حذف کش مرورگر فایرفاکس

آموزش حذف “کش مرورگر فایرفاکس”

کد مطلب : 79060زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شما از کاربران مرورگر موزیلا فایرفاکس هستید، حتما گاهی اوقات با کندی این مرورگر روبرو شده اید که در این گزارش با نحوه حذف “کش مرورگر فایرفاکس” آشنا خواهید شد.

چگونه کش مرورگر فایرفاکس را پاک کنیم؟

مرورگر موزیلا فایرفاکس یکی از مرورگرهای محبوب و شناخته شده است که از اصلی ترین رقبای مرورگر کروم محسوب می شود. موزیلا فایرفاکس در کنار قابلیت هایی که دارد، دارای نقاط ضعفی نیز می باشد که این نقاط ضعف در طول آپدیت های اخیر موزیلا برطرف شده اند و خوشبختانه کاربران این مرورگر خیلی ساده و آسان می توانند از قابلیت های آن استفاده نمایند. با این وجود زمانیکه شما ساعت ها در بستر وب و با استفاده از مرورگر موزیلا فایرفاکس اقدام به جستجو می کنید، حافظه کش شما تحت اختیار این مرورگر قرار می گیرد.

بدین معنا که حافظه Ram شما توسط مرورگر نسبتا پر می شود و نتیجه اولیه بعد پر شدن این حافظه، کند شدن سیستم و هنگ کردن مرورگر موزیلا فایرفاکس است که این معضل می تواند منجر به تداخل در فرایند انجام کارهای روزمره شما شود. از این رو بهترین و صحیح ترین تصمیم این است که هر چند مدت یکبار حافظه کش مرورگر را خالی کنیم. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه پاک کردن کش موزیلا فایرفاکس (clear mozilla cache) بصورت تصویری آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در قدم اول وارد مرورگر موزیلا فایرفاکس در کامپیوتر شوید و سپس از قسمت بالا سمت راست بر روی 3 خط افقی کلیک کنید. اینک گزینه Options را انتخاب نمائید.

کش مرورگر فایرفاکس

قدم دوم؛ در مرحله بعدی شما وارد تنظیمات مرورگر فایرفاکس شده اید که باید ابتدا گزینه "Privacy & Security" را از سمت چپ انتخاب کنید. سپس در سمت راست پنجره، کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش Cookies and Site Data برسید. اینک در سمت راست گزینه "Clear Data" درج شده است. بر روی این گزینه کلیک کنید.

کش مرورگر فایرفاکس

توجه : آیکون ستاره که در کنار گزینه مشخص شده درج شده است، بدین معنا می باشد که شما با فعال کردن این گزینه، زمانیکه مرورگر را ببندید، بصورت خودکار تمام حافظه کش شما پاک می شود. به همین دلیل می توانید این گزینه را انتخاب کنید تا دیگر نیازی به انتخاب دستی نداشته باشید.

قدم سوم؛ اینک پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که برای پاک کردن حافظه کش می توانید گزینه های مربوطه را انتخاب کنید. سپس بر روی Clear از قسمت پائین کلیک کنید تا حافظه کش شما پاک شود. از این رو فرآیند حذف کش مرورگر فایرفاکس بصورت کامل انجام شد.

کش مرورگر فایرفاکس

آموزش تصویری حذف کش مرورگر فایرفاکس

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی