آرایش چشم نزدیک به هم
بسیاری از خانم‌ها چشم‌های نزدیک بهم دارند که آرایش این فرم از چشم احتیاج به تکنیک های خاصی دارد. آشنایی با این ترفندها به جذابیت چشم های نزدیک بهم کمک میکند.

آموزش و راهنمای آرایش چشم های نزدیک بهم

اگر چشمان تان نزدیک به هم است، احتمالا باید مدل آرایشی متفاوتی را در پیش بگیرید. در این قسمت از نمناک راهکار هایی را به شما معرفی می کنیم که فاصله کم و نزدیک بیش از حد چشم ها را بپوشاند و بتوانید از طریق آن چشمان زیباتری داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

نکات اصلی آرایش چشمان نزدیک به هم

همیشه از سایه های روشن یا سایه هایی با رنگ انعکاسی در گوشه داخلی چشم استفاده کنید. رنگ های اسموکی می توانند آرایش مناسبی برای شما باشند.

سعی کنید که از رنگ های تیره در گوشه داخلی چشم استفاده نکنید. سلبریتی های زیادی مثل نیکول کیدمن یا هیلاری داف یا کیت وینسلت هستند که چشمان نزدیک به همی دارند و همیشه با میکاپ خیلی زیبا می شوند.

سایه چشم

طرز صحیح آرایش چشمان نزدیک به هم

  1. اول از همه پرایمر استفاده کنید. مقدار کمی پرایمر را به پشت چشم بزنید؛ سپس به سراغ هایلایتر بروید و آن را به گوشه داخلی چشم تان بزنید تا فاصله چشمان شما را بیشتر نشان دهد.
  2. سپس از یک سایه اکلیلی با رنگ روشن ( رنگ طوسی یا بژ) استفاده کنید. می توانید آن را به پلک تان بزنید، این کار باعث می شود چشم های تان حالت لیفت و روبه بالا پیدا کنند.
  3. حال می توانید آرایش چشم خود را اسموکی کنید. یک سایه چشم تیره مانند قهوه ای و مشکی را به چشم هایتان بزنید. اگر می خواهید خیلی آرایشِ خود را تیره کنید؛ می توانید از رنگ بنفش و آبی تیره در گوشه خارجی چشم هم استفاده کنید تا چشمان تان درشت تر و با فاصله بیشتری نشان دهد.
  4. یک سایه با تناژ معمولی بین روشن و تیره را به زیر خط مژه پایین چشم خود بزنید و آن را برای یک سوم بیرونی گوشه خارجی چشم هم استفاده کنید.
  5. چشمان خود را کانتور بزنید، این کار باعث درشت نشان داده شدن آن ها می شود.‌ خط چشم مشکی را بالا و پایین خط مژه بزنید زیرا باعث می شود تفاوت زیادی ایجاد گردد.
  6. ریمل را به مژه بالا و پایین بزنید تا چشمان تان درشت تر و زیبا تر جلوه کند.

ریمل زدن

چند تکنیک بسیار مهم

  • از کشیدن خط چشم پهن در قسمت داخلی چشم خودداری کنید.
  • برای زیباتر شدن چشم ها می توانید خط چشمی بکشید که از نیمه از مرکز پلک شروع می شود.
  • برای متعادل سازی چشم ها استفاده از کانتورینگ چشم و هایلایت گوشه داخلی و کانتور گوشه خارجی چشم ها موثر می باشد.

شگرد آرایشگرها برای آرایش چشم های نزدیک بهم

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : آرایش چشم
وبگردی