تمیز کردن سینی فر
سینی فر گاهی اوقات دچار سوختگی می شود و تمیز کردن آن با اسفنج و مایع ظرفشویی امکان پذیر نیست اما ترفندهای جالب دیگری برای تمیز کردن سینی فر وجود دارد.

تمیز کردن سینی فر به چند روش ساده و البته موثر

سینی فر یکی از وسایلی است که در آشپزخانه کاربرد زیادی دارد و به ندرت در آشپزخانه کسی، سینی فر فاقد لکه های چربی پیدا می شود. این سینی ها گاهی دچار سوختگی های زیاد و اذیت کننده ای می شوند که تمیز کردن آن ها نیاز به صرف وقت زیادی دارد.

همان طور که احتمالا تاکنون می دانستید، یک اسفنج با آب گرم و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن آن کافی نیست. به همین دلیل روش های آزمایش شده تمیز کاری محبوب سینی فر در این قسمت از نمناک جمع آوری شده است که مناسب برای تمیز کردن سینی استیل با روکش آلومینیومی است نه سینی های فر با جنس تفلون و .. .

سینی فر

1- روش تمیزکردن سینی فر با جوش شیرین

مواد لازم:

جوش شیرین و فویل آلومینیومی

دستور العمل:

ابتدا جوش شیرین را روی سینی فر ریخته و کمی آب بپاشید تا تبدیل به خمیر شود و سپس با کمک یک ورق فویل آلومینیومی که مچاله کرده اید و مانند اسفنج اسکراب یا سیم ظرفشویی عمل می کند به صورت دایره وار اطراف سینی را تمیز کنید. در نهایت سینی را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و این کار حدود 10-15 دقیقه زمان می برد.

جوش شیرین و سینی فر

2- تمیزکردن سینی فر با سرکه

مواد لازم:

جوش شیرین و سرکه

دستورالعمل:

ابتدا با جوش شیرین و سرکه خمیری تهیه کنید و آن را روی سطح سینی اسکراب کنید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید و سپس با اسفنجی مرطوب آن را پاک کرده و با آب گرم و مایع ظرفشویی شستشو دهید . این کار مجموعا 45 دقیقه زمان می برد.

سرکه

3- تمیزکردن سینی فر با کرم تارتار

مواد لازم:

کرم تارتار و سرکه

دستورالعمل:

کرم تارتار را به طور مساوی روی سینی فر بپاشید و سپس کمی سرکه روی آن ریخته تا تبدیل به خمیری شود. اجازه دهید این مخلوط حداقل به مدت 8 ساعت بماند تا خشک شود و در نهایت با اسفنج اسکراب و آب گرم آن را پاک کنید و با آب و مایع ظرفشویی شستشو دهید.

کرم تارتار و سرکه

4- با کمک فر و سینک ظرفشویی به آسانی کثیفی ها را از بین ببرید

دستورالعمل:

تمام سطح سینی را با مواد تمیز کننده بپوشانید و سپس آن را درون فر قرار دهید و پس از گذشت 20 دقیقه سینی را خارج کنید. بعد، سینی را در سینک ظرفشویی با سیم و آب گرم و مایع ظرفشویی شستشو دهید تا مواد باقی مانده را ازبین ببرید و این کار 30 دقیقه زمان می برد.

شستشوی سینی فر

5- تمیزکردن سینی فر با هیدروژن پراکسید

مواد لازم:

جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

دستورالعمل:

جوش شیرین را در تمام سطح سینی بپاشید و مقدار زیادی هیدروژن پراکسید را روی آن ها ریخته تا تمام پودر مرطوب شود . به مدت یک شب صبر کنید و سپس با کمک اسکاچی پلاستیکی تمام جوش شیرین ها را برداشته و درون سطل آشغال بریزید و درنهایت سینی را با اسفنج اسکراب، آب گرم و مایع ظرفشویی شستشو دهید.

تمیز کردن سینی فر با ارزان ترین روش ها

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی