رنگ سال 2022

رنگ اصلی سال 2022-1401 رونمایی شد+ تصاویر

تاریخ انتشار : 25 دی 1400کد مطلب : 85625زمان مطالعه : 3 دقیقه
کمپانی پنتون همانند سال های گذشته اینبار Very Peri را به عنوان رنگ سال 2022 -1401معرفی کرده و چرایی این انتخاب خاص را نیز عنوان کرد.

پنتون رنگ سال 2022-1401 را معرفی کرد

در آستانه سال نو سوال بسیاری از علاقمندان به مد، درباره رنگ سال است. در ایران نهادی برای انتخاب رنگ سال نداریم و هر سال با انتخاب رنگ سال میلادی، آن را به عنوان رنگ سال شمسی هم در نظر می‌گیریم.شرکت پنتون هرسال قبل از سال جدید میلادی به اقتضای اتفاقات و عواملی که در سال گذشته جهان را تحت تاثیر خود قرار داده، رنگ سال را معرفی می کند. امسال نیز از رنگ سال 2022-1401 رونمایی شده است که در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک آورده ایم.

رو نمایی از رنگ سال 2022

کمپانی پنتون، رنگ آبی مایل به بنفش (Very Peri) را به عنوان رنگ سال 2022 / 1401 معرفی کرد.

رنگ سال 2022

کد رنگ سال 2022

رنگ سال 2022 آبی بنفش (Very Peri) با کد PANTONE 17-3938 می باشد.

علت انتخاب رنگ سال 2022

انتخاب رنگ سال یک فرآینده پیچیده است و دلیل چرایی انتخاب رنگ سال را باید در سلسله اتفاقاتی که در سال قبل رخ داده است دنبال کرد زیرا رنگ ها با روحیات جامعه ارتباط مستقیم دارند و می توانند رفتارهای اجتماعی از قبیل خشونت و صلح طلبی را در جامعه رواج دهند.اتفاقات و عواملی که در سال گذشته جهان را تحت تاثیر خود قرار داده روی رنگ آن سال اثری مستقیم می گذارد و رنگی متناسب با این اتفاقات انتخاب می شود تا از لحاظ روانی بر مردم سراسرجهان تاثیر بگذارد و یک آرامش نسبی در جهان برقرار کند.

پنتون رنگ سال 2022 آبی بنفش انتخاب کرده است زیرا این رنگ با ترکیب خاص خود، دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده و خلاقیت و نوآوری را با خود به همراه آورده است. شیوع کرونا در انتخاب رنگ سال تاثیرگذار بوده است.

بعد از شیوع کرونا زندگی همه دچار تغییر شده است؛ پنتون رنگ سال 2022 را در قالب یک تغییر و مرحله‌ای برای گذار از دوران کرونا و پا گذاشتن به جریان زندگی عادی در نظر گرفته‌است. این رنگ پس از دوره منزوی بودن و قرنطینه کرونا، اعتماد به نفس می‌بخشد و خلاقیت افراد را زنده خواهد کرد و حس زندگی مدرن را هم در ما به وجود می‌آورد و بین جهان واقعی و دنیای دیجیتال پل می‌زند.

رنگ آبی بنفش

ویژگی های رنگ سال 2022

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون در کنفراس معرفی رنگ امسال گفت:

بعد از مدت‌ها برای اولین‌بار در این شرکت پنتون ساخت یک رنگ جدید اتفاق افتاده و این نمادی از تغییراتی است که در سال آتی پیش روی ما قرار می‌گیرد؛ رنگ سال آینده منعکس کننده اتفاقاتی است که در فرهنگ جهانی می‌گذرد و بیانگر سوالاتی است که مردم در تلاش برای دریافت پاسخ آنها هستند.

او افزود این رنگ که شادترین و گرم ترین ابی ممکن است، ترکیبی قدرتمند از «نگاهی نو» و «شروعی دوباره» را ارائه میکند و امنیت، استحکام و ثبات رنگ ابی را با انرژی و هیجان قرمز ترکیب می کند.

Very Peri که به رنگ آبی بسیار نزدیک است، در ترکیبات خود کمی رنگ قرمز داشته و به همین دلیل القا کننده حس حرکت و حس خلاقیت در کنار احساس آرامش است.

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

همانطور که در مطالب قبلی هر ساله در نمناک گفته شد، شرکت پانتون از سال 2000 سنت انتخاب رنگ سال را آغاز کرد. این موسسه برای انتخاب رنگ سال فعالیت خود را از فصل بهار آغاز می‌کند و روند انتخاب رنگ سال 9 ماه طول می‌کشد.

هر سال شرکت پنتون در ماه‌‌های می و نوامبر یک جلسه را با حضور نمایندگان مختلف از سراسر جهان برگزار و رنگ خاص سال بعدی پس از دو روز بحث و بررسی بین نمایندگان انتخاب می‌شود. این جلسه در یک اتاق کاملا سفید برگزار می شود تا رنگ‌های محیطی هیچ ایده‌ای به نمایندگان القا نکنند.

رنگ اصلی سال 2022-1401 رونمایی شد+ تصاویر

4.787
این مطلب مفید بود ؟825
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : رنگ سال
وبگردی