کیک کاکائویی بدون فر
کیک بدون فر را اگر با حوصله و با رعایت نکات کیک پزی آماده کنید به اندازه کیک با فر خوشمزه می شود پس با ما همراه باشید تا طرز تهیه “کیک کاکائویی بدون فر” را آموزش دهیم.

طرز تهیه کیک کاکائویی بدون فر و همزن برقی خانگی :

کیک کاکائویی یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین کیک های دنیا می باشد و کیک کاکائویی بدون فر در جای جای دنیا با دستور تهیه های مختلفی تهیه می شود ما در نمناک تلاش کردیم متداول ترین و بهترین دستور پخت کیک کاکائویی قابلمه ای را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم کیک کاکائویی قابلمه ای:

  • شکر 200 گرم
  • آرد 400 گرم
  • شیر 200 گرم
  • روغن 100 گرم
  • تخم مرغ 2 عدد
  • بکینگ پودر  2 قاشق چایخوری
  • وانیل  2 قاشق چایخوری
  • پودر کاکائو  به مقدار لازم

دستور تهیه کیک کاکائویی بدون فر و همزن برقی :

مرحله اول 

ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کنید و سپس شکر، آرد، بکینگ پودر، وانیل و پودر کاکائو را اضافه کنید و با هم زن دستی هم بزنید اگر تمایل داشتید کیک شما رنگش سیاه‌تر شود می توانید از کاکائو بیشتری بسته به سلیقه خود استفاده کنید.

کیک کاکائویی بدون فر

مرحله دوم

وقتی کاکائو به خوبی مخلوط شد سپس شیر، روغن مایع و تخم مرغ را اضافه کنید و مواد را به خوبی هم بزنید.زمانی مواد کیک شما آماده می شود که شما به بافت نه خیلی سفت و نه خیلی شل برسید و وقتی دیدید مواد کیک شما آبکی شده می توانید با اضافه کردن آرد آن را به تعادل برسانید و وقتی مواد شما سفت شد می توانید با اضافه کردن شیر مواد را به تعادل برسانید.

کیک کاکائویی قابلمه ای

مرحله سوم

وقتی مواد کیک به غلظت مورد نیاز رسید حدود 5 دقیقه به آن استراحت بدهید تا حباب های کوچکی روی کیک تشکیل شود و مواد کیک آماده شود سپس کف قالب را چرب کنید(یا از کاغذ روغنی استفاده کنید) و بعد مواد کیک را درون قالب مورد نظر بریزید.

مرحله چهارم

در این مرحله یک قابلمه مناسب که قالب شما در آن جای بگیرد را انتخاب کنید و آن را روی شعله قرار دهید و وقتی گرم شد قالب کیک را به همراه یک پایه فلزی درون قابلمه قرار دهید و شعله را کم کنید و حدود 45 الی 55 دقیقه منتظر بمانید.

کیک کاکائویی بدون فر و هم زن

مرحله پنجم

بعد از گذشت 40 دقیقه می توانید درب قابلمه را باز کنید تا مطمئن شوید که کیک پخته است یا نه وقتی با یک خلال چوبی از آماده شدن کیک اطمینان حاصل کردید شعله را خاموش کنید و قالب را از درون قابلمه خارج کنید و بعد از گذشت 10 دقیقه می توانید کیک را به راحتی از قالب آن خارج کنید. 

کیک بدون فر

نکات تکمیلی در مورد کیک کاکائویی بدون فر

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 55دقیقه میباشد .
کیک کاکائویی بدون فر را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 7 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کیک کاکائویی بدون فر و همزن با طعمی بی نظیر

4.41407
این مطلب مفید بود ؟1241166
وبگردی