فضای ابری پارس پک

فضای ذخیره سازی ابری پارس پک

کد مطلب : 89069زمان مطالعه : 5 دقیقه
فضای ابری پارس پک یکی از گزینه‌های به‌شدت به‌صرفه و کارا برای مدیریت و نگه‌داری فایل‌ها به شمار می‌رود، پارس پک دارای چندین سال تجربه و دانش تکنولوژی روز در زمینه خدمات ابری است و به هزاران وب‌سایت آموزشی خدمات ذخیره سازی ابری داده است.

فضای ابری چیست و چه‌کاربردی دارد؟

خرید فضای ابری به چه کاری می‌آید؟ اطلاعات شخصی یا کاری هرکس ازجمله دارایی‌های مهم اوست که به شکل‌های مختلفی وجود دارد. دراین‌میان، آنچه تغییر نمی‌کند، لزوم وجود بستری امن با فضای کافی برای ذخیره این داده‌هاست. در گذشته، افراد اسناد مهم را روی کاغذ ثبت می‌کردند و محلی در کشو یا قفسه برایشان در نظر می‌گرفتند. پیشرفت تکنولوژی تولید حجم عظیمی از داده‌ها را به‌همراه داشت که ادامه این روش سنتی را غیرممکن می‌کرد. 

هارد‌دیسک‌ها برای مدتی ‌طولانی‌ فضای مناسبی برای ذخیره اطلاعات بودند؛ اما امروزه‌، انتخاب بهتری برای ذخیره‌سازی مانند فضای ابری داریم. اگر تمایل دارید با فضای ذخیره‌سازی ابری و خدمات فضای ابری شرکت پارس پک آشنا شوید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ذخیره‌سازی داده‌ها در فضای ابری

اطلاعات معمولاً در قالب سی‌دی‌‌ها و فلش‌مموری‌ها و انواع هاردها در‌دسترس ما قرار می‌گیرند و قابلیت تکثیر و انتقال دارند. چند بار برایتان پیش آمده است که هارد یا فلش‌مموری خود را گم کنید یا به‌دلیل ویروسی‌شدن یا صدمه‌دیدن آن‌ها، تمام اطلاعاتتان را از دست بدهید؟ مسلماً برای همه ما پیش آمده است. در مثالی دیگر، ممکن است برای حضور در جلسه‌ای مهم، به اطلاعاتی که در فلش‌مموری‌تان ذخیره کرده‌اید، احتیاج داشته باشید؛ اما فراموش کنید آن را همراه خود ببرید.

به‌هر‌حال فلش‌مموری‌ها و دیسک‌ها ابزارهایی هستند که حتی اگر خیلی مراقبشان باشید، به‌مرور‌زمان تحلیل می‌روند و کارایی خود را از دست می‌دهند. با این اوصاف، آیا می‌توان اطلاعات مربوط به عملکرد چندین‌ساله شرکت‌ها را روی هارد‌دیسک ذخیره کرد و تا سال‌های طولانی به آن دسترسی داشت؟ آیا می‌توان حجم زیادی از داده‌های کامپیوتری را روی چندین هارد اکسترنال ذخیره کرد و همه‌جا آن‌‌ها را با خود همراه داشت؟ پاسخ به این پرسش‌های پر‌ریسک باعث شد تا افراد زیادی به فکر ایجاد بستری مطمئن برای ذخیره داده‌ها باشند.

معرفی فضای ذخیره‌سازی ابری پارس پک

فضای ابری پارس پک یکی از گزینه‌های به‌شدت به‌صرفه و کارا برای مدیریت و نگه‌داری فایل‌ها به شمار می‌رود، پارس پک دارای چندین سال تجربه و دانش تکنولوژی روز در زمینه خدمات فضای ابری است و به هزاران و صدها وب‌سایت آموزشی خدمات ذخیره سازی ابری داده است.

از سوی دیگر کلود استوریج‌های پارس پک سرعت، پایداری و قابلیت مقیاس‌پذیری دارند، همچنین قیمت فضای ابری در پارس پک به‌صرفه و کاملاً مناسب است. به همین خاطر خرید فضای ابری از این شرکت ارائه‌دهنده خدمات یک انتخاب مطمئن و با کیفیت است.

کلود استوریج از دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار تشکیل شده که برقراری ارتباط با آن نیازمند دستگاهی است که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد. شرکت پارس پک با کمک مهندسان مجرب خود، موفق شده است 

ویژگی فضای ذخیره سازی ابری

با ایجاد این بستر و ارتباط مؤثر بین داده‌ها و پایگاه ذخیره آن‌ها، فضای ابری مناسبی برای ذخیره اطلاعاتتان فراهم آورد.

ویژگی سرویس فضای ابری پارس پک

 • رمزگذاری HTTPS و امنیت فراوان
 • تهیه خودکار سه نسخه از داده‌های شما برای افزایش امنیت
 • دسترسی سریع به اطلاعات ذخیره‌شده روی شبکه
 • کیفیت و قدرت و سرعت تضمین‌شده
 • امکان تخصیص منابع به گروهی از کاربران با دسترسی های گوناگون
 • مبتنی‌بر سیستم‌های ذخیره سازی Distributed و Software Defined Storages
 • بک‌آپ‌گیری منظم
 • قیمت مناسب
 • مقیاس‌پذیری بهینه
 • معماری Multi-Tenant 
 • قابلیت ارتقای میزان حجم و فضا
 • پشتیبانی 24ساعته
 • پنل مدیریتی اختصاصی
 • استفاده از پروتکل s3 آمازون 
 • قابلیت Mount شدن فایل‌های ذخیره‌شده روی سیستم‌عامل‌های Windows و Linux

مزایای خرید فضای ابری پارس پک

حتی اگر تا‌کنون با فضای ذخیره سازی ابری آشنا نبوده باشید، قطعاً استفاده از آن را تجربه کرده‌اید. فایل‌های موجود در ایمیل شما در‌واقع در این سرویس ذخیره شده‌اند. شما با واردکردن نام کاربری و رمزعبور ایمیل خود می‌توانید به این فایل‌ها دسترسی داشته باشید. برخی از مزیت‌های مهم‌ فضای ذخیره‌سازی ابری ازاین‌قرارند:

مزایای استفاده از فضای ابری

●    امکان ذخیره‌سازی حجم نامحدودی از اطلاعات
●    امنیت کم‌نظیر در ذخیره‌سازی
●    کاهش ریسک ازبینرفتن اطلاعات
●    دسترسی بدون محدودیت به داده‌ها

امکان ذخیره‌سازی حجم نامحدودی از اطلاعات

امکان ذخیره‌سازی حجم نامحدودی از اطلاعات یکی از مزیت‌های مهم فضای ابری درمقایسه‌با فلش‌مموری‌ها و هاردهاست. شما می‌توانید متناسب با نیازتان فضای مشخصی را تهیه کنید و در‌صورت پرشدن‌، آن را ارتقا دهید. در‌واقع در فضای ابری، شما فقط بسته به نیازتان هزینه پرداخت می‌کنید. اگر همان میزان اطلاعات را بخواهید روی هارد اکسترنال ذخیره کنید، هزینه بیشتری باید بپردازید.

امنیت کم‌نظیر در ذخیره‌سازی

با قرارگرفتن اطلاعاتتان در بستر اینترنت، ممکن است نگران افزایش حملات سایبری باشید. درباره این موضوع باید بگوییم تمام داده‌هایی که در فضای ذخیره‌سازی ابری نگه‌داری می‌شوند، از سطح امنیتی بسیار پیشرفته‌ای بهره‌مند خواهند بود. امنیت فضای ابری با روش‌هایی تأمین می‌شود که برخی از آن‌ها بدین‌شرح‌اند:

 • فایروال‌های پیشرفته برای بازرسی داده‌ها بهمنظور تشخیص تهدیدهای امنیتی
 • تشخیص نفوذ برای شناسایی شخصی که سعی می‌کند به سیستم وارد شود
 • ثبت اطلاعات مربوط به رویدادها بهمنظور پیش‌بینی نقص‌های امنیتی
 • رمزگذاری داده‌ها

کاهش ریسک از‌بین‌رفتن اطلاعات

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری به سرورها و سخت‌افزارهای پیشرفته‌ای مجهز هستند که به بهترین شکل ممکن نگه‌داری می‌شوند. بنابراین، بابت از‌بین‌رفتن اطلاعاتتان براثر آسیب فیزیکی نباید نگران باشید. همچنین، از این داده‌ها به‌طور مداوم پشتیبان‌گیری می‌‌شود تا حتی درصورت آسیب‌دیدن تجهیزات براثر بلایای طبیعی، امکان بازیابی آن‌ها وجود داشته باشد.

دسترسی بدون محدودیت به داده‌ها

با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری، دیگر همراه‌نداشتن فلش‌مموری یا هارد برایتان محدودیتی ایجاد نمی‌کند؛‌ زیرا تنها با اتصال به اینترنت پایدار، در هر زمان و مکانی می‌توانید به داده‌های دلخواهتان دسترسی داشته باشید. روی‌هم‌رفته، خرید فضای ابری کاری به‌صرفه و هوشمندانه است. شما بسته به نیازتان می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تمامی داده‌های خود را در فضای ذخیره‌سازی ابری نگه‌داری کنید یا هاردها را نیز به‌صورت مکمل در‌کنار آن داشته باشید. در‌هر‌صورت این فضا به اتصال به اینترنت نیاز دارد و در مواقعی که اینترنت در‌دسترس نباشد، هاردها می‌توانند ابزار بهتری باشند.

سخن پایانی

فضای ابری بستری در اینترنت است که به کاربران امکان می‌دهد اطلاعاتشان را به‌طور نامحدود ذخیره کنند. استفاده از این فضا درمقایسه‌با روش‌های قدیمی‌تر، ‌کم‌هزینه‌تر است و دسترسی به اطلاعات را نیز آسان‌تر می‌کند. فضای ذخیره‌سازی ابری محدودیت حجمی ندارد و اگر پس از رزرو سرور، به فضای بیشتری نیاز پیدا کردید، می‌توانید آن را ارتقا دهید. 

کلود استوریج پارس پک، ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین فضای ذخیره سازی ابری ایرانی را معرفی و شما را با برخی از ویژگی‌های آن آشنا کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از این فضای ذخیره‌سازی ابری و انواع سرور ابری می‌توانید به وب‌سایت پارس پک مراجعه کنید و سؤالات خود درباره خرید فضای ابری پارس پک را با کارشناسان و مهندسان این شرکت در میان بگذارید تا راهنمایی‌های لازم را دراختیار شما قرار دهند.

فضای ذخیره سازی ابری پارس پک

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی