آب خنک
آب خنک طرفدار بیشتری دارد و اغلب افراد نوشیدن آب خنک را به نوشیدن آب گرم ترجیح می دهند، اما دلیل لذت بخش بودن نوشیدن آب خنک توسط افراد چیست؟

آب خنک ضرر داره ولی چرا نوشیدنش اینقدر لذت بخشه ؟

بعد از اینکه از یک مسیر طولانی به خانه برمی گردید و به انجام کارهای روزانه می پردازید، دوست دارید که چه بخورید؟ در واقع هیچ چیز مانند آب خنک نمی تواند حال شما را جا بیاورد. در چنین حالتی آب به شما نشاط می دهد اما به نظرتان علتش چیست که آب خنک طرفدار بیشتری دارد؟ در این مورد بخش سرگرمی و گوناگون نمناک توضیح داده است.

آب خنک خوردن

مزه آب

در مدرسه همه ما یاد گرفتیم که پنج حس مختلف در بدن وجود دارد که چشایی یکی از آن هاست. همچنین در مورد زبان یاد گرفتیم که یک عضو بدن است که دارای احساس می باشد و هزاران طعم را تشخیص می دهد. طعم یک نوع احساس است و یک واکنش شیمیایی در مغز می باشد.

همه تا به حال یاد گرفته ایم که آب هیچ مزه ای ندارد. زمانی که این مایع بدون رنگ را می نوشیم، ممکن است احساس طعمی روی زبان خود نداشته باشیم. سال های زیادی است به ما یاد داده اند که مواد معدنی و نمک در آب حل می شوند و باعث ایجاد مزه می گردند. مهم تر از همه آب تصفیه شده، بی مزه ترین آب است زیرا هیچ نوع آلودگی و ماده اضافه ای ندارد.

زمانی که آب خالص و طبیعی مثل آب چشمه را بچشید، قطعاً طعم آن با آب معمولی فرق می کند. علت آن این است زمانی که آب می نوشید، ترکیبش با بزاق دهان به آب مزه می دهد و گرنه یک آب معمولی بدون آلودگی مزه خاصی ندارد.

مضرات آب خنک

چرا آب خنک مزه بهتری دارد؟

آب خنک عوامل بدی که مزه آب خالص را تغییر می دهند از بین می برد. هر گونه آلودگی که کمی مزه آب را متفاوت کند، به راحتی هنگام گرم شدن آب توسط زبان تشخیص داده می شود. خودتان این مورد را امتحان کنید و کمی شکر یا نمک را داخل یک لیوان آب بریزید و با دماهای مختلف مزه کنید قطعا متوجه تغییر مزه و احساس طعم در دهانتان هنگام گرم شدن آب خواهید شد.

آب خنک

زمانی که از یک کار سخت و یا گرما خسته شده اید، دمای بدنتان افزایش پیدا می کند که در چنین حالتی آب خنک به پایین آمدن سریع دمای بدن به طور موثر کمک می کند و احساس تازگی و نشاط را در شما ایجاد خواهد کرد. علت دیگر می تواند این باشد که انسان ها به رفتارهایشان در طول زمان عادت می کنند. مثلاً فردی که در قطب زندگی می کند، مانند انسان های معمولی که در شهر زندگی می کنند، به آب خنک علاقه زیادی ندارد زیرا طبعش تغییر پیدا کرده است . همه این موارد، عاملی شده اند که ما از آب خنک بیشتر لذت ببریم.

آب خنک خوشمزه تر از آب گرمه ؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : نوشیدن آب
وبگردی