عوارض قهوه ناشتا

عوارض ناشتا و قبل صبحانه قهوه خوردن

کد مطلب : 82677زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی افراد بعد بیدار شدن از خواب اقدام به مصرف قهوه می کنند، در حالی که نوشیدن قهوه ناشتا مضراتی به همراه دارد و زمان بهتری نیز برای قهوه در صبح وجود دارد.

عوارض قهوه ناشتا و زمانی بهتر برای نوشیدن آن

دوستداران قهوه می دانند که دلایل زیادی برای نوشیدن قهوه وجود دارد؛ مثلا مزه، آرامش بخش بودن و حتی فواید آن برای مو ها و ... اما اگر شما همیشه بعد از بیدار شدن یک لیوان قهوه می نوشید؛ بهتر است که فعلا دست نگه دارید! در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما خواهیم گفت چرا بهتر است ناشتا قهوه ننوشیم و چه زمانی برای نوشیدن قهوه بهتر است و بیشترین منفعت را به شما می رساند.

در مطلب " این ساعت روز هرگز قهوه ننوشید ! " در مورد عوارض نوشیدن قهوه به صورت ناشتا کامل توضیح داده و اثرات منفی این عادت مخرب را بیان کرده ایم.

تاثیر منفی نوشیدن قهوه به صورت ناشتا

در حالی که اکثر ما عادت داریم که بلافاصله بعد از بیدار شدن یک لیوان قهوه بنوشیم؛ اگر کمی بین نوشیدن قهوه و بیدار شدن از خواب فاصله بیندازیم، از اضطراب و نوسانات روحی که نوشیدن قهوه میتواند ایجاد کند در امان خواهیم بود و انرژی بیشتری در طول روز خواهیم داشت.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که دلیل این حس اضطراب چه چیزی است؟ این حس ممکن است نتیجه تداخل کافئین با کورتیزول باشد. کورتیزول هورمونی است که وقتی بدن استرس را تجربه می کند؛ ترشح می شود.

این هورمون هر صبح که از خواب بیدار می شویم با آدرنالین ترکیب شده و به مدت 30 تا 40 دقیقه اثر آن باقی مانده و ما را پر از انرژی می کند. در واقع این هورمون عنصری طبیعی در بدن ما برای تامین انرژی پس از بیدار شدن است.

مضرات قهوه ناشتا

زمان مناسب مصرف قهوه صبحگاهی

به علت آنچه در بالا گفته شد، بهتر است که در این فاصله زمانی 40 دقیقه ای قهوه ننوشیم و چند ساعت بعد این کار را انجام بدهیم. این گونه کافئین به عنوان یک ماده مجزا روی بدن ما تاثیر خواهد گذاشت و انرژی خواهد بخشید؛ همچنین دیگر تحت تاثیر اثرات قوی کورتیزول قرار نمی گیرد.

نوشیدن قهوه صبحگاهی

قبل از قهوه کمی آب نوشیده باشید

البته نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که قبل از نوشیدن قهوه، آب نوشیده باشید زیرا در هنگام خواب ما حدودا یک لیتر آب از دست می دهیم و قهوه نیز یک ادرار آور است که باعث می شود حتی آب بیشتری هم از دست بدهید.

تاثیر قهوه ناشتا

عوارض ناشتا و قبل صبحانه قهوه خوردن

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : قهوه ناشتا
وبگردی