آرامش ذهن
مشغله های روزانه خستگی زیادی برای شما به همراه دارند از این رو بهتر است ترفند هایی برای رسیدن به آرامش بلد باشید.

ترفندهای آرامش ذهنی و فکری بعد از روز کاری شلوغ

بدونِ شک کار کردن روزانه شما را خسته می کند. وقتی که خسته از سرکار به منزل می رسید، قبل از اینکه بخوابید، احتمالا ذهنتان درگیر است و نمی توانید خواب راحتی داشته باشید و از طرفی حتی روزهای تعطیل هم پر مشغله بوده و ذهن درگیری دارید که باید آرامش تان را به دست بیاورید و این تنش ها را از خودتان دور کنید تا با انرژی بیشتری در خدمت خانواده بوده و به محیط کار برگردید. در این قسمت از نمناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که بتوانید بعد از کار و یک روز پر مشغله، ذهنتان را سبک و تخلیه کنید.

دوش بگیرید

اگر به دنبالِ انجامِ کار های آرامش بخش هستید، دوش گرفتن یکی از گزینه هایی است که باید انجام دهید. با آب گرم دوش بگیرید تا استرس و تنش تان از بین برود.

مدیتیشن کنید

شما در طول روز اتفاقات منفی زیادی را تجربه کرده ‌اید. مدیتیشن یک راه حل کلیدی است و باید با مدیتیشن این احساسات منفی را از بین ببرید و ذهن خود را آزاد کرده و از استرس پاکسازی کنید.

مدیتیشن

به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات بهترین حالت این است که شما داوطلبانه به دیگران کمک کنید؛ مثلاً افراد گرسنه ای را پیدا کنید و به آنها غذا برسانید. انجام این کار به شدت شما را سبک و تخلیه می کند.

دوچرخه سواری کنید

دوچرخه سواری یک راه عالی برای ورزش کردن است و از طرفی هم باعث می شود که ذهنتان پاکسازی شود. باید یاد بگیرید که با دوچرخه سواری، هم کالری بسوزانید، هم به طبیعت بروید و هم ذهن خود را آرام کنید.

یک سرگرمی جدید را امتحان کنید

سرگرمی های بسیار مختلفی هستند که هنوز آن را تجربه نکرده اید. کاری را پیدا کنید که بتوانید با استفاده از آن در اجتماع حضور داشته باشید و تنش ها و دغدغه هایتان را از بین ببرید.

یوگا انجام دهید

بعضی از افراد هرگز یوگا را تجربه نکرده اند؛ اما اگر این کار را انجام دهید، می فهمید که از لحاظ جسمی و ذهنی چقدر آرام می شوید و روی کار های دیگر هم تمرکز پیدا می کنید.

یوگا

خاطرات روزانه خود را بنویسید

باید در مورد وقایع روزانه بنویسید تا ذهن تان را آزاد کنید. ژورنال نویسی یا نوشتن اتفاقات در طول روز باعث می شود که افکار مثبتی داشته باشید و راحت تر بتوانید به پیشرفت تان فکر کنید.

کارِ دستی انجام دهید

اگر کاری در خانه تان است که نیاز به انجام شدن دارد، مثلا میخواهید دیوار را رنگ کنید، کف زمین را چوب کنید، کابینت های یخچال را تعمیر کنید، حتماً این اقدامات را به انجام برسانید؛ چرا که در واقع انجام کار های دستی ذهنتان را آرام می کند.

محیط اطرافتان را مرتب کنید

آیا می دانستید که یک محیط شلوغ ذهن شما را هم به هم می ریزد؟ محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که در خانه نظم بیشتری دارند، مهارت های بهتری کسب می‌ کنند که حتی این موضوع برای دانش آموزان هم باعث کسب نمرات عالی می شود.

نظافت

ورزش کنید

اگر می خواهید ذهن خود را پاکسازی کنید، باید بدن تان را حرکت دهید و فعالیت کنید. زمانی که به باشگاه می‌ روید و عرق می کنید، ذهنتان پاک سازی می شود و جریان خون بهتری در بدنتان حرکت خواهد کرد که در بهبود کارها به شما کمک می کند.

به طبیعت بروید

حتماً از منزل بیرون بیایید. زمان بیشتری را در طبیعت سپری کنید که با انجام این کار هم کمبود ویتامین دی برطرف می‌ شود و هم احساس شادابی بیشتری پیدا می کنید.

از گالری یا موزه هنری بازدید کنید

باید از آثارهای هنری بازدید کنید. ‌به نزدیک‌ ترین موزه هنر یا گالری بروید و از چیز هایی که می بینید لذت ببرید تا ذهن تان آرام شود.

موزه

عکاسی کنید

از محیط اطراف خود عکس بگیرید. عکاسی یک راه عالی برای شما خواهد بود که می‌ تواند کمک به کسب درآمدتان کمک کند و باعث شود که از زندگی بیشتر لذت ببرید.

دوستان و کسانی را که دوستشان دارید؛ ملاقات کنید

گاهی اوقات بهتر است که با اطرافیان تان همراه و هم مسیر شوید، آن ها را ملاقات کنید و با خوش گذرانی هایی که در کنار یکدیگر دارید، دغدغه های ذهنی خود را کمتر کنید.

سریعترین راه آرامش ذهنی پس از یک روز کاری شلوغ

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : آرامش اعصاب
وبگردی