تولد
تمیز کردن حمام
جرم ها و لک هایی که روی شیشه حمام وجود دارند معضلی برای خانم های خانه دار هستند اما ترفند های موثر به کمک آن ها آمده است تا شیشه ی حمام شان را برق بیندازند.

تمیز کردن شیشه کابین دوش حمام

اگر شما هم جزء افرادی هستید که مدت زمانی است با لکه های سفت و سخت و موادی مثل قارچ و کپک روی در حمام و کابین دوشِ خود مواجه شده اید، این قسمت از نمناک را مطالعه کنید؛ سپس راهکار های زیر را برای تمیز کردن شیشه کابین دوش حمام در پیش بگیرید.

چند وقت یکبار در شیشه ای کابین حمام را تمیز کنیم؟

لکه های سفت و سخت و خشک شده حاصل از قطرات آب روی سطح شیشه ای باعث می شود که محیطی مرطوب ایجاد گردد و قارچ و باکتری راحت تر در این محل ها رشد کنند. برای اینکه این ناحیه را تمیز و بدون جرم نگهدارید، از اول باید اقدامات جلوگیری از این اتفاق را انجام دهید.

بهترین کار این است که بعد از هر بار استفاده روی سطوح شیشه ‌ای را دستمال بکشید و یک دستمال مخصوص این کار را داخل حمام آویزان کنید تا کارتان راحت تر پیش برود و به اعضای خانواده هم یادآوری کنید که بعد از اینکه دوش گرفتند، حتما این کار را انجام دهند.

از طرفی می توانید برنامه ریزی کنید که هر شب بعد از اینکه نفر آخر حمام کرد، روی کابین شیشه ای را دستمال بکشد که در چنین حالتی آب گرم باعث شده تا جرم و آلودگی ها کمی شل شوند و با دستمال یا اسفنج راحت تر از بین بروند.

بعد از حمام هم حتماً در کابین را باز بگذارید تا سطوح خشک شود که این کار می تواند بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد لکه های سفت و سخت باشد.

تمیز کردن حمام

برنامه ریزی برای تمیز کردن درب شیشه ای حمام

اگر می خواهید یک برنامه ریزی منظم داشته باشید، بهتر است که هر چند هفته یک بار شروع به تمیز کردن اساسی این در شیشه ای بکنید:

تمیز کردن روزانه:

بعد از استفاده از حمام حتماً در شیشه ای را با دستمال پاک کنید و در را باز بگذارید تا هوا وارد شود و رطوبت ها هم خشک گردند.

تمیز کردن هفتگی:

یک بار در هفته کل حمام را دستمال بکشید و حتما این کار را با آب و کف انجام دهید و بعد؛ با دستمال خشک کنید.

یک بار در ماه:

اکنون زمان یک تمیز کردن اساسی است. به طور کامل کل حمام را تمیز کنید؛ برای این کار هم از اسپری های مخصوص پاک کننده حمام استفاده کنید و مراقب باشید که رطوبتی باقی نماند.

چگونه کابین شیشه ای حمام را با سرکه پاک کنیم؟

برای این کار به روش گفته شده عمل کنید.

مواد لازم:

  • سرکه سفید
  • مایع ظرفشویی
  • آب
  • اسفنج
  • دستمال میکروفایبر

طریقه انجام کار:

اول سرکه و مایع ظرفشویی را با یکدیگر ترکیب کنید تا قدرت از بین برندگی چربی در آنها افزایش پیدا کند؛ سپس آن را داخل یک بطری اسپری بریزید و روی در حمام اسپری کنید. 30 دقیقه صبر کنید تا جرم ها به راحتی کنده شود؛ سپس با آب تازه این ناحیه را شستشو دهید و با اسفنج مرطوب روی آن بکشید و بعد با دستمال میکروفایبر، خشک کنید.

برق انداختن شیشه

نکته مهم

سرکه و مایع ظرفشویی برای حمام عالی عمل می کنند؛ اما باید مراقب هم باشید. اگر جنس بعضی از قسمت های داخل حمام تان از سنگ است، ممکن است که با سرکه آسیب ببیند. در چنین حالتی می توانید از ترکیب جوش شیرین و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

چگونه کابین شیشه ای حمام را با لیمو شستشو دهیم؟

اگر می خواهید با همه جرم ها و آلودگی های روی در شیشه ای حمام تان خداحافظی کنید، یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید و آن را از قسمتی که بریده اید، داخل جوش شیرین بگذارید و روی دو طرف کابین شیشه ای حمام بکشید. اسید موجود در لیمو با جوش شیرین واکنش می دهد و قدرت تمیز کنندگی آن چندین برابر خواهد شد.

چگونه گوشه کنار کابین شیشه ای حمام را تمیز کنیم؟

هرگز کناره‌ های یک کابین شیشه ای را فراموش نکنید، زیرا آنجا هم محل تجمع رطوبت ها و باکتری ها می باشد؛ پس از یک فرچه کوچک یا یک مسواک قدیمی که دیگر آن را استفاده نمی کنید؛ کمک بگیرید و قسمت های فلزی را با آن اسکراب کنید.

چگونه اسپری روزانه برای تمیز کردن حمام داشته باشیم؟

اگر می خواهید اسپری روزانه برای راحت تر کردن کارتان داشته باشید، یک فنجان آب را با نصف فنجان سرکه، کمی مایع ظرفشویی، و 10 الی 20 قطره اسانس با بوی مورد علاقه‌تان ترکیب کنید. این ترکیب را داخل حمام بگذارید و بعد از هر بار دوش گرفتن، آن را روی کابین شیشه اسپری کرده و دستمال بکشید تا کمتر نیاز به تمیز کردن اساسی پیدا کند.

آموزش شستشو و تمیزکردن شیشه کابین حمام

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی