تولد
داروی درمان سرماخوردگی
سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری ها در فصول سرد است اما شما میتوانید با انجام برخی کارها در خانه هرچه سریعتر سرماخوردگی خودتان را درمان کنید.

داروی درمان سرماخوردگی و نسخه های خانگی

سرماخوردگی و آنفولانزا از شایع ترین بیماری ها در فصل سرما هستند که معمولا با علائمی همچون گلودرد، کیپ شدن بینی و سرفه خود را نشان می‌دهند. اگر با شروع فصل سرما نیز شما دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می شوید، این بخش از سلامت نمناک را مطالعه کرده و با درمان سرماخوردگی، درمان خانگی آنفولانزا، بهترین دارو برای سرماخوردگی، بهترین مایعات برای درمان آنفولانزا، میوه های مفید برای سرماخوردگی و...آشنا شوید.

داروهای تجویزی پزشک برای درمان سرماخوردگی

  • اگر دچار درد بدن هستید، با تجویز پزشک ایبوپروفن بخورید.
  • در صورت ابتلا به آبریزش بینی، سیتریزین بخورید.
  • دیفن هیدرامین برای درمان گلودرد مفید است.
  • اگر دچار تب شده اید، بهتر است استامینوفن بخورید.
  • در فصل شیوع آنفولانزا مکمل زینک یا مولتی ویتامین حاوی زینک مصرف کنید.
  • واکسن آنفولانزا بزنید.
  • از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک بپرهیزید.
  • تمامی داروها را طبق دستور و تجویز پزشک مصرف نمایید.

دارو

آبمیوه های مفید برای درمان سرماخوردگی

برای درمان سرماخوردگی بجای مصرف داروهای شیمیایی می توانید از آب میوه های طبیعی استفاده کرده و بدنتان را تقویت کنید. ترکیب آب لیمو شیرین و پرتقال، آب‌هویج، آب سیب و آب کرفس از آبمیوه های مفید برای سرماخوردگی هستند.

درمان خانگی سرماخوردگی با آب و دمنوش های گیاهی

در هنگام ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا، نوشیدن آب و مایعات اهمیت دارد،این رطوبت به بدن کمک می‌کند تا از جمع شدن مخاط و خلط رها شود.

میوهای دارای ویتامین مناسب درمان آنفولانزا

میوه‌های خانواده مرکبات دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند. با خوردنمیوههایی چون پرتقال، سیب، آناناس، نارنگی، کیوی و... می‌توانید سیستم ایمنی بدن خودتان را تقویت کنید.

آب گوشت و سوپ مرغ

در زمان ابتلا به آنفولانزا خوردن سوپ مرغ، سوپ گوشت یا آب گوشت مفید است زیرا به حفظ آب بدن و هیدراته ماندن آن و کاهش و از بین رفتن احتقان بینی و سینوس‌ کمک می‌کند.

سوپ

غرغره آب نمک نسخه درمان سریع سرماخوردگی

یکی از روش‌های درمان خانگی سرماخوردگی و آنفولانزا است که غرغره کردن آب نمک است که می‌تواند سبب کاهش گلو درد و خارج شدن و حذف مخاط شود.

استنشاق بخار برای درمان خلط و سرفه

استنشاق بخار آب گرم، التهاب و تورم در بینی و ریه‌ها را تسکین می‌دهد و به شل شدن احتقان مخاطی کمک و برای درمان سرفه خشک واحساس فشار روی قفسه سینه مفید است.

چند پیشنهاد و دارو برای درمان سریعتر سرماخوردگی

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
وبگردی