج تقریباً هر چیزی را از بین می برد، به خصوص این که سطح شما کمی زبر باشد.

مانند روش قبل باید مراقب باشید تا بدنه خودرو خراشیده نشود . این روش بیشتر روی شیشه جلو اتومبیل موثر است.

اسفنج

استفاده از اسپری ضد حشرات:

در شرایطی که حشرات بر بدنه خودرو چسبیده و یا در عمق رنگ ماشین نفوذ کرده باشند، به پاک کننده ای قوی تر نیاز خواهید داشت.

اسپری ضد حشرات راه حلی نهایی است که پاک کردن آن ها را ساده می کند. کافی است محل مورد نظر را اسپری کرده و حدود 30 ثانیه صبر کنید، سپس با دستمال میکروفایبر آن را پاک کنید.

محصول دیگری که می توان برای از بین بردن حشرات امتحان کرد، محلول مخصوص شستشوی حشرات است که می توان در مخزن شیشه شوی خودرو ریخته و توسط برف پاک کن حشرات را از شیشه جلوی خودرو تمیز کرد.

پیشگیری از برخورد حشرات:

اگر چه روش های ذکر شده در از بین بردن فضولات حشرات که هنگام رانندگی به اتومبیل برخورد کرده اند، موثر هستند اما باید در مرحله نخست به فکر راه هایی برای جلوگیری از برخورد آن ها باشید.

البته که نمی توان در حین حرکت از این حشرات به دور بود اما می توان از یک لایه محافظ استفاده کرد. این کار باعث می شود که حشرات روی لایه محافظ چسبیده و از بین بردن آن ها ساده باشد.

برخی از لایه های محافظ برای جلوگیری از برخورد و چسبیدن حشرات به بدنه خودرو شامل مورد زیر می باشد:

اتومبیل

واکس:

واکس خودرو تنها برای محافظت از روکش رنگ نیست بلکه تمیز کردن حشرات را از بدنه خودرو آسان می کند. در حقیقت، حشرات کوچک تر به راحتی از بین می روند.

پوشش رنگی محافظ:

این یک روش موقت دیگر برای محافظت از اتومبیل حین مسافرت است .

آموزش اصول پاک کردن حشرات از بدنه خودرو

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی